Про Budni
Наші продукти
Половина віддалених працівників виконують особисті справи у робочий час, а понад чверть взагалі пропускають повний робочий день, тому не дивно, що деякі керівники стали з обережністю ставитися до співробітників, які працюють з дому. Проте це не свідчить про неефективність віддаленої роботи. Ми всі різні. Деякі люди процвітають в оточенні колег, а інші досягають успіху в тиші та затишку домашнього офісу.
Більшість роботодавців визнають, що жорсткі правила не дають оптимальних результатів, але переконати свого керівника, що офіс не є для вас оптимальним середовищем, все одно вимагатиме певних зусиль: управління своїм часом, послідовне виконання завдань і повна віддача.
Ділимося рекомендаціями, як показати своєму керівнику, що ви можете продуктивно працювати навіть вдома.
Оцініть свою продуктивність
Більшість віддалених працівників не можуть зосередитися на роботі протягом восьми годин, але це ж стосується і тих, хто працює в офісі. Від балачок між колегами до частих перерв на каву – факторів що відволікають, безліч. Вам просто потрібно довести керівнику, що ви не витрачаєте весь робочий час на виконання особистих справ і перегляд Netflix. Додатки для відстеження робочого процесу, такі як Rize або Toggl Track, – чудовий спосіб кількісно оцінити свою продуктивність. Інтегруючи сотні поширених інструментів і автоматично відстежуючи активність у додатках і браузері, ви можете без зусиль створювати звіти, як покажуть, що ви зробили, коли і скільки часу це зайняло.
Маючи правильні дані, ви можете довести, що насправді досягаєте більших результатів, працюючи віддалено.
Відповідайте стратегічно і оперативно
Ви можете вимкнути сповіщення, щоб зосередитися, але для керівника ця тиша може бути підозрілою. Ви не зобов’язані постійно бути у Slack, але потрібно реагувати на термінові запити, критичні питання, а також дотримуватись дедлайнів. Йдеться не про те, щоб бути постійно на зв’язку, а про те, щоб реагувати вчасно.
Виділяйте «невидимі» завдання
Під час віддаленої роботи ваші зусилля часто залишаються непоміченими. Ніхто не бачить, як ви допомагаєте колегам, оновлюєте таблиці або виправляєте несправні процеси, але це не означає, що вони не є важливими. Не дозволяйте вашому впливу залишитися непоміченим. Під час перевірок впевнено виділяйте всі свої внески – не як дрібні завдання, а як важливу роботу, яка забезпечує безперебійну роботу офісу.
Підготуйтеся до робочого дня
Ви можете працювати з дому, але все одно потрібно мати відповідний вигляд. Прокиньтеся трохи раніше, прийміть душ, поснідайте, підготуйте робоче місце – ви повинні показати, що поважаєте колег та серйозно ставитеся до роботи. Коли керівник бачить вас лише 15 хвилин на день, правильне враження має велике значення.
Презентуйте свої досягнення
Ваш керівник не бачить, як ви працюєте. З його точки зору, ви можете піти в магазин або займатися іншими домашніми справами, щойно вимкнете камеру. Одне діло – сказати, що ви були зайняті, а інше – показати це. З доказами не посперечаєшся. Почніть тиждень із дзвінка в Zoom, щоб визначити свої цілі, поділитися екраном і розповісти, чим ви займалися. Запишіть це в інструменті для відстеження, такому як Weekdone або Teamwork, і закінчіть тиждень візуальним звітом, який продемонструє, як ви старанно працювали. Згодом така видимість і прозорість сприятимуть довірі, і ваш керівник перестане турбуватися про те, над чим і де ви працюєте.
Поділіться своїм розкладом
Щоб завоювати довіру керівника, працюючи віддалено, варто бути максимально прозорими.
Поділіться доступом до свого календаря – це знімає питання, де ви і чим зайняті. Якщо розклад заповнений зустрічами та робочими дзвінками, сумнівів у вашій залученості не виникне.
Але не забувайте резервувати час і для фокусної роботи. Замість розмитих фраз типу «час для зосередження», пишіть конкретно: «Підготовка маркетингової презентації» або «Написання статті для блогу». Це демонструє чіткість і орієнтацію на результат.
Виконуйте завдання раніше встановленого дедлайну
Ви постійно здаєте роботу за лічені хвилини до закінчення дедлайну? У кращому випадку ваш керівник вважатиме, що ви погано розпоряджаєтеся своїм часом, працюючи віддалено. У гіршому випадку він підозрюватиме, що ви навмисно затримуєте виконання завдань, щоб отримати додатковий час для відпочинку. Як найкраще розвіяти ці сумніви? Здавайте роботу раніше терміну. Не потрібно постійно випереджати графік. Однак, якщо ви час від часу виконуєте роботу раніше, керівник побачить, що ви ефективно працюєте самостійно і не потребуєте постійного контролю.
Використовуйте заощаджений час для підвищення кваліфікації
Використайте час, зекономлений на дорозі, для розвитку. Подумайте: що гальмує вашу команду і яких навичок вам бракує? Заповнюючи ці прогалини, ви підвищуєте свою цінність як для себе, так і для керівника – і зміцнюєте його довіру до вашої віддаленої роботи. А якщо це його не переконає – нові навички допоможуть знайти компанію, яка справді цінує гнучкість.
Якщо ви працюєте віддалено, виконуєте лише мінімум і часто вирішуєте особисті справи у робочий час – сумніви керівника щодо вашої продуктивності цілком виправдані. Але якщо ви показуєте результат, вони зникають самі. Керівнику важливо знати, що ви працюєте, а не гортаєте стрічку новини, не проводите робочий день у соціальних мережах чи спите — і якщо ваша продуктивність висока, навряд чи хтось наполягатиме на поверненні в офіс.
Читайте ще: «Чому мене ніхто не бере на роботу?» – про те, що відчуває кожен кандидат під час пошуку