Наталія Тітенко

Наталія Тітенко, HRD, GT у Protocol, номінантка премії HR Pro Awards у категорії HR Influencer

У сучасному світі IT, коли конкуренція на ринку зростає, запитання про вибір між стартапами та компаніями-гігантами набуває все більшої актуальності. Здається, що ця тема стає ключовою, як для кандидатів, які знаходяться в пошуку роботи, так і для HR-ів, які мають адаптуватися до змін на ринку та забезпечити привабливі умови для хайрінгу цінних талантів.

Кандидати шукають стабільності. Більшість людей інтуїтивно схиляються до думки, що великі компанії-гіганти пропонують більшу стабільність. Але чи справді це так?

Нещодавно я мала розмову з кандидатом, який на моє запитання щодо вибору між стартапом та компанією-гігантом відповів:

«В нинішніх умовах IT-сфера переживає нелегкі часи. Якщо раніше я зі 100-відсотковою впевненістю відповів би, що обираю компанію-гіганта, то зараз – точно ні. На сьогодні в таких компаніях продовжують відбуватися масові скорочення. Так, є відкриті вакансії, компанії наймають кандидатів, але коли проходить та сама хвиля скорочень, то скорочують саме новачків».

Зауваження кандидата наштовхнуло мене на певні думки і я почала глибше аналізувати ситуацію. У світлі теперішніх реалій IT-сфери, HR-ам необхідно завжди тримати руку на пульсі та оцінювати можливості, які пропонують кандидатам стартапи VS компанії-гіганти. Це стає вкрай важливим для привернення талановитих працівників.

Компанії-гіганти: стабільність чи ілюзія стабільності?

В переважній більшості випадків під час кризових періодів, дійсно, як зазначив один із кандидатів, саме новачки першими потрапляють під скорочення. Це пов’язано з бажанням компаній знизити витрати, звільняючи менш досвідчених працівників.

Більшість великих компаній є аутсорсинговими і залежать від замовлень клієнтів. В умовах економічної нестабільності клієнти можуть зменшувати обсяги замовлень або взагалі відмовлятися від послуг, що впливає на стабільність зайнятості.

Великі компанії часто проходять через внутрішні реорганізації, які можуть призвести до втрати робочих місць або зміни умов праці.

Стартапи: розвіювання міфів

Час розвіювати міфи щодо стартапів, адже не кожна компанія-гігант надійніша за стартап.

Стартапи мають свої унікальні переваги, які можуть стати вирішальними для кандидатів:

  • Стартапи можуть швидко адаптуватися до змін на ринку, оскільки вони менш бюрократичні. Це дозволяє їм ефективніше реагувати на виклики та можливості.
  • У стартапах співробітники можуть швидше досягти кар’єрного зростання. Менші команди та широке коло обов’язків дозволяють новачкам швидко вчитися і брати на себе більше відповідальності.
  • У стартапах співробітники можуть спробувати себе в різних ролях, що сприяє всебічному розвитку. Це чудовий спосіб знайти те, що співробітнику дійсно подобається і в чому хочеться розвиватися.
  • У стартапах часто працюють над інноваційними проєктами, що може мотивувати команди. Це також дає можливість швидше розвивати свої навички та кар’єру.

Немає однозначної відповіді на питання «Що стабільніше для кандидатів – стартапи чи компанії-гіганти?». В обох варіантах можна знайти свої переваги та недоліки. Але не варто боятися стартапів, просто важливо зрозуміти, робота в якій компанії більше підходить конкретній людині, враховуючи особисті цілі та пріоритети. 

Читайте ще: Як роботодавці можуть залучати студентів та молодь?