Про Budni
Наші продукти
Цифрова нерівність на ринку праці створює різні можливості для кандидатів, і це вже давно не новина. Але якщо зараз, мабуть, немає пошукачів, які не були б впевненими користувачами ПК чи не володіли пакетом Microsoft Office, то цифрова нерівність вийшла на новий рівень. Тепер це поняття не обмежується наявністю компʼютера, смартфона чи доступу до інтернету. Цифрова нерівність нового покоління повʼязана з вмінням ефективно використовувати ці інструменти.
У статті розповімо про нюанси цифрової нерівності нового покоління та поділимося рекомендаціями, які допоможуть бути затребуваними на ринку праці з новими інструментами роботи.
Основні аспекти цифрової нерівності
Уявімо, що перед вами два працівники, що мають однакове технічне забезпечення та рівні можливості доступу до інтернету, але є те, що суттєво їх розрізняє. Перший працівник знає, як використовувати штучний інтелект для підвищення продуктивності, розуміє принципи кібербезпеки, ефективно опрацьовує інформацію. Інший – застряг на рівні базового користувача. У сучасному світі ця різниця визначає їхні кар’єрні можливості та рівень доходу. Чому так відбувається?
Роботодавці вже сьогодні шукають працівників, які можуть швидко опановувати нові цифрові інструменти і надалі цей тренд буде набувати все більших масштабів. Хто не встигає за цифровою еволюцією, ризикує опинитися на узбіччі професійного життя, навіть маючи хорошу базову освіту. Проте є вихід і працювати у цьому напрямку потрібно «на вчора».
Постійне навчання
Виграє той, хто постійно навчається, а не живе думкою, що в нього є освіта і більше нічого не потрібно. Навчайтеся всередині компанії, опановуючи знання, які вже мають більш цифрово-освічені колеги. Ідеально, якщо навчання може фінансово покрити ваш роботодавець, який зацікавлений у розвитку цифрових навичок своїх співробітників. Інвестуйте у своє навчання: проходьте курси підвищення цифрової кваліфікації, відвідуйте вебінари та онлайн-тренінги, де будете черпати необхідну інформацію.
Гнучкість
У світі, де так швидко розвиваються технології, важливо бути гнучкими та вміти адаптовуватися до цих змін. Гнучкість допомагає швидко освоювати нові навички та залишатися конкурентоспроможними. Не бійтеся експериментів та пропозицій керівництва, адже вони можуть стати поштовхом до карʼєрного розвитку.
Розвиток soft skills
Коли ваші hard skills можна автоматизувати, то залишаються soft skills, які допоможуть в ухваленні рішень, продукуванні ідей та досягненні успіху. Розвивайте навички комунікації, гнучкість, логічне/критичне мислення, емоційний інтелект, вміння концентруватися та дотримуватися дедлайнів тощо.
Ринок праці вже сьогодні розділяє людей не за освітою чи досвідом, а за здатністю ефективно використовувати цифрові інструменти. Тому інвестиція в цифрові навички – це вже не просто вибір, а необхідність для розвитку успішної кар’єри.
Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Завжди на зв’язку: як мікрокомунікації у месенджерах спричиняють емоційне виснаження?