Про Budni
Наші продукти
Тетяна Панасюк,
психолог, НЛП-практик, психосоматолог, системний розстановник«Мамо, ми ніяк не можемо повністю відчути цей світ і насолодитися його дарами! Ми просто йдемо в нікуди, витрачаючи час на ґаджети. Так проходить наше життя. Якщо є час, потрібно їхати на відпочинок, на природу. Знайомитися з навколишнім світом і насолоджуватися життям. Проведімо вихідні взагалі без телефонів!», – таку думку і пропозицію мені висловив 8-річний син, після обговорення теми про призначення ґаджетів.
Суть залежності
Сьогодні ми не можемо уявити життя без ґаджетів. Вони заполонили всі сфери нашого життя. У цьому маленькому пристрої відбувається і спілкування, і робота, і банківські операції, і ігри, і відео, і фото та ще безліч різноманітних дій.
З одного боку, мобільні телефони насправді виконують важливі й корисні функції, спрощуючи життя. З іншого – надмірне використання ґаджетів призводить до звикання і в результаті формується залежність.
Мобільна залежність ніби вилучає людину з реальності та переносить у віртуальне життя. Вчені та психологи спостерігали за цим явищем і виділили два нових терміни, пов’язані з телефономанією:
Мобільна залежність – це психологічна пристрасть, сильний потяг до телефону і неможливість знаходитися без нього.
Залишаючись без ґаджета, залежна людина відчуває стрес, емоційне «притуплення», не може зосередитись на своїх діях, нудьгує і відчуває, ніби чогось не вистачає, можливі прояви агресії.
Якщо ви помітили у себе такі прояви, варто задуматися, можливо, це залежність.
Неконтрольоване використання ґаджетів призводить до низки проблем із психологічним і фізичним здоров’ям:
Залежність від ґаджетів руйнує реальне життя та формує віртуальне.
Боротьба з даною залежністю (як і з будь-якою іншою) розпочинається з трьох основних кроків:
Далі у людини звільняється час, який раніше заповнювався ґаджетами, тепер його потрібно обов’язково заповнити іншими корисними, цікавими та емоційно забарвленими справами.
Потрібно визначити, що робити і чим зайнятися замість ґаджета та виробляти нові звички.
Також потрібно розуміти, що залежність від ґаджетів перекриває незадоволені внутрішні потреби. Визначивши та усвідомивши, яку потребу задовольняє ця залежність (наприклад, самоствердження завдяки лайкам, втеча від себе і самотності), можна продуктивно вирішити з психологом ці проблеми та позбутися залежності.
Читайте більше за тегами: