«Хочу, щоб робота мрії сама мене знайшла». Здається, таке бажання недосяжне, бо всі ми знаємо, що пошук роботи — це теж робота: потрібно відгукуватися на багато вакансій, переписувати резюме, готуватися до співбесід тощо. Проте такий розклад цілком реальний і ви можете отримувати круті пропозиції, перш ніж почнете переглядати вакансії у своїй сфері. Головне тут — зробити певний підготовчий етап і ваш пасивний пошук роботи стане успішним.

Кому підходить пасивний пошук роботи?

Якщо ви, до прикладу, потрапили під скорочення і вже деякий час перебуваєте без роботи, то чекати поки рекрутери самі на вас вийдуть — безвідповідально. 

Варіант пасивного пошуку підходить тим спеціалістам, які наче і задоволені своєю роботою, але відчувають перші дзвіночки нестачі розвитку на посаді, дрібні розчарування, втому від однакової діяльності тощо. Пасивний пошук покаже, що вам можуть запропонувати інші компанії на ринку та дасть розуміння, чи справді ви хочете змінити роботу, чи всі ваші дзвіночки — це накопичення втоми.

Крок 1. Оновити резюме

Перший і основний крок, який потрібно зробити під час пасивного пошуку роботи — оновити своє резюме. Для цього вам не потрібно писати нове і розсилати його роботодавцям. Достатньо буде зайти на сайт robota.ua у свій кабінет. Далі ви побачите кнопку «Мої резюме» — натискайте на неї та оновлюйте наявне резюме або створюйте нове. Також можна створити нове резюме, якщо у вас його ще не було.

На опублікованому резюме ви можете побачити кількість переглядів та вакансій, які відповідають вашому досвіду та навичкам. А також там видно, коли воно оновлювалося востаннє. Тож якщо будете заходити частіше у свій профіль, не забудете його підняти у пошуку.

Якщо ви працюєте і не знаєте, чи оголошувати своєму теперішньому роботодавцю про наміри шукати іншу роботу, на сайті robota.ua є дуже корисний функціонал — приховати ваше резюме від однієї або декількох компаній. Тоді рекрутери з теперішньої компанії не побачать ваше резюме, але водночас воно буде доступним для інших роботодавців.

Для цього у налаштуванні видимості резюме оберіть «тільки зареєстрованим роботодавцям, крім…», а далі введіть назву компанії та збережіть.

Тепер рекрутери з легкістю зможуть знайти ваше резюме, переглянути ваші досягнення, сильні сторони та запросити на співбесіду.

Крок 2. Підписатися на розсилки

Щоб бути в курсі всіх вакансій, які зʼявляються на robota.ua за вашою спеціалізацією, потрібно підписатися на розсилку. Так ви не пропустите справді цікавих пропозицій та зможете відгукуватися на них, не витрачаючи зайвого часу на пошук вакансій, що вам підходять.

Налаштувати підписки можна у своєму профілі на robota.ua.

Тут ви можете обрати, які із розсилок хочете отримувати на пошту та вказати ключові слова, за яким алгоритм robota.ua буде підбирати вам вакансії. 

Крок 3. Оновлення соцмереж

Не секрет, що часто роботодавці знаходять своїх працівників через соцмережі. Тож коли ви задумалися про нову роботу — оновіть ваші профілі, додайте актуальну інформацію про досвід чи сертифікат про нові здобуті знання. Також намагайтеся буди активнішими: цікавтеся профільними заходами, робіть пости на робочу тематику та діліться дописами лідерів думок у вашій сфері. Не зайвим буде підписатися на сторінки компаній, у яких ви хотіли б працювати.

Крок 4. Брати участь…

Брати участь потрібно у всьому, що дотично до вашої професії. Ви маєте бути на видноті, спілкуватися з фахівцями вашої галузі та показувати свої професійні якості. Почати можна зі слухача на вебінарах, який ставить цікаві запитання спікеру, і рухатися до власних виступів на великих конференціях. Таким чином ви будете помітними для роботодавців і вони самі захочуть зробити все, щоб отримати в команду такого проактивного спеціаліста. Корисно також буде писати замітки на професійних сайтах та у друкованих виданнях. Це допоможе вам стати впізнаваним та підкріпити своє резюме доказами власного професіоналізму.

Крок 5. Знайомства

Чимала кількість вакансій закривається шляхом рекомендацій. Будьте відкритими та вибудовуйте власний нетворкінг, адже він неабияк допомагає у розвитку карʼєри. На тих самих конференціях не соромтеся заговорити до когось та обговорити почуте, обмінятися контактами та підтримувати звʼязок надалі. Ви ніколи не знаєте, яке знайомство може допомогти вам знайти роботу мрії.

Пасивний пошук роботи більше працює на перспективу. Ви не отримаєте нову роботу одразу, проте ви можете стати тим фахівцем, який більше її не буде шукати, а шукатимуть саме вас.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Сім ознак, що ви провалили співбесіду