Про Budni
Наші продукти
Інна Карпусенко, сертифікована кар’єрна консультантка, членкиня Асоціації кар’єрних консультантів УкраїниЗа інформацією різних джерел, до повномасштабного вторгнення в Україні було майже пів мільйона ветеранів російсько-української війни. На початку 2024 року Президент України заявив, що наразі українська армія налічує приблизно 880 тисяч військовослужбовців. Кількість українців, які здобувають військовий досвід, тільки збільшуватиметься, адже війна триває.
Відтак постають питання: «Чи мають кар’єрні консультанти приділяти особливу та належну увагу військовим та ветеранам?», «На що потрібно орієнтуватись?».
Відповідь – однозначно так. Адже йти воювати – це і вибір, і вимушений крок. Адже ніхто не народжений для війни. Військові/ветерани не хочуть отримувати травми, інвалідність, помирати, змінювати кардинально своє життя та життя близьких.
На думку багатьох ветеранів та військовослужбовців, після демобілізації більшість з них втратять свою роботу, тому потребуватимуть нового, додаткового навчання (перекваліфікації).
Зараз спостерігається велика невизначеність серед військових, яку потрібно перетворити на впевненість.
Ймовірно, кар’єрне консультування не повинно бути спеціальним, наприклад, «військовим кар’єрним консультуванням», адже військові повертаються саме у цивільне життя. Тому потрібно допомогти таким людям орієнтуватися на ринку праці, визначитися з професією, оформити резюме, підготуватися до роботи тощо. Будьте готові до того, що у ветеранів та військових буде більше питань, ніж у класичному запиті кар’єрного консультування.
Вбачається, що для військових, які переходять/перейшли/перейдуть у цивільне життя, є потреба в:
Також хочеться провести певну аналогію навичок, які будуть затребуваними в майбутньому з тими навичками, які здобувають військові вже зараз.
Згідно з дослідженням Forbes, найбільш затребуваними уміннями та навичками людей для роботи у найближчі 10 років будуть:
Навички, які вже розвинуті на високому рівні серед військових, та які є затребуваними в сучасних умовах:
Ці навички та вміння військових та ветеранів є важливими для роботодавців зараз та будуть актуальними і в майбутньому.
Важливо пам’ятати:
Послуги кар’єрного консалтингу для ветеранів та військових набирають популярності, проте професія кар’єрного консультанта у нашій країні вважається новою та недостатньо розвинутою. Однак, для надання якісних послуг у цій галузі, потрібні специфічні знання та досвід. Наполегливість у професійному підході та пошук відповідей на запитання, що виникають, можуть стати основою успіху.
Важливою складовою успішної практики кар’єрного консультування є вміння працювати з людьми з різними потребами та професійними характеристиками.
Вміння виявляти та розвивати їхні сильні сторони може виявитися вирішальним фактором для досягнення успіху в кар’єрному розвитку клієнта.
Одним зі шляхів для отримання необхідних знань та досвіду є приєднання до спільноти кар’єрних консультантів. Взаємодія з однодумцями та досвідченими фахівцями може допомогти швидше адаптуватися до вимог цієї нової професії та збагатити власний арсенал методик та підходів.
Мій досвід підтверджує, що участь у професійних асоціаціях може значно полегшити процес навчання та розвитку у даній сфері. Це чудова можливість отримати доступ до ресурсів, навчальних програм та експертного досвіду, які допоможуть стати більш компетентними та успішними у кар’єрному консультуванні.
Отже, не дивлячись на те, що професія кар’єрного консультанта в Україні є ще молодою, шлях до успіху в цій сфері можливий за умови належного навчання, вдосконалення вмінь та активної участі у професійному спілкуванні та розвитку.
Долучитися до Асоціації кар’єрних консультантів
Читайте ще: Технологічні навички: що це таке та як їх покращити?