Кожна компанія унікальна та має безліч бізнес-процесів, яких важливо дотримуватись. Коли штат співробітників великий, важко приділити належну увагу кожному працівнику, забезпечити його необхідними знаннями та навчанням. В таких складних випадках справжньою чарівною паличкою для HR є впровадження технологій, які полегшать рутину та допоможуть автоматизувати важливі процеси. 

LMS (Learning Management System) – та сама технологія. Це ефективне рішення, яке дозволяє вирішити низку важливих задач HR-менеджера: організувати адаптацію та онбординг, провести оцінку персоналу тощо. А також налаштувати навчання будь-якого рівня: від простого до максимально складного, масштабувати навчальні процеси в ході росту та розширення компанії. 

LMS як мультиінструмент: готові рішення і кейси

Онбординг та адаптація

Виклик. Організація ефективного онбордингу є непростою справою. Вона потребує чіткої стратегії та планування. Окрім цього, HR-менеджери часто стикаються з великою кількістю нових співробітників, територіальним розподіленням команд, нестачею часу та неналагодженим процесом комунікацій.

Рішення«Юнік Трейд» мали схожі запити. Впровадження системи дистанційного навчання (LMS) допомогло компанії організувати онбординг нового персоналу в різних містах та за однією програмою. Кожен новачок отримує доступ до бази знань з першого робочого дня. Завдяки онлайн-навчанню новачки та співробітники мають змогу розвиватись в єдиному інформаційному просторі, у зручний для них час. Це допомагає компанії покращити рівень знань співробітників ще на етапі закриття випробувального терміну.

Навчальний портал «Юнік Трейд»

Ще одним прикладом успішного вирішення цієї задачі стала компанія «Планета Кіно». Для адаптації новачків компанія використовує траєкторії навчання LMS Collaborator. Після офіційного оформлення новий співробітник отримує власний профіль на навчальному порталі. Стажист входить в посаду, читає вступні матеріали і, паралельно з цим, проходить навчання на практиці. Кожна посада має свою окрему траєкторію, що дозволяє надавати новачкам тільки необхідну інформацію. Працівники мають змогу поступово вивчати матеріали та здобувати тільки ті навички, які знадобляться їм на робочому місці.

 

Адаптаційні траєкторії «Планета Кіно» на порталі LMS Collaborator

Оцінка персоналу

Виклик. Звісно ж, оцінка персоналу вимагає уваги та обґрунтованих рішень. Необхідно розробити чіткі критерії, забезпечити об’єктивність та точність оцінювання, зібрати всі результати, проаналізувати та на їх основі прийняти правильні рішення. Саме тут потрібна магія, щоб забрати рутинні процеси.  

РішенняКомпанія Pizza Day використовує оцінку персоналу як спосіб збору зворотного зв’язку про співробітників. Інструментом реалізації оцінки Pizza Day обрали навчальний портал, де організували оцінку топменеджменту компанії за методом 360 градусів. Це допомогло автоматизувати процес організації, проведення, збору та аналізу результатів оцінки, що значно зекономило час HR-ам, а також учасникам.

Оцінка 360 топ-менеджменту Pizza Day на порталі LMS Collaborator

Компанія BISCOTTI також проводить оцінку персоналу за допомогою LMS Collaborator.  Адміністративний персонал, торгова команда та виробничий персонал компанії проходить оцінку корпоративних компетенцій за методом 180 градусів. Після проходження оцінки кожен працівник на навчальному порталі отримує рекомендації щодо розвитку компетенцій, що просідають. За допомогою LMS компанії BISCOTTI вдалось полегшити процес оцінки, забезпечити об’єктивність та точність результатів. І це надає більше можливостей розвивати навички співробітників.

Оцінка 180 BISCOTTI на порталі LMS Collaborator

Навчання продавців

ВикликПравильно сплановане та організоване навчання продавців допомагає збільшити задоволеність клієнтів і підвищити прибуток компанії. В організації такого навчання важлива регулярність, постійний доступ до знань, а також підтримка мотивації та залученості. Тож тут важлива періодичність та організованість.

Рішення«Територія мінімальних цін» за допомогою LMS організувала циклічне навчання продавців-мерчендайзерів. Матеріал навчальної програми подається за сезонами та включає контент з правил мерчендайзингу та категорій товару, які представлені в магазинах. Весь навчальний матеріал розподіляється за термінами виконання та подається дозовано. Щоб підтримувати інтерес до навчання, компанія використовує ігрову методику. Співробітники проходять завдання та отримують бейджі з вивчених категорій товару у вигляді вбрання для свого віртуального героя – Покупця відділу.

Циклічне навчання та ігрова механіка «Територія мінімальних цін»

Підтримуюче навчання

Виклик. В умовах постійних змін для кожного бізнесу важливо вміти швидко адаптуватися. З цим допомагає впоратись впровадження підтримуючого навчання, яке дозволяє співробітникам постійно оновлювати знання та навички, тим самим підвищувати свою кваліфікацію. Однак організація такого навчання вимагає уважного планування, налагоджених комунікацій та адаптації до потреб учасників.

Рішення. Щоб підтримувати знання співробітників в тонусі, «ВіЯр» використовують короткі курси та проводять регулярні тестування для перевірки засвоєння матеріалу. Крім цього компанія активно веде корпоративну базу знань на навчальному порталі LMS Collaborator. Регулярно її оновлюють та структурують матеріали за категоріями, щоб забезпечити зручність пошуку. Всі співробітники мають доступ до знань 24/7. Навчальний портал також є основним каналом комунікації та інформування. Це дозволяє співробітникам бути в курсі важливих оновлень та змін.

Організація навчання співробітників «ВіЯр на порталі LMS Collaborator

Навчання Soft skills

ВикликКомунікація, лідерство, співпраця, критичне мислення, адаптивність тощо – важливі навички, які лежать в основі успішної роботи та ефективної взаємодії з оточенням. Soft skills є менш конкретними, тому їх складніше вимірювати. Організація навчання soft skills вимагає уважності до потреб співробітників, заохочення та практичного застосування.

РішенняОдним з інструментів для розвитку soft skills в компанії «Датагруп» є база знань. Інформаційний простір на навчальному порталі LMS Collaborator доступний кожному співробітнику 24\7. База знань «Датагруп» містить велику кількість матеріалів для розвитку: відео, книги, статті, записи вебінарів, актуальні відео TED, які допомагають співробітникам розвивати свої особистісні та професійні якості. Для зручності матеріали розділені на категорії, що дозволяє швидко отримувати доступ до необхідної інформації.

База знань «Датагруп» на навчальному порталі LMS Collaborator

Висновок

LMS є незамінним мультиінструментом та чарівною паличкою для HR. Широкий вибір інструментів навчання та автоматична аналітика дозволяють організувати ефективне навчання та розвиток кожного співробітника компанії:

  • організувати онбординг працівників різних міст в одному інформаційному просторі;
  • створити окремі траєкторії навчання під кожну посаду, поступово призначаючи навчання співробітникам;
  • автоматизувати проведення будь-якого типу оцінки, збір та аналіз результатів;
  • циклічно навчати продавців, залучаючи їх за допомогою інструментів гейміфікації;
  • підтримувати в тонусі знання всіх співробітників, організувавши регулярне мікронавчання;
  • вести свою корпоративну базу знань, наповнюючи її корисними матеріалами для розвитку soft skills. 

Читайте ще: Адаптаційний квест: як допомогти співробітникам адаптуватися в новій країні?