Про Budni
Наші продукти
Сильвія Красонь-Копаніаж, генеральна директорка Impel Ukraine
Глобалізація, яка помітно посилилася в останні десятиліття, суттєво змінила перспективу кар’єрного шляху і водночас розширила наявні професійні можливості. Вона відкривала нові ринки праці для працівників, дозволяючи їм співпрацювати на міжнародному рівні та змушуючи розвивати компетенції, які не були необхідні кілька років тому, а деякі з них навіть не були відомі.
В розвинених країнах близько 20-30% співробітників виконують роботу, безпосередньо пов’язану з зовнішніми ринками, а в таких країнах як Німеччина, США або Велика Британія, цей відсоток навіть вище, особливо в сучасних технологічних секторах, де сам ринок є глобальним. Зауважимо, що у 1990-х роках відсоток працівників, які мали контакт із зовнішніми ринками, становив приблизно 10-15%.
З огляду на ці зміни, кар’єрний розвиток став динамічним процесом, який вимагає від працівників гнучкості та, перш за все, внутрішньої мотивації до постійного розвитку та відкритості до змін.
Мало хто з них сподівається будувати свою кар’єру в одній компанії, а наймолодші покоління сприймають як належне те, що світ є глобальним, і демонструють небачену раніше здатність до адаптації.
Сьогодні, хочемо того чи ні, ми функціонуємо в умовах, які 30 років тому можна було побачити лише у фантастичних фільмах. Швидко розвиваються міжнародні корпорації, експорт та імпорт у безпрецедентних масштабах, а також легкість і доступність пересування між країнами. Можливість віддаленої роботи та дистанційного спілкування означають, що співробітники можуть претендувати на посади практично в будь-якій точці світу.
Додатковою рушійною силою глобальної кар’єрної тенденції є розвиток технологій, що відкриває абсолютно нові можливості для співробітників: платформи для віддаленої роботи, спілкування та управління проєктами дозволяють співпрацювати в режимі реального часу незалежно від відстані, а онлайн-курси, які пропонують міжнародні навчальні заклади, дозволяють отримати нові компетенції швидше та дешевше.
Роль нетворкінгу в розвитку кар’єри також стала більш важливою. Побудова стосунків із професіоналами з різних куточків світу дозволяє створювати нові професійні можливості, а цифрові соціальні платформи, такі як LinkedIn або більш традиційні конференції та бізнес-форуми, дозволяють побудувати міжнародну мережу контактів, яка, за правильного використання, приносить відчутні та взаємні вигоди.
Світовий ринок праці винагороджує людей, які є гнучкими, мобільними та готовими постійно вдосконалювати свої навички. Однак є й певні труднощі: конкуренція на міжнародних ринках набагато більша, знання іноземних мов є необхідною умовою, а кожна додаткова мова збільшує наш базовий потенціал в геометричній прогресії. Безсумнівно, серед викликів також є наявність низки soft skills, які дозволяють швидко будувати стосунки та адаптуватися до нового середовища. Вже згадана відкритість і бажання вчитися нового є додатковою умовою для міжнародного менеджера, який повинен мати здатність співпрацювати з людьми з різними цінностями, стилями спілкування та методами роботи.
Робота з людьми з різних куточків світу вимагає вміння ефективно спілкуватися та розуміти різні точки зору. Люди, які будують міжнародну кар’єру, повинні адаптуватися до різних норм і бути чутливими до культурних відмінностей.
Саме soft skills створюють унікальну перевагу, оскільки замінити їх технологіями вкрай важко, а часто – нереально, тому варто свідомо інвестувати в їх розвиток.
Глобалізація, як поточна провідна економічна та соціальна тенденція, дозволяє створювати незвичайні кар’єрні шляхи, відкриваючи широкі можливості для розвитку працівників, дедалі більше без необхідності еміграції або переїзду; та надає доступ до набагато кращих фінансових пропозицій. Сьогодні люди, готові здобувати нові навички та співпрацювати з міжнародними командами, мають великий потенціал для побудови майбутнього на основі різноманітного глобального досвіду.
Читайте ще: Метод «5 чому»: як вирішити проблеми, ставлячи запитання «Чому?»