Про Budni
Наші продукти
Онлайн-співбесіди стали популярними ще у ковідні часи. З початком повномасштабного вторгнення українські роботодавці стали частіше проводити співбесіди онлайн, оскільки багато бізнесів були релоковані. Попри зручність та доступність, онлайн-співбесіди приховують багато підводних каменів, що можуть стати перепоною на вашому шляху до омріяної посади.
Зібрали найпоширеніші помилки під час онлайн-співбесіди, які можуть додати мінусів вашій кандидатурі.
Технічні несправності
Сюди можна віднести відсутність відео (або ж його погана якість), переривання звуку, поганий інтернет-зв’язок тощо. Ці нюанси здатні подати рекрутеру тривожні сигнали щодо вашої кандидатури.
Натомість увімкнена камера дає змогу встановити зоровий контакт із кандидатом, оцінити його впевненість та відкритість, зробити певні висновки на основі міміки та жестів.
Щоб уникнути проблем, повʼязаних із технічною складовою, радимо:
Підготувати технічну складову онлайн-співбесіди – це вже частина успіху. Адже і ви будете почуватися впевненіше, коли ніщо не буде вас відволікати, і рекрутер зможе оцінити ваші переваги.
Невідповідність фону
Перед початком співбесіди подбайте про нейтральний фон без зайвих деталей. Якщо немає такої можливості – використайте віртуальний фон або розмиття фону.
Адже те, що у вас знаходиться на задньому плані, також потрапляє в кадр, а значить може відволікати рекрутера і погано вплинути на хід співбесіди. Безлад на задньому плані, постери з серіалів чи навіть домашні улюбленці, що час від часу з’являються у кадрі, – усе це відволікає і справляє непрофесійне враження.
Неохайний зовнішній вигляд
Той факт, що на співбесіду ви підключаєтеся з дому, зовсім не означає, що ваш зовнішній вигляд також має бути домашнім. Піжама, розтягнута футболка чи неохайна зачіска – усе це може справити погане враження на рекрутера.
Перед співбесідою одягніть охайний одяг та подбайте про решту деталей, які створять професійний вигляд. Це не обовʼязково має бути діловий костюм, а от футболка в нейтральних тонах виглядатиме виграшно. Не забудьте і про штани, можливо, раптом вам доведеться встати під час розмови.
Несерйозне ставлення до онлайн-співбесіди
Інколи кандидати занадто розслабляються на онлайн-співбесіді, сприймаючи співрозмовника несерйозно. Пам’ятайте, на онлайн-співбесіді важливо тримати зоровий контакт, жестикулювати і говорити так, ніби вас не розділяє екран. Також намагайтеся не дивитися постійно на своє зображення.
Важливо: інколи у кандидатів під час онлайн-співбесіди виникає спокуса зачитувати відповіді з листочка чи екрана. Але це дуже помітно і точно не сподобається рекрутеру. Готуйтеся до співбесіди, але не бійтеся імпровізувати та йти не за сценарієм.
Онлайн-співбесіда – це, по суті, ваш виступ перед аудиторією. І хоча сцена віртуальна, враження – цілком реальні. Ваша ціль – показати себе з найкращого боку, щоб перейти до наступного етапу відбору.
Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Чому роботодавці відмовляють висококваліфікованим кандидатам і як це виправити?