У період змін пір року, блукання невідомих інфекцій та масової істерії офісним співробітникам важко зберегти спокій і власне здоров’я. Сидяча робота в open space, відсутність свіжого повітря, накопичення стресу, тиснява у громадському транспорті в годину пік призводять до збільшення ризиків вірусних захворювань. Не підхопити інфекцію за таких умов легше, ніж вам може здатися на перший погляд. Для відмінного здоров’я потрібно лише дотримуватися простих правил.

Температурний режим

Для того, щоб вашим легеням краще дихалося, а слизові оболонки не пересихали – у приміщенні, де ви постійно знаходитеся, температура повітря повинна бути близько 20 ℃, а вологість – 40-70%. У масштабах великого офісу таких параметрів досягнути важко, але можна домовитися з відповідальною особою про зменшення температури опалення, принести в офіс більше вазонів та збризкувати їх водою задля збільшення вологості, придбати зволожувач повітря тощо.

Провітрювання

Для гарного самопочуття людям необхідне свіже повітря, проте в умовах офісної роботи, коли всі перерви регламентовані, важко його отримувати постійно. Тут на допомогу вам прийде провітрювання. Якщо на вулиці занадто холодно, відчинити вікно можна хоча б на 10 хвилин під час обідньої перерви, якщо погода дозволяє – проводьте провітрювання по 5-10 хвилин щогодини. Окрім користі для вашого здоров’я, свіже повітря в офісі допомагає побороти сонливість та збільшити продуктивність роботи.

Чисте робоче місце

Поставте собі за правило декілька разів на день протирати своє робоче місце спиртовими серветками. Так ви знищите інфекції, що могли потрапити на поверхню і, навіть, трохи зволожите повітря навколо себе. Під час такого міні прибирання не забудьте про вашу оргтехніку. Адже встановлено, що ви торкаєтеся до телефона та комп’ютера частіше, ніж до самого себе. Тож ваші вимиті руки вмить можуть стати переносником бактерії після одного лише телефонного дзвінка. Тому візьміть собі за звичку час від часу витирати все, чим ви користуєтеся.

Особиста гігієна

Під час спалаху інфекцій мити руки потрібно не лише перед прийманням їжі, а робити це варто настільки часто, наскільки можливо. У громадському транспорті ви волею-неволею доторкаєтеся до поручнів, передаєте гроші за проїзд та притримуєте двері, тому з приходом на роботу краще відразу вимийте руки, щоб позбутися всіх наявних бактерій. Те ж саме стосується походів на перекур, до директора чи бухгалтера, в магазин під час перерви тощо. Якщо помити руки немає можливості, то можна час від часу їх дезінфікувати спеціальними антисептиками. Намагайтеся не торкатися невимитими руками носа та очей, адже вірусні інфекції найшвидше потрапляють в організм через слизові.

Здоровий спосіб життя

У тих, хто регулярно займається спортом та перевантажує свій організм шкідливими їжею і напоями, менше шансів підхопити вірусне захворювання. Тому на обіді надавайте перевагу страві, збагаченій білками, жирами та правильними вуглеводами. Для перекусу краще оберіть свіжі фрукти або горіхи, а звичну каву хоча б декілька разів на день замініть чаєм з лимоном. Протягом робочого дня намагайтеся пити більше чистої води, адже порушення водного балансу тягне за собою чималі наслідки. Не забувайте і про заняття спортом або банальні прогулянки парком після роботи чи у вихідні.

Баланс між роботою та відпочинком

Приділяйте роботі лише конкретно відведений час: не перевіряйте пошту, не спілкуйтеся з керівником та не обдумуйте новий проект після закінчення робочого дня. Намагайтеся влаштовувати собі невеликі перерви (про способи релаксу можете прочитати у нашому матеріалі). Перепрацювання та відсутність відпочинку приводять до накопичення стресу, професійного вигорання і, як наслідок, падіння імунітету. Тож, якщо ви хочете мати сильний організм, навчіться відпочивати та насолоджуватися вільним часом.

Хворіти – вдома

Якщо все-таки вам не вдалося захиститися від вірусу і ви захворіли, то ні в якому разі не йдіть на роботу. По-перше, наражати колег на небезпеку не варто. По-друге, хвороба, перенесена «на ногах» загрожує її повторенням або ускладненнями. Тому для вашої роботи та колективу набагато краще буде, якщо ви візьмете собі лікарняний.

Головне пам’ятайте, що від будь-яких вірусів допоможуть захиститися банальні правила та відсутність паніки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!