Про Budni
Наші продукти
Працевлаштування – непростий та тривалий процес для обох сторін. Адже не тільки кандидату важко знайти роботу мрії, а й роботодавцю непросто знайти кандидата, що сподобається на всі 100%. Розповідаємо, яка поведінка кандидатів дратує рекрутерів. Не робіть так, якщо хочете знайти спільну мову з рекрутером та не потрапити в його чорний список.
Брехня в резюме
Це найбільший біль рекрутерів. Адже почасти кандидати намагаються прикрасити реальність та вказати ті досягнення чи вміння, яких насправді немає. Вказуйте в резюме лише правдиву інформацію.
Набагато краще для кандидата не мати якихось навичок і щиро про це сказати, аніж пояснювати на співбесіді, що насправді прикрасили деякі пункти, щоб привернути увагу роботодавця.
Якщо зазначаєте, наприклад, свій рівень володіння англійською і у вас немає сертифікатів, що підтверджують цей рівень – пройдіть хоча б онлайн-тест, що допоможе його визначити.
Ігнорування
Якщо ви домовилися про телефонну розмову з рекрутером, а у визначений день та час не підняли слухавку, або прийняли запрошення на співбесіду, яку потім не прийшли – така поведінка зіграє не на вашу користь. Якщо вас не цікавить пропозиція, краще одразу повідомте про це, аби не витрачати час рекрутера та потенційного керівника. У разі, якщо у вас змінилися обставини і вас вже не цікавить пропозиція – повідомте про це. Ігнорування – провальна стратегія.
Те саме стосується і тестового завдання, якщо таке передбачене вакансією. Якщо ви не збираєтеся його виконувати, то повідомляйте про це одразу, а не зникайте одразу після його отримання.
Відсутність звʼязку
Під час відбору рекрутер може уточнити у вас певні деталі чи нагадати про співбесіду, тому залишайтеся з ним на звʼязку. Якщо ви не відповідаєте на телефонні дзвінки або листи рекрутера протягом кількох днів, то демонструєте низький рівень відповідальності. Тому не дивуйтеся, що вам після цього більше не зателефонують.
Відсутність запитань
Кандидати, які не готуються до співбесіди – ще один red fleg для рекрутера. На співбесіді ви маєте чітко відповідати на запитання рекрутера, але не забувайте, що й самі можете ставити запитання.
Якщо у кандидата немає жодних запитань, то це може свідчити про його незацікавленість у вакансії та конкретній компанії.
Питання від кандидата підкреслюють його серйозний підхід та допомагають дізнатися про важливі деталі.
Нетерплячість
Після співбесіди та виконання тестового завдання рекрутер з вами звʼяжеться та повідомить про рішення. Тому треба запастися терпінням. Адже кандидатів на посаду може бути багато, а відбір потребує часу. Тож не варто щодня закидувати рекрутера запитаннями щодо результатів співбесіди і вимагати якнайшвидшої відповіді. Також будьте стриманими у реакції на відмову, адже у цій компанії згодом може зʼявитися вакансія, на яку вас розглянуть.
Несерйозне ставлення до офера
Коли компанія пропонує вам офер, ви його приймаєте, а потім відмовляєте – це може принести негативні наслідки для компанії (як фінансові, так і моральні). Якщо ви не хочете працювати в цій компанії, після отримання оферу візьміть паузу, щоб все обдумати. Ваше рішення має бути виваженим.
Під час пошуку роботи ставтеся з повагою до представників компанії, які проводять відбір, аби не потрапити у чорний список кандидатів. Повага, розуміння та терплячість під час пошуку роботи допоможе знайти свого найкращого роботодавця.
Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Наскільки швидко закриваються вакансії в Україні? Найцікавіше з дослідження ринку праці