Про Budni
Наші продукти
На початку тижня так чекаєте п’ятниці і з її настанням тішитесь прийдешнім вихідним. Проте чомусь щоразу на вихідних не вдається відпочити і продовжуєте працювати, якщо не на повну силу, то хоча б виконувати дрібні завдання. Знайома ситуація? Тоді хочемо вас засмутити – такий ритм життя швидко приводить до вигорання та проблем зі здоров’ям. Для затятих трудоголіків зібрали лайфхаки, що допоможуть насолодитися вихідними сповна і енергійно зустрічати понеділки.
Для початку потрібно знайти причину ваших перепрацювань. Подумайте, чому ви змушені працювати у вихідні: ви не встигаєте виконати поставленні завдання у робочий час чи просто вам важко випустити телефон з рук і перестати відповідати на робочі повідомлення. З кожної з причин є свої методи боротьби, пропонуємо розглянути їх детальніше.
Поборіть прокрастинацію
Часто ми не можемо встигнути за робочий день майже нічого, тоді доводиться працювати увечері та на вихідних. Причиною цьому дуже часто є прокрастинація, яка заважає зосередитися на головному і раз за разом змушує скролити стрічку Facebook замість робочих справ. Поборовши прокрастинацію і навчившись робити все у чітко відведені строки, ви зможете не витрачати особистий час на роботу, а відтак звичка працювати у вихідні зникне сама собою.
Контролюйте навантаження
Якщо колеги та керівництво завалюють вас своєю роботою, бо знають, що ви не проти попрацювати у вихідні – навчіть їм відмовляти. Як казати чітке «ні» без мук сумління можете детальніше прочитати тут. Часто надмірне навантаження роботою не несе для вас нічого позитивного, а лише наближає вас до повної відрази до колись улюбленої роботи.
У фрілансерів ситуація ще гірша. Адже часто вони самі навантажують себе роботою, намагаючись щомісяця встигнути більше за попередній. Вони не розділяють день і ніч, працюють без вихідних і все тому, що взяли на один проєкт більше. Щоб контролювати своє навантаження на фрілансі намагайтеся вести таблицю з проєктами, які ви взяли, де вказуватимете їх тривалість, дедлайни та час, що потрібно витратити на їх виконання. Так у вас буде менше спокуси взяти ще щось.
Робочі листування – табу
Месенджери сьогодні для багатьох замінили робочу пошту, а через постійні сповіщення рука так і тягнеться, щоб відповісти. Проте кожне таке повідомлення несе набагато більшу шкоду вашим вихідним, ніж здається на перший погляд. Повідомте колег, що в неробочий час будете відповідати лише на дуже важливі повідомлення, та й то не миттєво. Для дуже термінових випадків, що трапляються вкрай рідко, нехай використовують телефонний зв’язок. Якщо зовсім не можете проігнорувати наявні повідомлення, то виділіть конкретний проміжок часу для перевірки чатів та, за необхідності, відповідей.
Знайдіть хобі
Коли у вас є улюблене заняття, за яким години пролітають непомітно і яке дарує вам заряд енергії, то на вихідних ви захочете приділити час йому, а не роботі. Якщо у вас ще немає хобі спробуйте віднайти його серед дитячих спогадів або надихнутися прикладом знаменитостей.
Утекти від роботи на вихідних гарно допомагає художня література. Але за однієї умови: читати потрібно вдумливо. Якщо під час читання ви будете думати про квартальний звіт – користі буде мало.
Присвятіть час домашнім справам
Швидше за все у вас є справи, які завжди відкладалися на безвік. Вихідні – найкращий час для їх завершення. Помийте вікна, розберіть гардероб чи дитячі іграшки або приготуйте щось зі збережених рецептів. Такі вихідні, звичайно, важко назвати відпочинком, але вони допоможуть заповнити час і не дати вам сісти за комп’ютер.
Залишайте свій дім чи місто
Особливо ця порада актуальна для фрілансерів, які працюють вдома і після завершення робочого дня чи тижня у них нічого не змінюється. Перезавантажитися у вихідні не виходить, бо ви завжди знаходитеся на своєму робочому місці і волієте працювати за гроші, а не куховарити чи прибирати. Тож єдиний вихід покінчити з цим– це залишити місто чи хоча б дім на вихідні. Зміна обстановки допоможе вам перезарядитися і лише один день поза домом дасть бажаний ефект відпочинку та враження, які допоможуть не вигоріти.
За даними Міжнародної організації праці майже півмільярда працівників у світі працюють 49 годин на тиждень. Цей зайвий робочий день щотижня не лише краде у вас законні вихідні, а й наражає вас на серйозну небезпеку: від втрати захоплення своєю професією до депресій. Тож добре подумайте перш ніж заходити у робочу пошту на вихідних.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: