Про Budni
Наші продукти
Іноді виникають ситуації, коли команда багато працює, але в результаті не досягає очікуваних результатів. Часто так відбувається через відсутність довіри, страх здорового конфлікту, безвідповідальність, невимогливість, неуважність до результатів і цілей команди тощо. Що в результаті може викликати розчарування з боку керівництва та внести хаос у робочий процес.
Ділимось ефективною стратегією Патріка Ленсіоні, яка допоможе навести порядок у робочому середовищі та навчитися боротися з відсутністю результатів у команди.
Модель Ленсіоні – підхід, що базується на концепціях книги «П’ять дисфункцій команди». У праці розказано про те, як різні фактори впливають на ефективність командної роботи та подано шляхи подолання проблем.
Нижче детальніше розглянемо ці дисфункції та запропонуємо шляхи їх вирішення.
Відсутність довіри
Без взаємної довіри члени команди не зможуть обговорювати важливі питання та виражати справжні думки та почуття. «В успішних командах нічого не приховують одне від одного… Не бояться привселюдно обговорювати допущені помилки, визнають недоліки, не приховують слабкості та діляться своїми тривогами, не боячись, що потім пожалкують про це», — йдеться у книзі.
Щоб розвʼязати цю проблему, Ленсіоні рекомендує:
Страх здорового конфлікту
Виникає, коли члени команди уникають відкритих конфліктів через страх або неприязнь до них. Але гармонія не допомагає команді рухатися вперед. «Гармонія — річ хороша, але тільки в тому випадку, якщо вона з’являється в результаті постійного подолання труднощів і вирішення конфліктів». Потрібно вчитися розумно дискутувати. Для цього Ленсіоні радить:
Безвідповідальність
Ця дисфункція виникає, коли члени команди уникають будь-якої відповідальності, вважаючи, що це не їх прямий обов’язок. Щоб це подолати, потрібно:
Невимогливість
Це недостатній рівень стандартів і вимог, які команда ставить до себе. Ленсіоні переконує, що ця дисфункція може виникнути через страх провалу, низьку самооцінку або відсутність мотивації. Щоб позбутися проблеми, потрібно:
Неуважність до результатів і цілей команди
Ця дисфункція виникає, коли члени команди не почуваються особисто відповідальними за досягнення результатів. Вони можуть бути занурені у власні амбіції, проблеми чи конфлікти в команді. Щоб вирішити це, потрібно:
Застосування моделі Ленсіоні може стати ефективним інструментом для боротьби з відсутністю результатів у команді. Також вона допоможе створити сприятливу атмосферу для співпраці та досягнення спільних цілей, що є ключем до успіху будь-якої команди.
Марія Приходько, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Як HR-спеціалісту досягти балансу між роботою та особистим життям? 8 корисних рекомендацій