Про Budni
Наші продукти
Організація робочого часу стає стратегічним пріоритетом для роботодавців у сучасному бізнес-середовищі. А визначення оптимальних моделей робочого часу впливає на результативність і загальну задоволеність працівників.
У статті розглянемо вплив різних моделей робочого часу на продуктивність співробітників.
Гнучкий робочий час
Дає працівникам можливість вибирати графіки, що відповідають індивідуальним потребам (наприклад, з 10:00 до 15:00 працівник має бути в офісі). Співробітники, які самостійно вибирають години роботи, відчувають більшу свободу та контроль над робочим часом. А відтак:
Можливість працювати за гнучким графіком підвищує привабливість компанії на ринку праці.
Але гнучкий робочий час має також недоліки:
Зазвичай, це восьмигодинний робочий день з понеділка по п’ятницю. Він відіграє важливу роль у визначенні ефективності та задоволеності працівників і може впливати на них як позитивно, так і негативно.
Позитивний вплив:
Негативний вплив:
Допомагає самостійно встановлювати графік відповідно до особистих потреб і ритму життя, що забезпечує робочу автономію.
Переваги віддаленої роботи:
Однак віддалений робочий графік створює виклики для роботи в команді:
Зазвичай позмінну та нічну роботу застосовують в галузях, де потрібно забезпечити постійність виробництва або обслуговування впродовж 24 годин.
Такий графік:
Позмінна та нічна робота може бути вигідною для міжнародних компаній через різницю у часі.
Однак через постійні зміни така робота:
Для досягнення оптимальної ефективності, важливо враховувати індивідуальні потреби та можливості працівників.
Передбачає скорочений робочий час порівняно зі стандартним робочим днем. Такий формат підштовхує працівників до більшої концентрації й ефективності та в рази зменшує виникнення вигорання.
Неповний робочий день має такі недоліки:
Неповний робочий день може бути вигідним для тих, хто цінує баланс між роботою та особистим життям. Проте важливо враховувати індивідуальні потреби працівників і забезпечувати ефективні засоби взаємодії й спілкування для підтримки робочого процесу.
Це комбінація віддаленого формату роботи та роботи в офісі. Люди, які працюють за змішаним графіком, спокійно можуть виконувати домашні обовʼязки, приділяти час близьким і водночас працювати або, за бажанням, їздити в офіс.
Плюси змішаного графіка:
До недоліків можемо віднести:
Важливо врахувати, що змішаний та дистанційний робочі графіки вимагають ефективного управління та комунікації для забезпечення злагодженої роботи.
Оптимізація робочого часу – це не лише стратегічний крок для компаній, а й ключ до задоволеності й ефективності працівників. Розуміння і впровадження тих моделей робочого часу, які враховують потреби працівників — надважливий етап для кожної компанії, що прагне досягти успіху в умовах сучасного бізнесу.
Марія Приходько, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Ключові навички, що формують сучасного бізнес-лідера