Високооплачувана робота у відомій компанії на престижній посаді — це ідеал для більшості пошукачів. Проте у реальному житті збіг усіх факторів трапляється рідко. Здебільшого кандидату потрібно вибирати між декількома пропозиціями, кожна з яких має свої мінуси. Що робити, якщо в одній компанії вам пропонують цікаву роботу, але без омріяної оплати або ж навпаки — пропонують гарну винагороду, але компанія нікому не відома? Зібрали поради, які допоможуть ухвалити рішення та обрати потрібний вам варіант.

Варіант №1

Перший гіпотетичний варіант — вам пропонують роботу з високою зарплатою, навіть кращою, ніж ви очікували. Проте компанія невідома, відгуків про неї мало, обовʼязки не надихають, а карʼєрні перспективи не вражають.

Коли відмовити?

Гроші не завжди рухають вашу карʼєру, тому якщо прагнете розвитку, то цей варіант не для вас. До того ж враховуйте той факт, що у деяких компаніях погана репутація і після того, як попрацюєте в одній з них, ви більше не зможете влаштуватися до роботодавця своєї мрії. Саме тому такі компанії пропонують вищу зарплату, щоб «заманити» до себе працівників.

Коли погоджуватися?

Обирати гроші, а не карʼєрні перспективи потрібно у тому випадку, якщо вони вам дуже потрібні. Якщо ви розглядаєте цю роботу як короткотривалу, яка допоможе вам закрити кредит, зробити ремонт чи купити авто. Це варіант, коли гроші потрібні тут і зараз, а роботу мрії доводиться шукати довго.

Проте під час ухвалення рішення в бік зарплати, важливо дізнатися, чи справді сума, окреслена роботодавцем, відповідає дійсності. Адже захмарна винагорода може бути видана лише за умови виконання нереального плану, вам можуть назвати зарплату до вирахування податків або пообіцяти премії, яких ви ніколи не побачите. Тому намагайтеся дізнатися якомога більше про роботодавця та відштовхуйтеся не лише від кількості нулів у сумі винагороди.

Варіант №2

Вам пропонують цікаву роботу у відомій компанії, ви матимете карʼєрний ріст та нові виклики, але заробітна плата така ж, яку ви отримуєте зараз або ж нижча.

Коли відмовляти?

Якщо вас влаштовує теперішня робота, проте ви хотіли б чогось більшого, то нові обовʼязки, але та сама зарплата, драйвитимуть вас недовго. Порахуйте, чи дійсно вам вистачить тієї фінансової винагороди на закриття своїх базових, і не тільки, потреб, чи готові ви чимось пожертвувати лише для гарного рядка у резюме чи Facebook. 

Коли погоджуватися?

Якщо ви довго мріяли про роботу в цій компанії, усі ваші попередні кроки в карʼєрі були націлені на те, щоб потрапити саме сюди, то ця робота точно принесе вам необхідне задоволення, навіть без належної фінансової винагороди. Також це гарний варіант для тих, хто починає свою карʼєру — за таких умов навіть безкоштовна практика у відомій компанії з найкращими фахівцями у вашій сфері здатна принести більше користі для подальшої карʼєри, аніж робота з вищою оплатою.

Але обирати престиж варто з чистими думками. Дізнайтеся, чи дійсно ця робота принесе вам той бажаний розвиток, якими будуть ваші обовʼязки. Наприклад, якщо починаєте карʼєру — ви виконуватимете свої посадові обовʼязки або ж будете приносити каву досвідченим колегам. Вам потрібно переконатися, що задоволення від самої роботи перекриє незадоволення від нижчої зарплати. І лише за позитивної відповіді потрібно погоджуватися на подібну пропозицію.

Вибравши будь-який із варіантів, будьте готовими до того, що очікування-реальність можуть не збігатися. Але це зовсім не означає, що ви — поганий фахівець, просто ви ще не знайшли роботу своєї мрії.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Про що рекрутери мовчать на співбесіді та як не потрапити в пастку?