Про Budni
Наші продукти
Коли справа доходить до пошуку роботи, то непросто може бути різним фахівцям, але особливо важко скромним кандидатам. Адже пошук роботи передбачає часте спілкування з незнайомими людьми: і телефоном з рекрутером, і віч-на-віч з потенційним керівником. Ба більше, під час цього спілкування потрібно триматися впевнено, приховувати хвилювання та ще й рекламувати та нахвалювати себе, а скромним це ох як непросто. Тому інколи такі пошуки не стають успішними і роботодавці перевагу надають більш відкритому претенденту на посаду. Зібрали поради, які допоможуть знайти роботу скромним кандидатам.
Пам’ятайте про свої сильні сторони
Скромність — одна з установок дитинства, коли малечу переконували, що краще не хвалитися та не висовуватися, сварили за невдачі та не помічали успіхи. З такої дитини виростає фахівець, який не може перерахувати свої сильні сторони, про які запитує роботодавець.
Тож, перш за все, вам потрібно побачити свої сильні сторони. Вони точно є у кожної людини, а якщо про себе ви думаєте інакше, то у вас завищені очікування і сильні сторони потрібно відшукати.
Подумайте над тим, що ви робите добре і що робити подобається. Вам може здаватися це незначним, але для виконання вашої роботи — це необхідна навичка і роботодавець може звернути увагу саме на неї. Наприклад, ви не втомлюєтесь від монотонної роботи та гарно її виконуєте. Так виходить далеко не у всіх, тому однозначно внесіть це до своїх сильних сторін.
Запишіть сильні сторони та досягнення у резюме та майте їх на думці, адже про них точно запитають на співбесіді.
Готуйтеся до співбесіди
До співбесіди потрібно готуватися всім кандидатам, а скромним — тим більше. Саме підготовленість допоможе вам прибрати хвилювання та нічого не забути розповісти.
Обовʼязково продумайте розповідь про себе, ще раз проговоріть власні сильні сторони та досягнення. Також можете заготувати відповіді на типові питання на співбесіді. Намагайтеся бути конкретними та розкажіть, чого ви досягли. Ще раз погляньте на вимоги до кандидатів у вакансії та у своїй розповіді відштовхуйтеся від них.
Прорепетируйте свої відповіді перед дзеркалом, можете навіть продумати міміку та жести. Чим краще ви підготуєтеся, тим менше хвилювання у вас буде, а значить розмова буде даватися легше.
Будьте проактивними
Для скромних кандидатів це також непросто. Але почніть не з дзвінків у компанію з проханнями взяти вас на роботу, а з найпростішого — відгукуйтесь на більшу кількість вакансій. Інколи через скромність пошукач пропускає вакансію, яка його цікавить, бо там один пункт вимог не відповідає його навичкам. Але в реальності все працює не так. У вас можуть бути сильніші ключові навички, а того, що не вистачає, ви з легкістю навчитеся в процесі роботи. Також не забувайте, що інколи вимоги у вакансії спеціально завищують. Тож для початку не соромтеся та відгукуйтеся на всі вакансії, які вам подобаються.
Також можна повідомити про пошуки роботи колишніх колег. Можливо, у їх теперішнього роботодавця є місце саме для вас. Або вже зовсім для сміливих — написати про свої пошуки у соцмережах.
Розглядайте скромність як перевагу
Не всі кандидати, які здатні справити потрібне перше враження, потім працюють так само гарно. Тому роботодавці не будуть вам відмовляти лише через скромність, а навпаки — в ній можуть побачити вашу старанність, вимогливість до себе та виваженість у прийнятті рішень, які цінуються в роботі.
Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Як не втратити мотивацію, якщо пошук роботи затягнувся? Рекомендації психологині