Якщо ви читаєте цю статтю, то, ймовірно, намагаєтесь знайти роботу. Або, можливо, лише розмірковуєте про зміну компанії чи сфери діяльності. На цьому етапі зазвичай виникає багато питань. З чого почати пошук? Як створити резюме, що зацікавить роботодавців? Де знайти цікаві вакансії? Як сподобатися на співбесіді? І що ще важливо знати, щоб влаштуватись на бажану посаду? 

Команда robota.ua підготувала для вас чіткий план дій. Наша платформа вже 23 роки допомагає пошукачам та роботодавцям знайти одне одного. Сподіваємося, що з нашими порадами ви успішно відкриєте нову сторінку у своїй кар’єрі. 

З чого розпочати пошук роботи?

Перше, що потрібно зробити,  – це зрозуміти, ким ви хочете бути. Подумайте про свої інтереси, здібності та досвід. Якщо ви не знаєте, з чого почати, спробуйте дати собі відповіді на такі запитання:

 • Що я хочу отримати від нової роботи? Я хочу отримувати вищу зарплату, змінити кар’єру, просто знайти нове місце, яке мені сподобається? 
 • Які я маю навички та досвід? Що я вмію робити добре? Який професійні знання я маю? 
 • Які умови праці для мене важливі? Які сфери діяльності мені цікаві? Які позиції я розглядаю? Які функції хочу виконувати? Яка зарплата, графік роботи, локація? Чи бажаю я працювати віддалено? 

Вибір зайнятості, якщо не маєте досвіду роботи

Відповіді на ці питання допоможуть вам краще зрозуміти себе – чим ви хочете займатися та які вакансії вам будуть потенційно цікаві. Визначившись із майбутньою професією, складіть резюме. 

Як створити резюме, що зацікавить роботодавця?

Резюме – це ваш перший контакт із роботодавцем, тому важливо, щоб воно було якісним та інформативним. На robota.ua є зручний конструктор, з яким можна легко та структуровано описати свій досвід. 

Створення резюме на robota.ua

Найголовніші елементи резюме – це ваша контактна інформація та опис професійного досвіду. Останньому пункту варто приділити особливу увагу, аби роботодавець побачив ваші вміння та досягнення. Розкажіть, де ви працювали, на якій посаді та вкажіть період роботи. Перелічіть ключові обов’язки і наведіть приклади успіхів, яких вдалося досягти.  

Крім цього, додайте до резюме фотографію, інформацію про вашу освіту (у тому числі, курси і тренінги), ключові навички, рівень знання мов та додаткову інформацію – наприклад, наявність водійського посвідчення, особисті якості та інші деталі, що можуть зацікавити рекрутерів. 

Опубліковане на robota.ua резюме потрапить до бази кандидатів, якою користуються роботодавці. Тож вони зможуть знайти вас самі та запропонувати роботу. 

 • Будьте уважними до деталей. Переконайтеся, що ваше резюме написане без помилок.
 • Використовуйте конкретні цифри та дані. Це допоможе роботодавцю оцінити ваші досягнення. Наприклад, замість «Я збільшив продажі» краще сказати «Я збільшив продажі на 15%».
 • Будьте лаконічними. Резюме має бути чітким і зрозумілим, щоб рекрутер зміг його прочитати за кілька хвилин.

Створення візитівки на robota.ua

Створити резюме на robota.ua

Резюме створене – отже, ви готові відгукуватись на пропозиції роботодавців. Розповідаємо, як і де їх можна знайти.

Як ефективно шукати вакансії?

Якщо у компанії з’являється вакансія, перш за все, рекрутери розміщують оголошення на платформах для пошуку роботи. robota.ua — це один з найбільших сайтів з вакансіями в Україні. Ви можете переглядати пропозиції роботодавців, де вам зручно: у браузері комп’ютера, в мобільному застосунку або у чат-ботах robota.ua у Viber або Telegram

Мобільний застосунок для Android

Мобільний застосунок для iOS

Щоб знайти цікаву вакансію, введіть у пошуковому рядку назву професії, компанію або навички, якими ви володієте. Скористайтеся фільтрами, щоб уточнити ваш запит:

 • Вкажіть тип зайнятості – повна, неповна, часткова.
 • Зазначте сферу, в якій бажаєте працювати, – наприклад, IT, маркетинг або медицина.
 • Напишіть, яку зарплату ви хотіли б отримувати, – і ми покажемо відповідні пропозиції роботодавців.
 • Залиште позначку, якщо ви бажаєте працювати віддалено, або розглядаєте вакансії без досвіду роботи.

На robota.ua щодня з’являються нові вакансії, тож, щоб не пропустити щось цікаве для себе, регулярно заходьте на сайт. 

Також ми радимо вам підписатися на розсилки вакансій за певними параметрами – ми надсилатимемо вам на пошту свіжі пропозиції роботодавців, які можуть вас зацікавити. 

Знайшовши вакансію, яка вам підходить за всіма параметрами, надішліть свій відгук роботодавцю. Прикріпіть до нього файл з резюме або додайте створене резюме на robota.ua. Розкажіть роботодавцеві, чому вас зацікавила вакансія, у супровідному листі. 

Відгук на вакансію з резюме

Якщо роботодавця зацікавить ваш відгук – вас запросять на співбесіду. 

Переглянути вакансії

Як підготуватися до співбесіди?

Співбесіда – це ваш шанс презентувати себе та отримати роботу. На інтерв’ю ви більше дізнаєтесь про компанію, а компанія – про вас. Як підготуватися до першої зустрічі з роботодавцем?

Почитайте про компанію

Перед співбесідою обов’язково дізнайтеся інформацію про вашого потенційного роботодавця.

Підготуйте розповідь про себе

Зосередьтеся на тих навичках та досвіді, які є найбільш важливими для цієї посади. Будьте готові говорити не лише про досягнення, а й професійні невдачі та уроки, які з них винесли. Репетиція розповіді перед дзеркалом або з другом допоможе вам відчути себе впевнено під час співбесіди.

Відпрацюйте відповіді на типові запитання

Зазвичай на співбесідах ставлять типові запитання. Важливо заздалегідь відпрацювати відповіді, щоб не заплутатись під час співбесіди. 

 • Чому ви хочете працювати в нашій компанії?
 • Які ваші сильні та слабкі сторони?
 • Які навички ви отримали на попередніх роботах?
 • Які ваші найважливіші професійні досягнення?

Подумайте, про що ви запитаєте у роботодавця

Пам’ятайте, що обирають не лише вас – обираєте також і ви. Запитайте про очікування компанії від вас як фахівця, про умови роботи, кар’єрні перспективи. 

Прийдіть на співбесіду вчасно

Пунктуальність – це важлива якість, яку цінують роботодавці.

Не хвилюйтеся, якщо ви не отримаєте відповідь від роботодавця одразу після співбесіди. Зазвичай роботодавці потребують трохи часу, щоб надати зворотний зв’язок. 

Також не варто зупинятися на одній співбесіді. Продовжуйте надсилати резюме на вакансії, які вас цікавлять. Чим більше співбесід ви пройдете, тим більше шансів у вас буде отримати роботу.

Корисні статті для тих, хто шукає роботу

Розцінюйте час пошуку роботи як можливість уповільнитись і подумати про те, чого саме ви хочете від роботи та життя. Не бійтесь змінюватись та опановувати нові навички – поки шукаєте роботу, у вас може бути на це час. Думайте, аналізуйте, шукайте нові шляхи, і тоді процес пошуку нової роботи завершиться для вас перемогою.  

Шукати роботу в Україні