Анастасія Волкова, Recruiter в ІТ-компанії Boosta

Як отримати бажаний job offer в епоху дистанційного найму, коли кожен може стати твоїм конкурентом із будь-якої точки світу? Одним із важливих етапів у цьому процесі й досі лишається співбесіда з роботодавцем, проте за сучасних умов — це співбесіда по обидва боки вебкамери. 

І як показує мій досвід рекрутера, кандидати нерідко нехтують підготовкою до неї. У результаті, під час реального інтерв’ю вони виглядають не так переконливо, як стверджують про себе у CV, а деяким із них взагалі «щастить» потрапити у курйозні ситуації. Тож аби забезпечити собі позитивний досвід розмови із працедавцем, пропоную взяти на озброєння цей чек-лист із підготовки до онлайн-інтерв’ю.

«Технічний» чек-ап перед інтерв’ю 

Здавалося б, нічого складного: просто вчасно перейти за посиланням на онлайн-співбесіду. Однак ігнорування технічною підготовкою перед інтерв’ю може зіграти з вами злий жарт. Ось декілька моментів, на які варто звернути увагу:

  • Переконайтеся, що ваші пристрої працюють належним чином. Завчасно перевірте їхній рівень заряду, а також роботу навушників та мікрофона. Крім цього, не полінуйтеся зробити ще додатковий чек-дзвінок у Google чи Zoom.
  • Доєднайтеся до онлайн-співбесіди на 5 хвилин раніше, аби перевірити своє підключення та переконатися, що все працює добре. Це дозволить вам заспокоїтися та зібратися перед співбесідою.
  • Подбайте про ваш зовнішній вигляд. Оберіть діловий або casual стиль, залежно від специфіки компанії. І так, не забудьте одягнути штани:)
  • Підготуйте нейтральний фон. Ідеальним варіантом буде однотонна стіна, щоб не відволікати співрозмовника від вас і вашого виступу.
  • Забезпечте тишу, якісний звук та світло. Звук повинен бути достатньо гучним та якісним, а світло — яскравим та природним. Закрийте вікна, якщо вулиця досить шумна, та вимкніть телевізор чи музику, щоб уникнути відволікань під час співбесіди.

Робота над змістом

Це наступна важлива складова успішної співбесіди. А тому, щоб якісно підготуватися до розмови, варто наперед пропрацювати кілька ключових моментів.

  • Пропишіть свою самопрезентацію на 3-5 хвилин. Зробіть її цікавою та, за необхідності, наочною: так ви матимете більше шансів запам’ятатися та виділитися серед інших кандидатів. 
  • Ознайомтеся з командою учасників інтерв’ю, якщо в запрошенні вказана ця інформація. 
  • Продумайте відповіді на можливі питання рекрутера. Наприклад, про ваші сильні та слабкі сторони, найбільші професійні досягнення, бажаний рівень заробітної плати тощо.
  • Знайдіть на сайті компанії інформацію про її основні продукти, цінності та можливості зростання. Ми в Boosta завжди звертаємо увагу на те, наскільки добре кандидат ознайомлений з напрямами нашої роботи та чи відповідає нашим цінностям: постійно саморозвивається, орієнтований на результат, не боїться нових викликів. 
  • Почитайте, подивіться інтерв’ю чи статті з засновниками компанії. Це допоможе додатково дізнатися більше інсайтів про потенційне місце працевлаштування.
  • Ще раз перечитайте вимоги вакансії та поміркуйте, наскільки ваші навички та здібності відповідають їй. Підготуйте успішні кейси з робочої практики, які допоможуть продемонструвати ваші навички та досягнення. 
  • Обов’язково сформуйте запитання про компанію, обов’язки та очікування від кандидата. 
  • Налаштуйте себе на позитив та готовність до співпраці. Пам’ятайте, результат у будь-якому випадку буде позитивним, адже ви отримаєте новий досвід.

Ви онлайн!

Нерідко кандидати можуть бути надто напружені та схвильовані під час співбесіди. На щастя, статистика свідчить про те, що більшість інтерв’юерів толерантні до цього, адже розуміють, що це природний процес. А тому, попри можливі хвилювання в процесі спілкування, ви все одно маєте шанс на успішну співбесіду. Ось кілька порад, що можуть бути корисними саме під час інтерв’ю: 

  • Зберігайте спокій та впевненість, будьте природними і чесними.
  • Старайтеся слухати уважно та не перебивати інтерв’юера. Це допоможе створити позитивне враження про ваше вміння слухати інших.
  • Продемонструйте своє зацікавлення та ентузіазм. 
  • Покладіть поруч ручку та блокнот, аби робити нотатки та записувати відповіді рекрутера на ваші запитання.
  • Своєю чергою, відповідайте на запитання чесно і не приховуйте нічого. Якщо ви не знаєте відповіді на якесь конкретне питання, краще сказати про це відверто і запропонувати знайти відповідь разом.
  • Питання про фінансову мотивацію краще обговорювати наприкінці зустрічі чи з ініціативи інтерв’юера.
  • Не забувайте про етикет, як-от привітання, подяка та прощання. Це допоможе створити приємну атмосферу під час інтерв’ю та показати вашу культуру спілкування.

Успіх на співбесіді залежить від різних факторів, тому дійсно дуже важливо добре підготуватися до зустрічі. Сподіваюсь, що наведений вище чек-лист допоможе вам переконати свого потенційного працедавця у тому, що ви є топ-кандидатом на оголошену позицію.

І наостанок — завжди пам’ятайте, що саме ваша особистість та підхід до комунікації може вирішити долю вашої кар’єри. 

Читайте ще: 2-3 тижні і нова робота. Скільки часу потрібно на пошуки і як їх пришвидшити