Про Budni
Наші продукти
Всі знають, що відсутність запитань до роботодавця під час першої телефонної розмови або співбесіди, справляє про пошукача враження незацікавленого та надмірно сором’язливого. Гірше за це можуть бути лише недоречні питання, які точно поставлять хрест на вашій кар’єрі у компанії. Але, якщо ви раптом хочете стати героєм розповідей HR-менеджерів, то ознайомтеся зі списком найбільш вдалих для цього запитань.
«А що це взагалі за компанія?»
Рекрутер припускає: якщо ви відгукнулися на вакансію, то повинні хоча б у загальному знати про діяльність компанії. Коли ви поставите таке питання під час телефонної розмови, то HR-фахівець засумнівається у вашій серйозності, але все ж може дати вам шанс. Тому для кращого ефекту це запитання варто приберегти для співбесіди. Тоді у роботодавця буде справжнє потрясіння. Якщо ви хочете показати наскільки незацікавлені в роботі, то це питання саме для вас.
«Які ще вакансії відкриті у компанії?»
Коли про компанію ви знаєте і дуже хотіли б у ній працювати, але чомусь там ніяк не відкривається вакансія топ-менеджера, а пропонують лише роботу секретарем, то це питання буде дуже доречним. Воно покаже, що вас зовсім не цікавить посада, на яку ви претендуєте, та підкреслить, що ви й у цілях своїх не дуже то і впевнені. Одним словом, гарне питання, щоб відразу розставити всі крапки над «і» та продемонструвати, що продовжувати співбесіду немає сенсу.
«Що я маю робити?»
Щоб остаточно підтвердити, що ви не читали вакансію, а відгукнулися на неї від нудьги, – запитайте про свої обов’язки. Це знову ж таки підкреслить вашу незацікавленість у роботі, професійну некомпетентність та банальну лінь. Винятком може бути тільки недостатня інформація у вакансії, тоді ви навпаки зробите акцент на своїй зацікавленості та небайдужості. Тому вакансію все-таки доведеться прочитати, щоб знати, які питання ставити.
«Яка у мене буде заробітна плата? Коли її підвищать?»
Про зарплатню звичайно ж потрібно запитувати у перші три хвилини розмови. Тому, поки роботодавець збентежений від відсутності у вас знань про компанію та обов’язки, сміливо запитуйте його про фінансову винагороду. Нехай назве точну суму, а далі скажіть: «Так мало? Коли ви збираєтеся її підвищити?». Адже у вас телевізор у кредиті, вам потрібні гроші. Можете і про це повідомити роботодавцю.
«Коли я зможу піти у відпустку?»
Після з’ясування фінансового питання, відразу поцікавтеся, коли вам чекати законного відпочинку. Нехай роботодавець засумнівається у вашому професійному запалі та ентузіазмі. А що, відпочинок – невід’ємна частина робочого процесу і вам після стресових співбесід потрібно перезавантажитись.
«У вас тут всі такі галасливі/занудні/суворі/підступні?»
Якщо ви справили на роботодавця враження непрофесіонала, то варто показати, що і людина ви доволі складна. За допомогою цього питання ви дасте зрозуміти, що вам нелегко буде ужитися з колегами та стати командним гравцем. Отже, нехай роботодавець подумає, чи потрібен йому такий тягар?
«Які у вас тут «плюшки»?»
Обов’язково поцікавтеся, чи надає компанія безкоштовно свій товар або хоча б каву. Скажіть, що готові працювати лише там, де буде PlayStation та зручний диван. Якщо хочете показати роботодавцю, що прийшли на співбесіду тільки через те, що у вакансії був пункт «корпоративні пільги та знижки», то не забудьте розпитати про них.
«А той гарний бухгалтер/симпатична юристка у шлюбі?»
Якщо роботодавець ніяк точно не може зрозуміти, навіщо ви прийшли на співбесіду, то підкажіть, що вам необхідно влаштувати особисте життя. І все одно, що у компанії не схвалюють службових романів, вам головне зробити своє перебування в офісі цікавим та корисним.
«Ви не тестуєте на наркотики/алкоголь без попередження?»
Ну і насамкінець, покажіть роботодавцю, що вам є що приховувати. Останнє питання остаточно вб’є всі ваші можливості та перспективи у цій компанії, а може і ще в декількох.
Нагадуємо, що ці запитання можуть назавжди згубити вашу кар’єру. Тому перед співбесідою не забудьте підготувати свій список, який буде кардинально відрізнятися від наведеного вище.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: