Про Budni
Наші продукти
З початком повномасштабної війни рф проти України значно зросла кількість осіб з інвалідністю. Це, своєю чергою, підвищило попит на їх працевлаштування. Люди з інвалідністю потребують не лише підтримки та допомоги, а й можливості бути повноцінними учасниками трудового процесу, що допомагає їм адаптуватися до нових умов життя, відновлювати фінансову незалежність та соціальну активність.
Створення інклюзивних умов праці
Одночасно з цією потребою виникла необхідність створення спеціальних робочих місць та інклюзивних умов праці. Це включає доступність робочих просторів, спеціалізовані меблі та обладнання, а також адаптацію робочих процесів до індивідуальних потреб працівників.
Програма підтримки роботодавців
З серпня 2023 року Державна служба зайнятості запустила програму підтримки роботодавців, яка передбачає компенсацію витрат на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Завдяки цій програмі роботодавці можуть отримати фінансову допомогу для створення комфортних та доступних умов праці для працівників з інвалідністю.
Що підлягає компенсації?
За умовами програми, роботодавець, який працевлаштував особу з інвалідністю, може отримати компенсацію за облаштування робочого місця, зокрема на закупівлю спеціалізованих столів і стільців, поручнів, розсувних дверей, транспортерів для підіймання сходами з електроприводами. Компенсація передбачена і на придбання брайлівських клавіатур, сенсорних комп’ютерних дисплеїв, допоміжних засобів для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити. Усе це додаткове обладнання має створити безпечний безбар’єрний робочий простір.
Таку практику запозичено з країн ЄС та адаптовано для України, щоб забезпечити рівні можливості на ринку праці та можливість реалізовувати себе. З початку дії програми нею скористалися вже майже 2 000 роботодавців, створивши комфортні умови праці для понад 2 000 працівників. З початку 2025 року вже профінансовано 9 млн грн для облаштування робочих місць для 160 працівників з інвалідністю.
Розмір компенсації
Облаштувавши робоче місце для людини з інвалідністю І групи, можна розраховувати на відшкодування до 120 тис. грн (15 мінімальних зарплат). Якщо йдеться про ІІ групу – до 80 тис. грн (10 мінімальних зарплат).
Процедура отримання компенсації
Щоб повернути витрачені кошти, потрібно протягом 90 днів з моменту працевлаштування нового співробітника купити все необхідне для його роботи. А потім подати заяву про компенсацію витрат і додати копії необхідних документів. Це можна зробити як онлайн через «Дію», так й офлайн у регіональному центрі зайнятості.
Додаткова інформація
Докладніше дізнатися про програму можна в будь-якому центрі зайнятості або через гарячу лінію за телефоном 0 800 600 288.
Приєднуйтесь до програми! Разом забезпечуймо рівні можливості та створюємо безбар’єрне суспільство.
Читайте більше за тегами: