Про Budni
Наші продукти
Деякі компанії ще до карантину активно практикували віддалену роботу, проте для багатьох така форма зайнятості стала новою. Мультизадачність, яка для більшості працівників-батьків перетворилася на безперервний стрес, позначалася на продуктивності. Як полегшити життя своїм співробітникам та підтримати їх?
1. «Що для вас важливо?»
Зробіть онлайн-опитування та поцікавтеся, що для віддалених працівників насправді є корисним. З початком карантину навчальний процес у школах та садках зупинився. Багатьом батькам довелося потрапити в ситуацію, коли один комп’ютер потрібно ділити з дітьми, дружиною/чоловіком, – адже робота та навчання перейшли в онлайн. Тому компанії в такій ситуації доцільно було б поцікавитися, наприклад, чи не потрібно забезпечити працівника ноутбуком.
Батькам, які працюють вдома, щодня доводиться розриватися між роботою, дітьми, домашніми справами. Часто вони починають нервувати через неприбрану квартиру, брак часу на закупи, дозвілля, організацію дня народження дитини тощо. Запитайте у працівників, що найбільше їх змушує дратуватися, та запропонуйте варіанти вирішення ситуації: можливо, зможете організувати приїзд клінінгової компанії, доставку продуктів, святкування? Це найліпша демонстрація турботи.
Читайте ще: Шлях до серця. Як стати family-friendly компанією: 20 ідей
2. Відпустки та гнучкість
Надайте можливість працівникам скористатися такою відпусткою (два тижні-місяць+). Наприклад, у компанії PwC пропонують співробітникам оплачувану відпустку тривалістю від 4 тижнів до 6 місяців, компенсуючи 20% заробітної плати. Як варіант, можна запропонувати продовжити таку відпустку, надавши можливість працювати по півдня замість повного. Або, якщо дозволяє посада, запропонувати співробітнику самостійно спланувати свій робочий день (починати та закінчувати раніше/пізніше, переносити обідню перерву тощо).
3. Наради в зручний час
Перш за все, наради потрібно підлаштувати під навчальний процес дітей. Запитайте у співробітників, о котрій розпочинається та закінчується навчання у школі та запропонуйте зручний час для проведення зустрічей. Можливо, комусь краще проводити наради під час уроків (якщо дитині не потрібна допомога батьків), комусь – після. Працівник буде більш продуктивним, якщо сконцентрується лише на робочих моментах.
4. Тривала обідня перерва
Замість звичної одногодинної перерви запропонуйте працівникам з дітьми дещо більше часу. Так співробітник буде менше стресувати та більш якісно проводити час із дітьми, зможе виконати хатню роботу та спокійно повернутися до робочих обов’язків.
5. Додаткова допомога дітям, які навчаються дистанційно
Як проходитиме навчання в школах надалі, невідомо досі, в школи діти повернулися, але чи надовго… Поцікавтеся в колег, чи є доступ до комп’ютера, інтернету в дітей (адже якщо на декількох членів сім’ї один комп’ютер, а працювати та навчатися потрібно в один і той самий час, виникають проблеми). Запропонуйте доступ до додаткових навчальних матеріалів та корисних ресурсів.
Читайте ще: Зніміть це негайно! Як створити відеовакансію: поради та 12 прикладів
6. Онлайн-табір для дітей
Йдеться про організацію цікавих активностей для дітей, поки батьки працюють. Наприклад, це може бути вивчення англійської або майстер-класи. А ця ідея зацікавить батьків дошкільнят та молодших школярів: проведіть онлайн-опитування батьків про улюблених героїв з мультфільмів та періодично організовуйте онлайн-зустрічі з аніматорами (розваги чи навчання в ігровій формі). Також це гарна ідея для привітання в день народження маленького іменинника.
7. Чат для батьків
Де вони зможуть ділитися корисними та цікавими ідеями, як працювати поруч із дітьми, чим їх розважати, діляться дієвими порадами, пов’язаними з навчальним процесом, повсякденним життям, батьківськими лайфхаками, корисними ресурсами. Хтось може запропонувати навчальну підтримку батькам із дітьми.
8. Поговоримо, друже?
Організуйте дітям співробітників зустрічі за допомогою відеозв’язку. Спілкуючись з однолітками (навіть з інших країн), діти можуть знайти нових друзів, поговорити про навчання, дозвілля, а батьки в цей час – відпочити.
Читайте більше за тегами: