Про Budni
Наші продукти
Існує думка, що у велику компанію важко потрапити на роботу «з вулиці», лише завдяки резюме та співбесіді. Кандидатів на деякі вакансії у такі компанії справді відбирають за рекомендаціями. Навіть на рядові посади у не дуже й великих компаніях за наявності двох успішних кандидатів оффер отримає той, кого можуть порекомендувати. Тому в професійному світі дуже важливо мати корисні знайомства, які можуть вплинути на отримання хорошої роботи.
Чому важливо заводити корисні знайомства?
Знайти роботу через рекомендації знайомих – це зовсім не про блат. Це про щиру професійну пораду. Коли вас всі навколо знають як чудового спеціаліста, то пропозиції про роботу можуть самі посипатись. Отже, чим більше знайомств ви заведете, ти більше людей вас зможуть рекомендувати роботодавцю.
Ольга, журналістка: «Після закінчення університету я довго шукала роботу, розсилала резюме і все було безрезультатно. У мене був невеликий досвід роботи в журналістиці, але видно його було недостатньо. Мені навіть довелося працювати не за спеціальністю перший час, хоча надію все ж знайти гарну роботу за своїм фахом не втрачала. Одного разу моя колишня сусідка по кімнаті в гуртожитку розповіла, що у ЗМІ, де вона працює, з’явилася вакансія і поцікавилася, чи не потрібна мені робота. Я погодилася без вагань, пройшла всі етапи і отримала пропозицію про роботу. Після цього вже змінили дві компанії, але весь час думаю, що без рекомендацій подруги, навряд чи змогла б отримати першу роботу».
Окрім давніх друзів чи колег, з якими ви раніше тісно співпрацювали, можуть давати рекомендації і випадкові знайомі з ділових конференцій чи друзі з Facebook, що звертають увагу на ваші професійні дописи.
Психологи переконані, що ми ходимо на роботу зовсім не для того, щоб заробляти гроші, а перш за все, аби заводити корисні знайомства, взаємодіяти з подібними собі. Адже це закладено у нашій природі. Але для того, щоб дружнє спілкування принесло вам користь у професійному житті, необхідно докласти зусиль в налагодженні цих зв’язків.
Як заводити та підтримувати корисні знайомства?
- Використовуйте всі можливості. На професійних заходах, дружніх зустрічах не нехтуйте знайомствами з новими людьми. Будьте налаштовані на спілкування будь-коли. Відвідуйте якомога більше професійних конференцій, знайомтеся не лише з лекторами, а й з іншими слухачами. Не забувайте обмінюватися контактами з новими знайомими, подружіться у соцмережах – так буде легше підтримувати зв’язки.
- Станьте експертом у своїй сфері. У цьому допоможуть професійні публікації. Якщо вам є що розповісти представникам своєї спеціалізації, сміливо звертайтеся до редакцій фахових журналів з пропозиціями публікацій. Коли такої можливості немає, то не нехтуйте хоча б професійними публікаціями в соцмережах. Їх роль у нетворкінгу не потрібно недооцінювати.
- Спілкуйтеся на рівних. У налагодженні зв’язків не варто нехтувати «простими смертними» і ганятися лише за сильними світу цього. Важко передбачити, що знає та ким стане людина, з якою ви зараз розмовляєте. Тому проявляйте щиру зацікавленість до всіх та не виділяйте окремих особистостей.
- Допомагайте. Зв’язки потрібно підтримувати, тільки так вони принесуть вам користь, бо випадкового знайомого з конференції дворічної давнини точно ніхто не згадає. Пам’ятайте, що у корисних знайомствах має бути взаємність. Не лише ви можете попросити про послугу, а й потрібно допомагати іншим.
- Будьте щирими. Якщо ви збрехали про захоплення футболом, щоб подружитися з кимось, то за першого обговорення останніх спортивних новин ця брехня відразу викриється. Тоді репутація у професійних кругах буде гіршою, аніж стан речей за відсутності зв’язків. Завжди залишайтеся собою – це головний крок до успіху в налагоджені будь-яких стосунків.
Нетворкінг – це не просто знайомства, це робота. Тому якщо ви хочете, щоб зв’язки приносили вам користь, працюйте над їх налагодженням щодня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: