Про Budni
Наші продукти
Якщо ви читаєте цю статтю, то, ймовірно, намагаєтесь знайти роботу. Або, можливо, лише розмірковуєте про зміну компанії чи сфери діяльності. На цьому етапі зазвичай виникає багато питань. З чого почати пошук? Як створити резюме, що зацікавить роботодавців? Де знайти цікаві вакансії? Як сподобатися на співбесіді? І що ще важливо знати, щоб влаштуватись на бажану посаду?
Команда robota.ua підготувала для вас чіткий план дій. Наша платформа вже 23 роки допомагає пошукачам та роботодавцям знайти одне одного. Сподіваємося, що з нашими порадами ви успішно відкриєте нову сторінку у своїй кар’єрі.
З чого розпочати пошук роботи?
Перше, що потрібно зробити, – це зрозуміти, ким ви хочете бути. Подумайте про свої інтереси, здібності та досвід. Якщо ви не знаєте, з чого почати, спробуйте дати собі відповіді на такі запитання:
Відповіді на ці питання допоможуть вам краще зрозуміти себе – чим ви хочете займатися та які вакансії вам будуть потенційно цікаві. Визначившись із майбутньою професією, складіть резюме.
Резюме – це ваш перший контакт із роботодавцем, тому важливо, щоб воно було якісним та інформативним. На robota.ua є зручний конструктор, з яким можна легко та структуровано описати свій досвід.
Найголовніші елементи резюме – це ваша контактна інформація та опис професійного досвіду. Останньому пункту варто приділити особливу увагу, аби роботодавець побачив ваші вміння та досягнення. Розкажіть, де ви працювали, на якій посаді та вкажіть період роботи. Перелічіть ключові обов’язки і наведіть приклади успіхів, яких вдалося досягти.
Крім цього, додайте до резюме фотографію, інформацію про вашу освіту (у тому числі, курси і тренінги), ключові навички, рівень знання мов та додаткову інформацію – наприклад, наявність водійського посвідчення, особисті якості та інші деталі, що можуть зацікавити рекрутерів.
Опубліковане на robota.ua резюме потрапить до бази кандидатів, якою користуються роботодавці. Тож вони зможуть знайти вас самі та запропонувати роботу.
Резюме створене – отже, ви готові відгукуватись на пропозиції роботодавців. Розповідаємо, як і де їх можна знайти.
Якщо у компанії з’являється вакансія, перш за все, рекрутери розміщують оголошення на платформах для пошуку роботи. robota.ua — це один з найбільших сайтів з вакансіями в Україні. Ви можете переглядати пропозиції роботодавців, де вам зручно: у браузері комп’ютера, в мобільному застосунку або у чат-ботах robota.ua у Viber або Telegram.
Мобільний застосунок для Android
Щоб знайти цікаву вакансію, введіть у пошуковому рядку назву професії, компанію або навички, якими ви володієте. Скористайтеся фільтрами, щоб уточнити ваш запит:
На robota.ua щодня з’являються нові вакансії, тож, щоб не пропустити щось цікаве для себе, регулярно заходьте на сайт.
Також ми радимо вам підписатися на розсилки вакансій за певними параметрами – ми надсилатимемо вам на пошту свіжі пропозиції роботодавців, які можуть вас зацікавити.
Знайшовши вакансію, яка вам підходить за всіма параметрами, надішліть свій відгук роботодавцю. Прикріпіть до нього файл з резюме або додайте створене резюме на robota.ua. Розкажіть роботодавцеві, чому вас зацікавила вакансія, у супровідному листі.
Якщо роботодавця зацікавить ваш відгук – вас запросять на співбесіду.
Співбесіда – це ваш шанс презентувати себе та отримати роботу. На інтерв’ю ви більше дізнаєтесь про компанію, а компанія – про вас. Як підготуватися до першої зустрічі з роботодавцем?
Почитайте про компанію
Перед співбесідою обов’язково дізнайтеся інформацію про вашого потенційного роботодавця.
Підготуйте розповідь про себе
Зосередьтеся на тих навичках та досвіді, які є найбільш важливими для цієї посади. Будьте готові говорити не лише про досягнення, а й професійні невдачі та уроки, які з них винесли. Репетиція розповіді перед дзеркалом або з другом допоможе вам відчути себе впевнено під час співбесіди.
Відпрацюйте відповіді на типові запитання
Зазвичай на співбесідах ставлять типові запитання. Важливо заздалегідь відпрацювати відповіді, щоб не заплутатись під час співбесіди.
Подумайте, про що ви запитаєте у роботодавця
Пам’ятайте, що обирають не лише вас – обираєте також і ви. Запитайте про очікування компанії від вас як фахівця, про умови роботи, кар’єрні перспективи.
Прийдіть на співбесіду вчасно
Пунктуальність – це важлива якість, яку цінують роботодавці.
Не хвилюйтеся, якщо ви не отримаєте відповідь від роботодавця одразу після співбесіди. Зазвичай роботодавці потребують трохи часу, щоб надати зворотний зв’язок.
Також не варто зупинятися на одній співбесіді. Продовжуйте надсилати резюме на вакансії, які вас цікавлять. Чим більше співбесід ви пройдете, тим більше шансів у вас буде отримати роботу.
Розцінюйте час пошуку роботи як можливість уповільнитись і подумати про те, чого саме ви хочете від роботи та життя. Не бійтесь змінюватись та опановувати нові навички – поки шукаєте роботу, у вас може бути на це час. Думайте, аналізуйте, шукайте нові шляхи, і тоді процес пошуку нової роботи завершиться для вас перемогою.