Про Budni
Наші продукти
05 січня 2023 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» (далі – «Постанова»).
Новий порядок військового обліку викликав неабияку кількість запитань у населення та активно обговорюється протягом останнього тижня. Оскільки Постанова визначає особливості ведення військового обліку на підприємствах, в установах та організаціях, значну увагу на нововведення слід звернути роботодавцям.
Марія Рокотян, адвокатка АО «Елегіт»
Відтепер обов’язок з ведення військового обліку на підприємствах покладено на працівників служби персоналу. У разі відсутності служби персоналу, обов’язки щодо ведення військового обліку покладаються на особу, яка веде облік працівників на підприємстві.
Особи, відповідальні за ведення військового обліку, повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним для інспектора з військового обліку, відповідно до національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій».
Загальна кількість осіб, відповідальних за ведення військового обліку на підприємствах, визначається з урахуванням кількості призовників та військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку.
За наявності на обліку менше ніж 500 працівників, обов’язки щодо ведення військового обліку покладаються на особу служби персоналу, якій має бути встановлена доплата в розмірі до 50% посадового окладу.
Які обов’язки щодо ведення військового обліку покладено законодавством на підприємство?
За порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зокрема за:
За неподання відомостей роботодавцем про таких осіб, передбачено штраф у розмірі від 3 400 до 5 100 гривень. Повторне протягом року вчинення порушення, а також вчинення такого порушення в особливий період, передбачає штраф у розмірі від 5 100 до 8 500 гривень.
Читайте ще: Що треба знати про військову службу за контрактом: відповіді на актуальні запитання