Про Budni
Наші продукти
Під час карантину (наразі – адаптивного) деякі процеси в компанії підтримувати стало складно або неможливо. Звичні схеми не працюють, проте шукати нові способи підтримки, зв’язку з кандидатами (навіть на відстані) потрібно. Компанії, які зараз приймають людей на роботу, мають попіклуватися про нові практики, які допоможуть новачкам почувати себе потрібними, частиною команди, навіть віддалено.
1. Організуйте віртуальний тур офісом
Пригадайте, з чого починається знайомство новачка з компанією – з короткої екскурсії офісом. Так можна дізнатися правила, зрозуміти де знаходяться потрібні об’єкти. Оскільки для віддалених пошукачів це зробити проблематично, можна влаштувати таку екскурсію, але онлайн. Або зняти відеоролик (показати те, що зазвичай показуєте кандидатам, які приходять в офіс) та надіслати перед співбесідою. Можна знайомитися з майбутніми колегами: співробітники представляються та розповідають, чим займаються.
Спробуйте передати за допомогою відео дух компанії, культуру. Для тих, хто не має таких відео та досі не перейшов працювати в офіс, можна зібрати у співробітників світлини, відеоролики за роки роботи в компанії та зробити невеликі презентації.
2. Корисні ресурси
Попіклуйтеся про претендента на посаду ще до співбесіди: надішліть короткий план зустрічі (кандидату буде спокійніше, коли він знатиме, що на нього очікує), коротку інформацію про тих, з ким спілкуватиметься, а також корисні ресурси/посилання про компанію. Ознайомившись з ними, можна дізнатися інформацію про компанію (організаційна структура, культура) – це допоможе зрозуміти чим займається організація, підготувати заздалегідь питання, що цікавлять, та почувати себе більш упевнено.
Читайте ще: Идеальная книга сотрудника: как ее создать?
3. Вдома наче в офісі
Що ви насамперед пропонуєте пошукачам, які прийшли на співбесіду в офіс? Правильно – чай або каву, демонструючи гостинність. А як щодо віддалених кандидатів? Проявіть відкритість та гостинність до них: надішліть перед співбесідою (онлайн/офлайн) наприклад, чашку з фірмовим логотипом, записник, ручку, брошуру (з короткою інформацією про компанію).
Щодо онлайн-співбесіди – під час розмови рекрутер може передати атмосферу свого робочого місця, змінивши домашній фон під час онлайн-розмови на фотографії з офісу (технічні можливості дозволяють це зробити). Так у вас з’явиться ще одна можливість продемонструвати свій простір, нехай і онлайн.
4. Душевні розмови
Віддаленим новачкам складніше увійти в ритм нової компанії, тому наше завдання – зробити це максимально комфортно. Дзвінок з кандидатом за допомогою Skype, Zoom тощо дозволяє краще відчути людину, зрозуміти мотиви працевлаштування в компанію, мету та прагнення фахівця, відповісти на його запитання. Можна донести кандидату місію компанії, її ідеї, познайомити з командою, клієнтами, розказати про очікування на цьому етапі. Головне завдання такого спілкування – дати зрозуміти, що ви зацікавлені у кандидаті, приділяєте йому достатньо уваги, допомагаєте відчути себе частиною команди.
5. Розкажіть про новачка у соціальних мережах
Започаткуйте гарну традицію – представте новачка, який прийняв пропозицію щодо роботи, на сторінці компанії у соціальних мережах. Можливо, ви практикували це й до карантину, проте зараз, коли немає можливості привітати/представити нового співробітника особисто, – соцмережі прийдуть на допомогу. Розмістіть світлину новачка та зазначте основне – кілька подробиць (посаду, наприклад, підрозділ тощо), але не персональні дані (це важливо!). Співробітнику буде приємно прочитати «Welcome» від колег та відчути тепло віртуальних обіймів та лайків. Також можна ділитися цікавими фактами про новачків, їхніми досягненнями.
Читайте ще: Welcome package: 6 елементів «коробки новачка»
6. Welcome package з доставкою додому
Корисну традицію зустрічати новачка коробкою потрібних, приємних речей, які необхідні з першого дня для роботи, можна запропонувати й тим, хто працюватиме віддалено. Порадуйте новачків, надіславши додому подарунок-сюрприз/вітальний подарунок безконтактно кур’єром. Що це буде – вирішувати вам (смаколики, канцелярія, одяг, посуд тощо), головне – результат. Бажано, щоб на подарунках була також корпоративна символіка.
7. Buddy онлайн
Якщо кандидат пройшов усі етапи відбору та його запросили в команду на випробувальний термін, познайомте його з бадді (buddy) з команди. Він вестиме комунікацію з новачком: введе в курс справ, познайомить зі специфікою роботи, традиціями компанії, додасть у необхідні чати, познайомить з іншими співробітниками. Новий працівник може звернутися до “друга по роботі” онлайн із питаннями, що цікавлять. Для цього потрібно обговорити зручні засоби швидкої комунікації: Facebook Messenger, Telegram, Slack.
Не забувайте, що онлайн-співбесіда або пошук відділеної роботи можуть бути першим досвідом для претендента на посаду. Тому компаніям важливо показати таким новачкам, що вони на першому місці, водночас зробити це потрібно, передавши атмосферу компанії.
Читайте більше за тегами: