Резюме і пошук роботи robota.ua перша онлайн-платформа з пошуку роботи
У якийсь момент пошук роботи може нагадати мовчазний марафон: витрачаєте тиждень, два, місяць на пошук релевантних вакансій, відправляєте резюме, пишете супровідні листи, а у відповідь тиша.
Можливий й інший сценарій: ви відгукнулися на вакансію, вас запросили на співбесіду, яка пройшла успішно, але роботодавець мовчить.
Пошук роботи — це емоційно виснажливий процес. У статті розповідаємо, що відчуває майже кожен кандидат, коли його не беруть на роботу, як підтримати себе та що варто перевірити у своєму підході, якщо пошук роботи затягнувся?
Чому роботодавець мовчить?
Причин мовчання може бути багато:
- Часто рекрутери отримують сотні відгуків на одну вакансію, тому фізично не встигають відповісти всім кандидатам.
- Інколи відгуки губляться через технічні причини.
- Деякі компанії досі не мають культури зворотного зв’язку, тому мовчання для них є «нормою».
- Іноді автоматизована система просто «відсіює» частину резюме (ті, в яких бракує певних слів або формулювань, або навіть за фільтром віку чи статі — на жаль, існують і такі випадки).
Що відчуває кандидат?
Мовчання змушує сумніватися: «Можливо, я щось роблю не так?». Поступово накопичується тривога — особливо якщо пошук роботи затягнувся. І врешті-решт з’являється втома: від процесу, напруги, очікування.
Пам’ятайте, тисячі людей зараз відчувають те саме. І хоча це не покращить ситуацію, принаймні нагадає: з вами все гаразд, ви — у процесі. А процес може затягнутися.
Як підтримати себе?
- Проявляйте емоції. Найкраще, що ви можете зробити — дозволити собі побути засмученими, розчарованими, втомленими.
- Структуруйте життя. Це допоможе у період невизначеності. Навіть якщо ви тимчасово без роботи, ваш день повинен мати «скелет». Виділіть час для пошуку, навчання і обов’язково — час для себе. Інакше ви ризикуєте опинитися у нескінченному циклі «відгук — очікування — тривога».
- Спілкуйтеся. Навіть у чаті з другом, який також шукає роботу. Спільні теми можуть покращити моральний стан, а також наштовхнути на нові ідеї.
- І не бійтеся бути публічними. Щирий пост у LinkedIn чи Telegram про пошук роботи іноді дає більше, ніж десятки вакансій, на які відгукнулися.
- Не забувайте про нетворкінг. Інколи знайомство з правильною людиною в правильний час може дати більше, ніж десятки відгуків на вакансії.
Що варто перевірити у своєму підході до пошуку роботи?
Іноді ми настільки втомлені й емоційно виснажені, що не бачимо очевидного.
- Чи зрозуміло з резюме, що саме ви вмієте і чим можете бути корисні?
- Супровідний лист адресований конкретній компанії, чи ви давно вже втомилися персоналізувати його і відправляєте шаблон?
- Яке враження ви справляєте? Часто кандидатам відмовляють, наприклад, через неформальну зовнішність. Навіть якщо посада не передбачає спілкування з клієнтами, перевагу нададуть кандидату з більш звичним стилем.
В таких випадках важливо чесно дати собі відповідь на запитання:
- Настільки вам потрібна саме ця робота?
- Чи хочете ви працювати в компанії, де фахівця не бачать за зачіскою, гендером чи походженням?
- Ви плануєте залишатися в компанії надовго, чи це лише тимчасове місце роботи?
У будь-якому разі — вирішувати вам. І якщо роботодавцю не подобається щось, окрім ваших професійних якостей, — це не робить вас поганим кандидатом.
Перегляньте свій профіль у LinkedIn, якщо ви його маєте. Якщо ні — рекомендуємо створити: це справді працює. Попросіть когось із представників галузі ознайомитися з резюме. Поставте собі запитання: «Я хочу цю роботу, бо вона мені цікава, чи хочу втекти від безробіття?». Іноді відповідь наштовхує на зміну підходу.
Про що варто пам’ятати?
Вас бачать. Навіть якщо поки не відповіли. З вами все гаразд. Ви варті відповіді. Просто іноді вона приходить пізніше, ніж вам хотілося. Пошук роботи — це не тест на цінність. Це лише шлях до місця, де вас по-справжньому чекають.
Катерина Рябовол, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Резюме не працює: чому так відбувається та як все виправити?