Про Budni
Наші продукти
Корпоративні програми, направлені на залучення співробітників до здорового способу життя, підвищують ефективність, лояльність і залученість, а також об’єднують команду. Якщо компанія хоче, щоб працівники були здоровими та сповненими життєвої енергії, є безліч способів підтримати людей.
1. Здорові знання
Організовуйте лекції з лікарями (терапевтами, кардіологами, дієтологами тощо) та тренерами, розвішуйте постери з корисними порадами, запрошуйте на пробні тренування. Публікуйте рекомендації щодо здорового харчування і профілактики різних хвороб в інформаційних розсилках та корпоративному журналі. Можливо, у вашій команді є фахівці з досвідом у медицині або спорті: своїми знаннями вони можуть регулярно ділитися з колегами.
Надзвичайно цінна можливість для працівників – проходити обстеження лікарів просто на робочому місці: на візити може не вистачати часу, отже, роботодавець зробить велику послугу, якщо запросить фахівців до себе. Зокрема можна провести вакцинацію в офісі (або організувати її проведення в медичному закладі).
Також гарна ідея – поповнити корпоративну бібліотеку цікавими книжками про здоровий спосіб життя (спорт, харчування, ментальне здоров’я тощо).
2. Спортивні ініціативи
Тим, кому це цікаво, можна оплатити заняття у спортивному залі (частково або повністю). Компанії, що мають фінансову можливість та достатньо простору, можуть собі дозволити облаштувати тренажерні та фітнес-зали в офісі, запросити тренерів для проведення групових занять. Економний варіант – придбати кілька фітболів (у деяких компаніях співробітники навіть використовують їх замість класичних стільців), повісити турніки або встановити шведську стінку. Користуються попитом зони для настільного тенісу та дартс.
Також компанія може створити умови для функціонування спортивних команд – футбольних, баскетбольних, бігових тощо. Якщо в колективі є люди, які люблять той чи інший спорт, їм можна запропонувати оплатити тренування, запросити тренера, придбати форму з корпоративною символікою тощо. Участь таких команд у широковідомих подіях – забігах, матчах тощо, – це ще і гарний інформаційний привід.
Команди все частіше інтегрують фізичні навантаження просто у робочий процес – наприклад, стає популярною звичка протягом дня робити планку, або навіть проводити так наради, які зі зрозумілих причин відбуваються максимально ефективно та швидко.
Читайте ще: Как не попасть в рабство собственного потенциала. Формула антивыгорания и тест
3. Запрошення на релакс
Зважаючи на частоту та інтенсивність стресів серед співробітників, компаніям варто допомагати людям розслабитися та відновити енергію. Наприклад, розмістивши в офісі масажні крісла або організувавши сеанси масажу. Популярні практики – проведення медитацій в офісі, а також корпоративні виїзди з гаджет-детоксом. Важливий тренд – піклуватися не тільки про фізичне, а і про ментальне здоров’я. А тому популярнішим стає запрошення для співробітників психотерапевта.
4. Дихати на повні груди
По-перше, йдеться про те, щоб піклуватися про якість повітря в офісі: регулярно провітрювати, зволожувати, а також підтримувати комфортну температуру в будь-яку пору року. По-друге, про баланс інтересів тих, хто палить, і тих, хто не палить. Дим від сигарет точно не має заважати дихати тим, хто не палить, отже, треба передбачити відповідне приміщення або місце для паління (якомога далі від робочої зони). До речі, підтримка тих, хто хоче кинути палити, – також корисна ініціатива: можна запропонувати бонуси для них, а також проводити антинікотинову пропаганду (наприклад, запрошувати лікарів із відповідними лекціями).
5. Веложиття
Деякі співробітники давно ведуть здоровий спосіб життя, роботодавцю достатньо створити для цього умови і в офісі. Наприклад, для тих, хто любить велоспорт: достатньо передбачити велопарковку та душові, і людям стане простіше лишатися здоровішими.
6. Робоче місце
Компанія має піклуватися про те, щоб воно було зручним. Але не тільки. Корисно запровадити правило чистого робочого столу: це стимулює прибирати стіл щовечора, а тому там не лишається не тільки непотрібних речей, які заважають фокусуватися, а і залишків їжі та напоїв. Також забезпечте офіс спеціальними серветками для догляду за технікою (корисно з погляду гігієни).
7. Корисні смаколики
Організовуючи в офісі правильне харчування, компанія також допомагає співробітникам зберігати здоров’я. Можна влаштовувати вітамінні дні (свіжі фрукти, овочі та фреші). Подбати про наявність в офісі корисних снеків (наприклад, фруктових) замість шоколадок та чіпсів.
Важливий момент – достатня кількість якісної питної води. Добре, якщо кулери стоять у всіх кутках: люди забувають вчасно пити, а це негативно впливає на продуктивність та самопочуття.
Читайте ще: Как внедрить корпоративный бег в компании: 4 важных шага
8. Свіже повітря
Його в житті сучасного жителя міста обмаль. Зазвичай в робочі дні люди мають змогу знаходитися надворі хіба що дорогою на роботу та додому, тобто менше години. В теплий період року на вулицю можна перенести не тільки тренування, а і наради. Облаштуйте спортивні майданчики на відкритому повітрі. Організуйте спортивні турніри, змагання, святкуйте на природі корпоративи тощо.
9. Презенти для спорту
Це також мотивує подбати про себе. Наприклад, компанія може дарувати якісні та стильні гаджети для тренувань, посуд для здорового харчування (пляшки для води або ланч-бокси, в яких зручно приносити здорову домашню їжу), подарункові сертифікати на тренування та медичні послуги.
10. Одужувати вдома
Співробітник, який сидить за робочим столом із нежитем, кашлем та температурою… Це явище має бути викорінене в колективі. А для цього треба створювати відповідну культуру. Кожний співробітник має знати: якщо він захворів, то його робота – піти до лікаря, а потім додому. А не героїчно їхати в офіс та заражати колег, які потім понесуть вірус до своїх родин. Особливо це актуально зараз, коли розпочинається «високий сезон» грипу та ГРВІ.
Всі зазначені ідеї зазвичай не вимагають великих інвестицій, але результат не змусить довго чекати. Співробітники менше хворіють, а компанія не втрачає робочі ресурси. Так ви підтримуєте цінності людей, проявляєте турботу, і за це отримуєте приємний бонус – щасливих та продуктивних співробітників.
Читайте більше за тегами: