За допомогою «Південного» пальним щодня забезпечуються понад 55% всіх АЗС країни, випускається кожна друга українська пігулка, будуються тисячі кілометрів сучасних доріг, прокладаються мости у країни ЄС. Понад 10 млрд гривень зарплати та понад 3 млрд грн податків — розказуємо про тридцятирічну історію успіху банку у цифрах та фактах.

Банку «Південний» — надійному  партнеру корпоративного бізнесу України — у грудні виповнюється 30 років. «Південний» — постійний учасник рейтингу «50 найкращих роботодавців України» за версією Forbes і компанія з високою корпоративною культурою: 35% співробітників працюють в банку понад 10 років, ще 25% — від 5 до 10 років. Банк надає широкі можливості для кар’єрного розвитку — п’ятеро з шести членів правління починали свою роботу в «Південному» з позиції економіста, як і 24 з 67 керівників топланки.

30 років тому установа тільки починала свою історію, а сьогодні «Південний» — системно важливий банк, який уже п’ять років поспіль входить у перелік установ від НБУ, чия діяльність впливає на стабільність усієї банківської системи. Понад 40 000 українських компаній є клієнтами банку — 38% компаній з рейтингу лідерів української економіки за версією Forbes обслуговуються в «Південному».

На честь ювілею компанії говоримо про діяльність і досягнення банку, роль установи в банківській системі України загалом, досвід роботи компанії під час повномасштабного вторгнення, благодійні ініціативи та проєкти соціального характеру, а також про те, яких людей «Південний» чекає у своїй команді.

Алла ВанецьянцСЕО банку «Південний»

30 років ми будуємо власну історію і тепер маємо унікальну корпоративну культуру, сильну команду та лідерські позиції на ринку. Звичайно, за цей час ми пройшли непростий і цікавий шлях з успіхами та помилками, і нам подобається, що наша команда розвивається разом з банком. Ми прагнемо будувати довгострокові стосунки — як з клієнтами, так і з працівниками. І тому 35% співробітників працюють у банку понад 10 років, а п’ятеро з шести членів нашого правління починали свою роботу в «Південному» з позиції економіста.

Історія успіху «Південного»: принципи роботи, напрямки діяльності, ключові ринки та клієнти, роль у розвитку українського підприємництва

За всі ці роки банк жодного разу не порушив своїх зобов’язань перед клієнтами та ніколи не був збитковим. Навіть у кризових 2008-2009, 2014 та 2022 роках «Південний» мав стабільну суму чистого прибутку не нижчу за 50 млн гривень за рік. Банк ніколи не платив зарплати «у конвертах» — тільки офіційне працевлаштування та чесна сплата податків. За 30 років співробітники отримали понад 10 млрд гривень зарплати, а також банк сплатив понад 3 млрд грн податків.

«Південний» — банк лояльних клієнтів. 26% корпоративних клієнтів обслуговуються в банку понад 10 років. Банк є лідером корпоративного сектору. У 2020 році «Південний» став першим у банківській системі за обсягами документарного портфеля юридичних осіб у гривнях і другим — за обсягами документарного портфеля юридичних осіб у всіх валютах. Крім того, «Південний» — третій серед українських банків із приватним капіталом за розміром активів.

  • Ритейл. Найбільші мережі FMCG- та DIY-ритейлу в Україні є клієнтами банку — «Південний» допомагає розвивати мережі з понад 1 500 магазинів сучасного формату топ-10 ритейлерів країни.
  • Газовий сектор. У 2015 році банк першим на ринку запустив програму з надання гарантій для балансування ринку природного газу. Завдяки цій ініціативі «Південний» став лідером обслуговування клієнтів цієї галузі — 69% великих гравців газового ринку мають відкриті рахунки в «Південному».
  • Аграрна сфера. Кожен третій агрохолдинг рейтингу топ-100 є клієнтом «Південного» — в банку обслуговуються клієнти із земельним банком 1.8 млн га (28% земельного банку країни).
  • Дорожнє будівництво. Топ-5 найбільших компаній галузі дорожньо-ремонтного будівництва є клієнтами банку. За сприяння банку лише у 2021 році побудували 5 100 км сучасних доріг.
  • Ринок паливно-мастильних матеріалів. 55% всіх АЗС України обслуговуються в «Південному» — клієнтами банку є всі мережеві лідери ринку.
  • Фарма. Національні лідери галузі фармацевтичного виробництва — клієнти «Південного». За сприяння банку виготовляється майже кожна друга пігулка в країні.

Досвід роботи в умовах кризи та війни: вплив повномасштабного вторгнення на організацію процесів і уроки кризового менеджменту від банку

Керівництво «Південного» переконане, що стабільність, турбота, корпоративна культура та соціальна відповідальність — чотири критерії, які є ключовими для відповідального роботодавця в умовах воєнного стану. Відчуття стабільності є надзвичайно важливим для команди, особливо під час війни. Тому з початку повномасштабного вторгнення в банку двічі провели підвищення рівня винагороди працівників, а також виплатили премії за 2021-2022 роки.

Влітку минулого року під час глибинних інтерв’ю майже всі керівники звертали увагу на емоційний стан співробітників та вказували на необхідність психологічної підтримки. У результаті до команди залучили двох корпоративних психотерапевтів — за перші два місяці їхньої роботи працівники банку отримали понад 300 безплатних консультацій.

«Південний» також опікується фізичним здоров’ям і страхуванням членів команди. Програми турботи банку розраховані на співробітників, які втратили дім через війну, а також на героїв, які вступили до лав ЗСУ. У компенсаційний пакет також додали відвідування спортивної зали, страхування за кордоном і можливість застрахувати родича.

Менеджмент банку вважає, що відповідальний роботодавець не повинен стояти осторонь, має допомагати сам і створювати культуру взаємодопомоги та підтримки всередині компанії. Зараз «Південний» готує нову програму розвитку талантів, залучення молоді та реінтеграції ветеранів.

Благодійні ініціативи та проєкти соціального характеру, які реалізує «Південний»: як бізнес допомагає ЗСУ та підтримує українців

8 років поспіль у банку проводяться Дні донора крові — приблизно 250 співробітників є активними донорами крові.

З початку війни «Південний» активно допомагає військовим: банк передав на фронт частину своїх броньованих і легкових авто, систематично виділяє кошти на закупівлю медикаментів, засобів особистого захисту, бронежилетів, касок. Нещодавно «Південний» передав ще п’ять пікапів та один бус на потреби українських військових — автомобілі успішно дісталися до передової та вже стали на службу.

Вже понад півтора року банк є партнером фонду «Діти Героїв», який надає довгострокову фінансову, психологічну та гуманітарну підтримку дітям, які втратили батьків під час війни. Так, на честь свого 30-річчя «Південний» надав 30 грантів на навчання дітей героїв. Загальна сума наданої допомоги — 3 мільйони гривень. Завдяки цим коштам 30 підопічних БФ «Діти Героїв» вже отримали сучасні ноутбуки для навчання, а також можливість протягом року відвідувати заняття з різних дисциплін на вибір: математика, українська мова, англійська мова, програмування та курси з профорієнтації.

Взимку 2022 року під час блекаутів через масовані обстріли енергетичної інфраструктури банк відкрив відділення турботи в Одесі, в якому можна було підзарядити пристрої, під’єднатися до інтернету, випити гарячого чаю чи підігріти їжу. Впродовж зими його відвідали тисячі мешканців міста.

Крім того, у 2023 році банк «Південний» та КНУ імені Тараса Шевченка розпочали довгострокову співпрацю заради стійкого розвитку освіти під час війни. У межах програми банк створить енергонезалежний академічний хаб, а також інтегрує цикл лекцій від команди банку про практичну сторону дисциплін, які вивчають студенти.

Яких людей компанія хоче бачити у своїй команді та які якості HR-фахівці шукають у майбутніх співробітниках

Керівництво «Південного» понад усе цінує відкритість і створює комфортну атмосферу, в якій кожен відчуває себе частиною команди. Банк чекає в команду людей, які розділятимуть ключові цінності компанії: партнерство, порядність, ініціативність, прагнення до розвитку, результативність.

«Південний» пропонує:

  • По-перше, офіційне працевлаштування з першого дня, ринковий рівень винагороди, щорічний бонус і прозорі мотиваційні програми.
  • По-друге, кандидати можуть претендувати на компенсаційний пакет «Кафетерій пільг», який дає можливість кожному співробітнику обрати необхідні саме для нього опції (медичне страхування для працівників і їхніх родичів, спортзал тощо), а також на матеріальну допомогу у разі пошкодження майна, хвороби співробітника чи родичів.
  • По-третє, фахівець отримає цікаву роботу — розв’язання нетривіальних завдань і участь у великих проєктах.
  • По-четверте, співробітникам пропонується кар’єра та можливість реалізувати свої сильні сторони в одній із найсильніших корпоративних команд країни з топовим портфелем клієнтів.

Є й інші приємні «бонуси» — можливість гібридної або віддаленої роботи, підтримка ментального здоров’я, індивідуальні сесії з корпоративними психотерапевтами та бронювання ключових і критично важливих фахівців.

Вакансії у банку «Південний»

Читайте ще: robota.ua запускає спецпроєкт «Рекрутинг для захисту України»