Для багатьох людей стабільна та довготривала робота є показником успіху. Вчасна оплата праці, колеги, які вже стали близькими людьми, зрозумілі робочі обов’язки тощо створюють відчуття комфорту та безпеки. Однак така робота має і негативні сторони, які можуть впливати на кар’єрне зростання. Детальніше про них розповідаємо далі.

Відсутність викликів

Нові завдання та проєкти є стимулом для професійного розвитку. Проте з часом рутинні обов’язки стають передбачуваними та відчуття новизни зникає. Ви знаєте, як вирішувати більшість питань і все рідше виникає бажання освоювати нові навички. А без нових викликів ви втрачаєте можливість розвиватися. Крім того, відсутність нових викликів може знижувати мотивацію, продуктивність, що призводить до емоційного вигорання. Натомість люди, які постійно розвиваються, відчувають більше задоволення від своєї роботи і краще справляються з професійними викликами.

Застарілість та обмеженість знань

Часто компанії впродовж тривалого часу використовують в роботі одні й ті ж самі підходи та інструменти (старі CRM-системи, обладнання, формати роботи тощо). Але в умовах швидкого розвитку технологій це може призвести до стагнації та, ймовірно, краху організації. Також обмеженість і застарілість знань може негативно вплинути на професійну цінність співробітників. У майбутньому їх навички стануть менш затребуваними або зовсім непотрібними. А це значно ускладнить просування кар’єрними сходами.

Упереджене ставлення потенційних роботодавців

Багато роботодавців думають, що людям, які працювали довгий час на одному місці, бракує гнучкості, а також вони погано адаптуються до нових викликів. Таке упереджене ставлення зумовлене побоюванням, що працівники не зможуть швидко пристосуватися до нових обовʼязків на посаді. Це може ускладнити процес працевлаштування, адже роботодавці віддаватимуть перевагу кандидатам з більш різноманітним досвідом або тим, хто частіше змінювали місця роботи.

Дезорієнтація на ринку праці

Фахівці, які довго працюють в компанії, втрачають навички пошуку роботи, самопрезентації та здатність об’єктивно оцінювати свої досягнення на ринку праці. Також вони можуть пропустити важливі зміни в індустрії та зіткнутися з несподіваними викликами (нові вимоги до кандидатів, формати співбесід, рівень заробітної плати тощо). А це може значно ускладнити адаптацію на новому місці роботи.

Обмежені можливості для кар’єрного росту

У багатьох компаніях просування кар’єрними сходами є повільним або навіть неможливим. А відсутність такої можливості може вплинути на мотивацію та задоволення працівників, що призведе до професійного вигорання та зниження продуктивності. До того ж без перспектив для кар’єрного росту працівник може втратити інтерес до роботи та бажання розвивати свої навички. А це є серйозним сигналом для зміни роботи або навіть кар’єрного напряму. Адже нові виклики не лише відкриють нові горизонти, а й допоможуть зберегти мотивацію та інтерес до своєї професійної діяльності.

Низький рівень заробітної плати

Після кількох років на одній посаді щорічні незначні підвищення зарплати можуть не відповідати інфляції або ринковим тенденціям. У результаті дохід не відображатиме реальну вартість ваших навичок і досвіду, в результаті ви опинитеся в складній фінансовій ситуації. А постійний фінансовий тиск може призвести до стресу та тривожності, що вплине на ваше ментальне здоров’я та особисте життя. До того ж відсутність гідних фінансових стимулів може знизити вашу продуктивність і вмотивованість. 

Робота на одному місці може негативно вплинути на ваші кар’єрні перспективи. Регулярно шукайте нові можливості та виклики та не засиджуйтесь довго на посаді, яка не має перспектив.

  Марія Приходько, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Рекомендації з минулого місця роботи: як отримати позитивний відгук?