Про Budni
Наші продукти
У минулому столітті вважалось, що мати один запис у трудовій книжці – це успіх: вчорашні студенти йшли на підприємство і працювали там, поки не виходили на пенсію. З часом підхід до роботи змінювався і працівники почали звільнятися з компаній, якщо їх щось критично не влаштовувало, потім це ставалося все частіше і дійшло до нормального терміну роботи на одному місці протягом одного року.
Проте є ті, кому і цього часу в одній компанії забагато. Таких кандидатів називають джоб-хопперами. Деякі роботодавці не хочуть мати з ними нічого спільного, але не все так категорично. Розповідаємо, що таке job-hopping та які плюси та мінуси він має для обох сторін працевлаштування.
Що таке job-hopping?
Job-hopping – це часта зміна роботи. Сьогодні йдеться, в основному, про термін – частіше, ніж раз на рік. Проте раніше джоб-хопперами ставали і ті, хто змінювали роботу частіше як раз на два роки.
Поява job-hopping повʼязана з бажанням працівників розвиватися. Часто розвиток або неможливий в компанії на цю мить, або неможливий загалом, тому доводиться його шукати в іншого роботодавця.
Йдеться здебільшого про вертикальний розвиток, який зі зміною роботи дає зміну рівня посади, зони відповідальності та фінансової винагороди.
Найчастіше джоб-хопперами керують саме гроші. Адже статистика Forbes показує, що працівникам, які працюють у компанії понад два роки, платять на 50% менше. І всім відомо, що найняти нового співробітника дорожче, аніж обходиться теперішній. Також прихильники job-hopping не розглядають жодну компанію як перспективну, а сподіваються знайти все кращу і кращу пропозицію.
Job-hopping для пошукачів: плюси та мінуси
Часта зміна роботи має свої плюси та мінуси для пошукачів і кожному потрібно обирати план дій залежно від своїх карʼєрних амбіцій.
Плюси job-hopping:
- Розвиток навичок. Перехід на кожну нову роботу дає змогу прокачувати свої скіли, навчатися нового та отримувати неоціненний досвід.
- Нетворкінг. Під час переходу на роботу ви завжди знайомитеся з новими людьми і коло ваших колег розширюється. Це може стати в пригоді для подальшого розвитку карʼєри.
- Збільшення зарплати. Як зазначалось вище, кожен перехід здатен давати пошукачеві більшу фінансову винагороду, ніж він мав раніше.
- Розвиток карʼєри. Здобуті навички та досвід спонукають до розвитку карʼєри, перехід може привести до бажаної посади чи до бажаного рівня експертності в галузі.
Мінуси job-hopping:
- Адаптаційний період. Новому співробітнику завжди потрібен якийсь час, щоб вивчити робочі процеси, зрозуміти атмосферу в колективі, в цей час він втрачає свою ефективність.
- Упереджене ставлення роботодавців. У потенційного керівника існує думка, що кандидат, який часто змінює роботу, піде згодом і від нього, а йому доведеться лише вкластися в його навчання.
- Відсутність бонусів. Деякі компанії пропонують спеціальні бенефіти для тих, хто працює тривалий час. Якщо часто змінювати роботу, то ви їх будете позбавлені.
Як роботодавці ставляться до джоб-хопперів?
Ставлення роботодавців до тих, хто часто змінює роботу, помʼякшується з кожним роком. Проте остання статистика свідчить, що все ж 40% компаній відмовляють такому кандидату. Адже процес найму нового співробітника – затратний фінансово та нематеріально. Такого працівника потрібно навчати, вводити в курс справ, деякий час він отримуватиме зарплату і не даватиме жодного результату, а якщо після кількох місяців він піде, то який у цьому всьому сенс?
Найм джоб-хоппера: які плюси для роботодавця?
- Роботодавець залучає працівника, який дає новий погляд на сталі ситуації, може покращити процеси і за короткий термін вдихнути нове у те, що давно потребувало змін.
- Джоб-хоппер відкритий до нового. Його набагато легше навчати чи залучити до ініціатив, ніж наявного та консервативного працівника.
- Такого працівника можна заохотити залишитися. Він не обовʼязково змінюватиме роботу постійно. Якщо компанія пропонує прозору систему взаємодії, дає гідну фінансову винагороду та не боїться змін, то працівник не захоче її залишати.
Сьогодні оцінка кандидата не проводиться лише на основі терміну його перебування на одній роботі. Тож не бійтеся залишати токсичні колективи чи нечесних роботодавців лише через те, що це – друга зміна роботи за рік.
Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Забути про соромʼязливість: як шукати роботу скромним кандидатам?