Про Budni
Наші продукти
Колеги, мабуть, ви часто розмірковуєте над тим, як зробити корпоративне навчання ще ефективнішим. Адже кваліфікація працівників впливає на конкурентоспроможність компанії.
Питання організації e-learning є надзвичайно актуальним. Оскільки потрібно не просто проводити тренінги та вебінари, а й структурувати весь процес таким чином, щоб він був максимально зручним для кожного працівника.
Саме тут на допомогу приходять LMS (системи управління навчанням). Вони дозволяють автоматизувати рутинні процеси, відстежувати прогрес кожного співробітника, збирати зворотний зв’язок. А головне – персоналізувати та оптимізувати навчання в цілому.
Багато українських компаній вже перейшли на нові технології та спробували на практиці переваги навчального порталу. Своїм досвідом впровадження вирішила поділитись Moneyveo.
Як одна із найбільших продуктових компаній України навчає своїх співробітників за допомогою LMS Collaborator та які інструменти їй у цьому допомагають? Розповіли Сорокіна Олена (Chief Human resources officer Moneyveo) та Коваленко Анатолій (Head L&A Learning & Assessment).
Moneyveo – продуктова fintech-компанія, лідер ринку небанківського кредитування онлайн (ред.: за підсумками народного голосування 2021, номінація «Сервіс кредитів онлайн») та один із найкращих роботодавців України (ред.: згідно з рейтингом «Кращий бренд роботодавця» журналу «ТОП-100. Рейтинги найбільших»).
Компанія постійно реалізує нові продукти, працює по всій Україні, за винятком районів проведення бойових дій, тимчасово окупованих територій.
Впровадження електронного навчання
Компанія Moneyveo впровадили e-learning у 2020 році. Це стало органічним продовженням побудови комплексної системи навчання. Створення такої системи розпочалась ще у 2018 році з організації зовнішнього навчання команди. А вже у 2019 Moneyveo запустила внутрішні навчальні курси для окремих підрозділів компанії.
Мета: досягати амбітних цілей та задовольняти потреби співробітників на апскілінг (ред.: upskilling – удосконалення знань та навичок, підвищення кваліфікації у своїй галузі).
Олена Сорокіна, Chief Human resources officer Moneyveo
«У 2020 році ми масштабували навчальні програми на всіх колег та звернулись до електронного навчання. Думаю, що без e-learning сучасна система корпоративного навчання неможлива, з огляду на затребуваність дистанційних та гібридних форматів роботи та інших трендів ринку праці».
Перехід на LMS Collaborator: підготовка та запуск
За цей час компанія змінила декілька платформ для дистанційного навчання, шукаючи рішення, яке найкраще відповідало б її потребам. Поки в 2023 не зупинила свій вибір на LMS Collaborator. Основними факторами для компанії при виборі нової LMS були:
Анатолій Коваленко, Head L&A Learning & Assessment
«LMS Collaborator відповідала всім нашим потребам. Трохи детальніше зупинюсь на останньому пункті. Технічна підтримка LMS Collaborator – одна з найкращих і найзручніших технічних підтримок, з якою я працював взагалі. Її співробітники не залишать тебе, поки не допоможуть і не вирішать твоє питання. Для мене технічна підтримка LMS Collaborator на одному рівні з Apple».
Перш ніж запустити нову LMS, компанія ретельно обирала підрядника та детально вивчали технічні характеристики різних платформ. Зрештою зупинилися на LMS Collaborator і розпочали підготовку до впровадження.
Пані Олена зазначає, що ключовими етапами були:
Наразі до порталу мають доступ понад 200 спеціалістів, які залучені до роботи над проєктами та продуктами Moneyveo.
Головна сторінка навчального порталу Moneyveo
Для Moneyveo важливо, щоб навчальний контент охоплював усіх співробітників компанії. Залежно від професійної сфери та позиції кожен з членів команди має різні запити на навчання. Щоб максимально задовольнити їх потреби, на порталі LMS Collaborator розміщуються універсальні навчальні матеріали (актуальність яких не залежить від департаменту чи посади, наприклад, про тайм-менеджмент) і спеціалізований контент, призначений для сегментованих аудиторій.
Відділ навчання компанії використовує різні формати контенту, щоб навчання було цікавим та ефективним:
Анатолій Коваленко, Head L&A Learning & Assessment
«Ми активно використовуємо тести та опитування на порталі. Також там колеги можуть заповнювати заявки на проходження зовнішнього навчання чи сертифікацій, потрібних для виконання посадових зобов’язань. Отримавши таку заявку, команда Learning & Assessment відділу починає підбір оптимального провайдера освітньої послуги та домовляється про відвідування заходів».
Компанія робить акцент на доступності знань для всіх співробітників. Одним із ключових інструментів у цьому процесі є База знань, яка слугує джерелом інформації та ресурсів для всіх членів команди.
База знань Moneyveo містить:
Наразі співробітники мають доступ як до бізнес-літератури, зосередженій на розвитку hard та soft skills, так і до художньої. Електронні книги розміщуються одразу в Базі знань, а про появу нових паперових книг компанія інформує співробітників через публікації.
У Базі знань збираються всі матеріали з конференцій, вебінарів, майстер-класів, які надають співробітники після участі в заходах. Це дозволяє зберігати знання в компанії та обмінюватись ними з колегами.
База знань Moneyveo на навчальному порталі LMS Collaborator
Для залучення співробітників до навчання важливо продумати систему комунікацій. Зазвичай вона будується з таких ключових елементів:
Також значний вплив у мотивуванні співробітників до постійного самовдосконалення та розвитку відіграє залучення стейкхолдерів, лідерів думок, керівників.
Олена Сорокіна, Chief Human resources officer Moneyveo
«Нашу команду відрізняє те, що запит на навчання йде від неї самої, це ні в якому разі не наказ згори. Тому, в цілому, ми можемо пишатись доволі високою залученістю».
Також компанія використовує нематеріальні та матеріальні системи мотивації за досягнення успіхів у навчанні. Нещодавно на навчальному порталі LMS Collaborator був запущений внутрішній магазин, в якому команда може обмінювати зароблені за проходження навчання бали на корпоративний мерч.
Магазин подарунків Moneyveo в LMS Collaborator
За допомогою навчального порталу компанії Moneyveo вдалось автоматизувати безліч процесів, зокрема:
У планах на 2024 – відновити Performance review за методом 360 градусів, в якій братиме участь весь колектив компанії.
Анатолій Коваленко, Head L&A Learning & Assessment
«Хочу виділити легкість інтеграції системи. Цей процес зайняв у нас лише декілька днів. Також LMS Collaborator – це гнучке налаштування дизайну, крута технічна підтримка, інтуїтивно зрозумілий функціонал. Якщо говорити конкретно про функції, то головні переваги для нас – інтеграція з Microsoft Teams, автоматизація індивідуальних планів розвитку та наявність модуля оцінки».
Запуск свого навчального порталу та будь-якого навчального проєкту команда Moneyveo рекомендує починати з аналізу потреб компанії, її особливостей та цілей. Наступний етап – аналіз цільової аудиторії. Хто ці люди, які будуть користуватись порталом? Чому вони хочуть навчатись та в якому форматі? Яка мотивація керує ними? Відповіді на ці запитання дозволять зробити майбутній продукт дійсно затребуваним командою.
Олена Сорокіна, Chief Human resources officer Moneyveo
«Раджу іншим компаніям не нехтувати автоматизацією, відходити від Google Форм та опитувань, які знаходяться в різних місцях. Для мене LMS – це більше про автоматизацію процесів, накопичення знань в одному місці та персоналізацію знань. Коли ти можеш конкретному співробітнику дати конкретні необхідні знання, тому що на фоні його карти навчання ти розумієш, чим цікавиться людина».
Читайте ще: Від стабільного графіка до гнучких моделей: як робочий час впливає на продуктивність співробітників?