Ви знаєте, чого хочете від своїх співробітників, але чи знаєте ви, чого вони хочуть від вас? 

Якщо ви розумієте своїх людей, ви розумієте, що рухає вашим бізнесом. І хоча ви можете думати, що знаєте, що мотивує вашу команду, чи справді це так? Ділимося результатами дослідження Workforce 2024 від Korn Ferry про те, що люди насправді думають про роботу.

В основі дослідження – опитування 10 000 професіоналів усіх рівнів, від початківців до генеральних директорів, з усього світу. В основі статті – інсайти про глобальні настрої робочої сили та відповідь на одне просте питання – чого люди хочуть від роботи?​

Розказуємо про ключові пріоритети фахівців при виборі нової роботи, фактори, що утримують на поточній посаді, причини, що спонукають залишити роботу, а також про те, як організації можуть мотивувати свою робочу силу.

Ключові мотиватори для співробітників у 2024 році

Найважливіші пріоритети для людей у всьому світі залишаються однаковими, хоча їх порядок відрізняється залежно від демографічної групи.

Що змушує людей залишатися на своїй поточній роботі?

Якщо ви хочете утримати свої таланти, то ставте на перше місце оплату праці та пільги. Респонденти зазначили, що наявність щедрого компенсаційного пакета збільшує ймовірність того, що вони залишаться на місці. Але робота – це не лише про гроші, багато інших факторів також відіграють вирішальну роль в утриманні персоналу.

Основні пріоритети, що змушують фахівців залишитися на посаді:

  • 37% – щедра компенсація;
  • 30% – гнучкий графік;
  • 28% – висока стабільність роботи.

Чому люди шукають нову роботу?

Несподівано, але заробітна плата є лише другою за популярністю причиною, через яку більшість співробітників вирішують вибрати нову роботу у 2024 році. А головна причина – гнучкий графік роботи. Це дещо змінюється для людей старше 45 років, коли заробітна плата виходить на перше місце, але навіть тоді ці два фактори є майже рівними.

Основні пріоритети, що спонукають співробітників вибрати нову роботу:

  • 37% – щедра компенсація;
  • 38% – гнучкий графік;
  • 30% – висока стабільність роботи.

Що спонукає людей звільнитися?

Ключові фактори, через які працівники залишають компанію:

  • 42% – низька компенсація;
  • 28% – відсутність можливостей для кар’єрного зростання;
  • 27% – відсутність стабільності роботи.

Цікавим результатом дослідження є те, що працевлаштовані фахівці недооцінюють труднощі сучасного ринку праці. 70% співробітників у всьому світі впевнені, що зможуть легко знайти нову посаду протягом наступних кількох місяців, якщо залишать поточну компанію.

Наступний факт полягає в тому, що співробітники усвідомлюють як можливості, так і ризики, які несе штучний інтелект на робочому місці. Працівники по всьому світу в захваті від того, як нові технології, такі як ШІ, трансформують їхню роботу. Але 70% респондентів, які бояться, що штучний інтелект замінить їх на посаді, вже зараз думають про пошук нової роботи.

Інсайт №1: 60% опитаних зізналися, що залишилися б на роботі, яку ненавидять, якби мали гнучкий графік роботи

Гнучкий графік – перевага, яка не підлягає обговоренню. Класичні робочі години (з 9:00 до 17:00) поступово зникають, оскільки сучасна робоча сила вимагає гнучкого графіка як обов’язкової умови для будь-якої роботи.

Гнучкий графік сьогодні є одним із ключових пріоритетів для талантів у всьому світі. Це провідний фактор для всіх вікових груп, регіонів і ролей у компанії. Іноді гроші можуть мати більшу вагу, але гнучкий графік ніколи не відстає. Жінки, до речі, надають трохи більше значення гнучкому графіку порівняно з чоловіками.

Інсайт №2: 75% респондентів зазначили, що можливість працювати гнучко та з будь-якого місця є критично важливою

Якщо ви пропонуєте гнучкий графік, чи означає це, що ваші співробітники будуть раді їздити до офісу? Опитані працівники так не думають. Можливість працювати з будь-якого місця залишається важливим пріоритетом для багатьох професіоналів.

Це питання продовжує викликати розбіжності, але у 2024 році більше фахівців хочуть працювати поза офісом. І керівники, які впроваджують суворі правила відвідування офісу, можуть втратити своїх найкращих спеціалістів і потенційних майбутніх лідерів, які перейдуть до конкурентів.

Інсайт №3: 81% фахівців погоджуються, що важливо, щоб компанія розуміла значення пільг, які супроводжують зарплату

Не варто сумніватися – гроші мають значення. Але ми говоримо не тільки про гроші. Співробітників так само цікавить повний пакет компенсацій, винагород і пільг. Це головна причина, через яку люди вирішують залишитися чи покинути свою поточну компанію. Наймолодші працівники менше цінують пільги, але вони все ж залишаються для них пріоритетом.

При розгляді загального пакета винагород варто врахувати відмінності в регіонах і серед ваших цільових вікових груп, щоб бути впевненими, що ви пропонуєте саме те, що потрібно вашим співробітникам і кандидатам.

Незалежно від того, чи ви підвищили кваліфікацію наявних талантів або найняли нових людей з необхідними навичками, винагорода забезпечить їхнє утримання. Приблизно половина сучасних співробітників вважають, що їхня зарплата та пільги відповідають їхнім компетенціям. Але майже 40% вважають, що їхні навички варті більших грошей.

Інсайт №4: 67% працівників готові залишитися на роботі, яку вони ненавидять, якби їм надали можливості для розвитку та швидкого підвищення кваліфікації

Підвищення кваліфікації та перепідготовка – тренд 2024 року, вигідний для всіх. Люди прагнуть навчатися нових навичок, щоб покращити свою роботу. І якщо компанії інвестують у підвищення кваліфікації та перепідготовку, це буде безпрограшна стратегія для всіх.

Інсайт №5: 73% опитаних сказали, що зв’язок з колегами є одним із найважливіших аспектів їхньої роботи

Ні для кого не є новиною: всі хочуть працювати з хорошими колегами, мати чудового керівника, відчувати підтримку у своєму навчанні та розвитку, а також вірити, що їхні лідери ставлять добробут і інтереси команди вище за прибутки компанії.

Це все зводиться до корпоративної культури. Коли організації розвивають правильну культуру, всі ці елементи стають на свої місця. І навпаки, токсична культура є п’ятою за популярністю причиною, через яку люди йдуть з роботи. Корпоративна культура може впливати на рівень мотивації всієї робочої сили.

Отже, гнучкість, конкурентна зарплата, позитивна корпоративна культура та можливості для підвищення кваліфікації є важливими для фахівців будь-якого рівня, віку, статі та регіону. І якщо ви хочете знайти та утримати найкращі таланти, розробіть стратегію управління кадрами з урахуванням цих ключових аспектів.

Читайте ще: Дослідження: 85% працівників вагаються звертатися за допомогою до HR-менеджерів. Як повернути довіру?