Ірина Проніна, HR & LEGAL Director «Лантманнен Акса»

2022 рік став справжнім випробуванням для українського бізнесу! Нашій компанії вдалося вистояти і підтримувати життєдіяльність – завдяки культурі та людям, які є найбільшою цінністю Lantmannen.

Місія допомогла нам дійсно усвідомити своє призначення та надала нам життєстійкості, тому вже на четвертий день після початку повномасштабної війни ми почали відвантажувати продукцію, відновили виробництво на другий тиждень, а дистанційна робота не припинялася зовсім.

Ми підтримали наших співробітників, суспільство і державу задля втілення головної місії нашої компанії – забезпечити населення продуктами харчування. 

«Лантманнен Акса» увійшла до 13% компаній України, які фактично не припиняли роботу, змогли відновити свою діяльність і працювати, не дивлячись ні на що. 

Як роботодавець, у перші дні війни для своїх людей ми зробили наступне:

  • у перший день повномасштабного вторгнення ми одразу відпустили всіх до сімей;
  • 25 лютого виплатили допомогу кожному співробітнику;
  • видавали кожному співробітнику продуктові набори з найнеобхіднішими продуктами харчування;
  • здійснили подвійну оплату праці для працівників, які виходили на відновлення виробництва;
  • допомогли колегам з працевлаштуванням в Lantmännen за кордоном;
  • створили укриття, аби захистити наших людей та розробили карти і маршрути евакуації до найближчих бомбосховищ.

Ми постійно залишалися на зв’язку одне з одним та з усією командою. Наша тісна комунікація допомогла підтримати і процеси в бізнесі, і одне одного. Турбота про наших співробітників стала для нас головною задачею. Ми впровадили цілу низку ініціатив з підтримки наших людей.

З початком воєнних подій кожен відчув на собі, як важливо швидко реагувати на ситуацію і мати найважливіше під рукою. Тому компанія зібрала та подарувала кожному працівнику укомплектований рюкзак-рятівник, до якого увійшли: аптечка медикаментами, термоковдра, антисептичні серветки, маска-респіратор FFP3, пальник з гель-паливом, запальничка, туристичний килимок-сидіння, подушка-підголовник, світловідбивальна пов’язка, чай, паперові стаканчики та наші сухі сніданки.

Коли почалася енергетична криза, компанія стала справжнім пунктом незламності для своїх співробітників. Ми зробили усе, аби на підприємстві можна було погрітися, залишитися на ночівлю, випити гарячого чаю або приготувати їжу, зарядити телефони та ноутбуки. Зі свого боку ми зробили все можливе, щоб наші люди зі своїми сім’ями знайшли та отримали все необхідне на заводі.

Запровадили онлайн-консультації з психологом для всіх охочих. Психолог допомагає поглянути на проблему під іншим кутом та впоратися з емоційним станом. При цьому це можуть бути консультації на різні теми, починаючи зі стосунків в родині, або особистих негараздів.

А нещодавно ми відкрили масажний кабінет у нас на підприємстві, де співробітникам можуть зробити оздоровчий, релаксуючий масаж. Повсякденне життя наповнене стресовими ситуаціями, тому масаж – це унікальний спосіб відновлення сил і відмінний інструмент зі зняття стресу та напруги.

Безпека співробітників також має пріоритетне значення для кожного в нашій компанії. У нас є впроваджена система відстежування ризиків на підприємстві – LIA. Сюди можна вносити будь-які загрози, починаючи від слизької підлоги і до безпечності та якості нашої продукції. Ми дуже мотивуємо наших співробітників бути свідомими на робочому місці, тому подарували 5 велосипедів найактивнішим учасникам програми у 2022 році.

Попри все ми підвищили нашим людям заробітну плату. При чому зробили це як у 2022, так і у 2023 році. 

Компанія стала осередком стабільності не тільки для своїх співробітників, а й для багатьох українців, які потребують нашої допомоги. 

За весь період повномасштабного вторгнення «Лантманнен Акса» відвантажили 187 тонн сировини та готової продукції на гуманітарну допомогу, продовжують підтримувати ЗСУ, співпрацюють з благодійними фондами: Фондом Сергія Притули, Let`s Help, Охматдитом, Домом Рональда МакДональда та багатьма іншими.

Наша культура і місія «Забезпечувати населення продуктами харчування» викристалізувались цими подіями, а кожен наш співробітник – це свідома та мотивована людина, яка розуміє, що може розраховувати на свою компанію. «Лантманнен» стала точкою опори в умовах цієї тотальної невизначеності.

Читайте ще: Підтримка українських виробників та благодійність на ділі: як вдалося запустити маркетплейс Made With Bravery в умовах війни