Про Budni
Наші продукти
Наше життя швидке і виснажливе, а слово «вигорання» лунає з вуст представників різних професій все частіше. Стрес став поширеним фактором, від якого важко втекти. Варто зауважити, хронічний стрес може призвести до високого ризику виникнення проблем з фізичним та психічним здоров’ям. Ба більше, накопичений стрес може спричинити емоційне виснаження.
Емоційне виснаження – це стан емоційного вигорання, спустошення, який викликаний накопиченням стресу на роботі та/або в особистому житті.
Ознаки емоційного виснаження
Головний біль
Є основним наслідком постійного стресу, під час якого скорочуються м’язи шиї та шкіри голови. Цей тип скорочення м’язів може бути наслідком, депресії, тривоги або травми голови.
«Туман» у голові
Розгубленість, забудькуватість, відсутність фокусу і ясності розуму – ознаки сильного емоційного стресу.
Біль у грудях
Коли ви перебуваєте в стані тривоги, мозок починає виробляти адреналін і кортизол по всьому тілу. Це може викликати біль у грудях, пітливість або задишку.
Негативні думки
Повторювані негативні думки найчастіше зустрічаються у людей з тривожними розладами або іншими психічними захворюваннями, які є наслідком стресу.
Болі в тілі
Біль у різних частинах тіла (головний біль, м’язове напруження та ломота в тілі) характерні для людей, які переживають емоційний біль.
Оніміння
Відчуття оніміння або нездатність відчувати емоції також є ознакою хронічного емоційного виснаження. Людина відчуває заціпеніння розуму і не здатна керувати емоціями.
Нездатність заспокоїтися
Емоційно виснажена людина має нестабільний розум, їй важко сконцентруватися. Вона нездатна самостійно заспокоїтися та сконцентруватися.
Утруднене дихання
Поверхневе дихання або задишка характерні для людей, які пережили сильний емоційний біль.
Проблеми з концентрацією уваги
Емоційно виснажена людина має розсіяну свідомість і стикається з проблемами концентрації на роботі чи інших сферах життя.
Зміни в апетиті та травленні
Печія, нудота, розлади травлення, діарея, біль у шлунку та втрата/підвищення апетиту.
Порушення режиму сну
Високий рівень стресу може призвести до погіршення сну, проблем із засинанням або фрагментарного сну. Втрата сну провокує вироблення кортизолу в організмі, який ще більше порушує сон.
Якщо ви вважаєте, що страждаєте від емоційного виснаження, зверніться до фахівців. Вони допоможуть вам розібратися з причинами та симптомами, які ви відчуваєте, щоб визначитися з діями, які допоможуть вам відновитися.
Читайте ще: Психологічний булінг на роботі: як себе захистити?
Читайте більше за тегами: