Про Budni
Наші продукти
Грошова винагорода давно перестала бути головною мотивацією українських програмістів. З досвіду GlobalLogic, саме простір для розвитку і участь у складних R&D-проектах найбільше драйвить і мотивує інженерів.
Коли ти створюєш програмне забезпечення для медичних пристроїв, здатних рятувати людські життя, чи то розроблюєш софт для мікшерних пультів, якими на живих виступах користуються Radiohead, – це не може не надихати. Кожен програміст бажає вповні розкрити свій талант і отримати більше свободи дій (а відтак і відповідальності) в проекті. Тож ми намагаємося будувати нашу систему розвитку так, аби інженери могли отримати не лише складні завдання, а й усі необхідні для їх вирішення навички.
Hard Skills
Навчання технічних спеціалістів у GlobalLogic відбувається передусім через систему менторства. Компанія виростила багато досвідчених інженерів, які готові ділитися знаннями. Саме вони допомагають молодим спеціалістам швидко й комфортно адаптуватися до нових для них умов та проектів, регулярно проводять навчальні лекції. Важливо те, що кожен, хто має потрібні знання та навички, може розвиватись як тренер. Це підвищує залученість колег і забезпечує горизонтальний ріст спеціалістів.
Серед заходів, які ми проводимо, – зустрічі на актуальні технічні теми. Там можна почути про нові технології та підходи в розробці програмного забезпечення та попрактикуватись у використанні різних інструментів на практичних заняттях. Оскільки 95% наших тренерів – це внутрішні спеціалісти, навчальні програми проходять у невимушеній атмосфері з колегами.
Читайте ще: Тонкости эпистолярного хантинга: как разговорить программиста
Soft Skills та гнучкі методології
Написати хороший код – це, звичайно, мистецтво. Але сучасний програміст має аргументувати свої ідеї зрозумілою для замовника мовою, перетворювати презентацію продукту на невелике шоу, будувати довгострокову комунікацію з командою та клієнтами.
Зазвичай програмісти і так розуміють, наскільки добре мати «прокачені» soft skills, тож регулярно звертаються до HR-департаменту за допомогою. Хтось хоче опанувати мистецтво вести переговори та вирішувати конфліктні завдання, комусь треба підтягнути розмовну англійську для щоденної комунікації з клієнтом. Отримавши такий запит від інженерів, ми формуємо для них відповідну навчальну програму. Також для нас стало відкриттям, наскільки ефективними є заняття у форматі гри для відпрацювання навичок роботи в команді, яку проводять тренери з гнучких методологій (Agile).
Гуманітарні знання
Для створення інноваційних і технологічних продуктів самих лише прикладних знань недостатньо: потрібно мати розвинену уяву, багатий світогляд, добре розумітися на світових трендах. Ці навички передусім допомагають сформувати гуманітарні науки. Розуміючи ці тенденції IT-ринку, ми замислилися про освітній проект з ухилом на гуманітарні знання. Улітку 2016 року у нас відбувся Art Summer Project – три лекції про сучасне мистецтво від директора «Я Галерея» Павла Гудімова. Успіх та відвідуваність цих лекцій змусили нас зважитися на дворічну ініціативу GlobalLogic Cultural Project, яка триває до сьогодні.
Точкові, розрізнені лекції про культуру час від часу проходили у нас і раніше, але ми зрозуміли, що освітній проект зі структурним підходом до викладання дасть нам набагато більше. Об’єднавши зусилля з Культурним проектом, а це одна з провідних освітніх платформ в Україні, нам вдалося зібрати пул іменитих менторів та лекторів з великим досвідом публічних виступів. Про журналістику нашим фахівцям розповідав Юрій Макаров, про літературу – письменник Любко Дереш, про сучасне мистецтво – художниця Алевтина Кахідзе і культурний критик Ольга Балашова. Кожна з тем – кіно чи музика, філософія політики та економіки – була представлена трьома вечірніми лекціями в нашому офісі.
На відміну від одноразових лекцій, комплексний підхід Cultural Project здатний формувати цілі спільноти. Разом з кураторами наші фахівці ходили на виставку Pinchuk Art Prize і їздили дивитися архітектуру київського конструктивізму, створювали спеціальні чати для обговорення книг. Такі ініціативи допомагають колегам познайомитися і затоваришувати набагато краще будь-якого тімбілдінгу. І крім обміну списками улюблених фільмів, вони діляться цінним досвідом і інсайтами зі своєї сфери розробки.
Читайте ще: Смешанное обучение: технологии плюс персонализация
Поради для HR-спільноти
Анастасія Хоренженко, Senior Specialist, People Development
Марія Бакало, Senior Manager, People Development
Тетяна Хряпіна, Senior Manager, Head of Learning & Development
Читайте більше за тегами: