Чи хотіли б ви відсвяткувати день народження вашої компанії так, як зробили ми це в robota.ua? Так, щоб не лише зарядитись приємним спілкуванням одне з одним, а й зробити цей світ трошечки кращим? Заінтригували?

Із задоволенням ділимось дуже цікавим форматом та ідеями 😊  

Чому обрали саме такий формат? 

День народження robota.ua – це дуже важливе свято для співробітників. Кожен наш корпоратив, присвячений цій події, завжди відрізнявся масштабністю та оригінальністю. Проте ми чітко усвідомлюємо, що гучні святкування наразі точно не на часі, але запит від колег на те, що хочеться зустрітися, був вже давно. Однією з пропозицій було зібратися всім разом та щось прибрати, аби провести час разом, поспілкуватись і принести користь 😊 Саме так і народилася ідея організувати «Тиждень добрих справ».  

Ми почали шукати варіанти та формати, які можуть сподобатися нашим співробітникам і в кінцевому результаті запропонували колегам наступні напрями, щоб кожен обрав собі щось до душі: 

  • Допомога тваринам.
  • Сміливість відновлювати. 
  • Допомога дітям. 
  • Донорство.
  • Плетення сіток для захисників та захисниць.
  • Онлайн-хакатон. 

Ділимося результатами кожного з напрямів.

Допомога тваринам

Нашою локацією став притулок «Сіріус», який з радістю погодився прийняти нашу допомогу. Колеги приїхали з кормом та необхідними девайсами для тваринок. Протягом дня вони допомагали працівникам притулку – носили воду, годували тваринок, а також пестили наших менших друзів. Хтось з колег був у притулку вперше, хтось вже повторно відвідував. Попри досить спекотну погоду, день пройшов досить насичено як фізично, так і емоційно. Фіналом події став спільний пікнік на березі Київського моря. 

Сміливість відновлювати 

Завдяки організації BraveToRebuild наші колеги відвідали локацію в селі у Київській області. Там допомагали розчистити понівечену обстрілами домівку пані Лідії, щоб благодійні організації могли встановити їй модульний будинок. Це була надзвичайно фізично важка локація, але допомога, яку надали наші колеги, перевершила всі очікування. Щаслива пані Лідія не лише виразила велику вдячність своїм помічникам, а й нагодувала смачнющим борщем, який після фізичної праці на свіжому повітрі виявився ледь не найсмачнішою стравою у світі 😊 

 

Допомога дітям 

Цей напрям можна назвати одним з найпопулярніших, адже допомагали дітям ми одразу у двох містах.

Колеги з Києва відвідали реабілітаційний центр «Джерело», де провели активно час з дітьми. Для дітей була підготовлена розважальна програма від аніматорів, бульбашкове шоу, профорієнтаційна бесіда для підлітків, а також наші творчі колеги самостійно малювали аквагрим та робили тимчасові тату для дітей. Це було неформальне спілкування, наповнене різними емоціями.  

Команда з Чернігова відвідала Ніжинський центр соціально-психологічної реабілітації, де провели цілий день з дітьми різного віку. Колеги запропонували дітям спробувати плести браслети зі стрічок, зробити сучасні зачіски, намалювати аквагрим. З дітьми старшого віку колеги поговорили про професії, ким мріють стати діти, про їх захоплення, а також поділилися тим, що ж зараз є популярним на ринку праці в Україні. А на завершення колеги провели активні спортивні ігри, де разом з малечею брали участь в естафетах та раділи перемогам. 

 

Ми пишаємось нашими колегами та вдячні за прагнення долучатися до розвитку майбутнього покоління. 

Донорство 

Найширшою за географією локацією стало донорство. У Києві, Чернігові та Дніпрі колеги долучилися до участі в цьому напрямі. Для когось це був перший досвід здачі крові, хтось робить це на регулярній основі. Такий формат дозволив колегам пережити цей досвід разом, перебороти свої страхи та підтримати інших. Формат командного донорства є дуже популярним і ми закликаємо долучатися до цієї активності. Це точно не страшно, не боляче і може допомогти зберегти чиєсь життя.

Плетення сіток для військових 

Завдяки нашим військовим країна живе, тому ми хотіли передати частинку командності нашої компанії на передові позиції. Так виникла ідея організувати процес плетення сіток у наших офісах. Спершу може здатися, що плетення сіток – легкий процес, але це не так. Насправді, спробувавши поплести сітку 5 хвилин, одразу відчуваєш фізичне навантаження, мозок перезавантажується.

Онлайн-хакатон  

Активність для тих, хто хотів доєднатися дистанційно. Завдяки партнерству з RescueNowколегам, було запропоновано нагенерити ідеї щодо соціальної проблеми працевлаштування одиноких мам на деокупованих територіях. Дві команди абсолютно різних напрямів працювали над ідеями та презентували їх нашим партнерам. В результаті колеги почули експертні думки та поради, які можуть покращити проєкти.  

Які складнощі були? 

Під час організації такого формату треба бути готовими до змін. Вони можуть спіткати на будь-яких напрямах і це, напевно, було основним викликом. Ми розуміли, що багато факторів впливають на те, чи відбудеться певна активність: погодні умови, надання допомоги в тих чи інших закладах не завжди залежить від нас, зміни складу команд через об’єктивні обставини.

Важлива вчасна та прозора комунікація, щоб співробітникам було все зрозуміло, але інколи були факапи через велику кількість напрямів.

Чи зайшов формат?

Ми отримали багато позитивних відгуків від колег, адже кожен хоче принести користь нашій країні, але інколи не знають як це зробити. А тут завдяки командності кожен спробував те, що було до душі. Це точно найемоційніший тімбілдінг, який ми мали, його різноманіття та залученість людей до добрих справ це показав якнайкраще. 

Що б зробили по-іншому? 

Враховуючи кількість напрямів та географію наших співробітників, ми б залучили більше відповідальних колег з нашого боку. У нас вийшло понад 8 івентів протягом тижня в різних містах, локаціях та кількостях команд. Інколи здавалося, що заменеджети це нереально, але нам вдалося.

Важливим аспектом є також вчасна, детальна та прозора комунікація, аби колеги точно були в контексті того, як все буде проходити.

Наш «Тиждень добрих справ» вдався. Колеги задоволені та натхненні. Це приклад того, що допомагати може кожен, а особливо, коли збирається команда небайдужих людей, які об’єднані спільною метою. Ми однозначно рекомендуємо такий формат проведення тімбілдінгів для компаній, адже час, проведений разом з благодійною метою – це найкраще, що можемо зараз робити для спільної Перемоги. 

Читайте ще: 23 роки на ринку працевлаштування: команда robota.ua – про успіхи, колег та задоволення від своєї справи