Про Budni
Наші продукти
Мабуть, немає у світі такої людини, яка хоча б кілька разів не звинувачувала себе у негараздах, які з нею відбуваються. У всіх цей процес проходить індивідуально, але надто страждають від факапів люди з комплексом меншовартості, вважаючи себе «найгіршими серед усіх».
Комплекс меншовартості формується ще в дитинстві та може стати великою перепоною на шляху до саморозвитку та досягнення успіхів у житті. Вирішили дізнатися більше про це явище та зрозуміти, як обернути собі ж на користь вагання, сумніви та порівняння з іншими.
Звідки береться
Комплекс меншовартості – це потужна та постійна невпевненість у собі, занижена самооцінка, відчуття переваги оточуючих і страждання через це. Формується від негативних проявів оточення, критики, невдач, відсутності знань правильної поведінки.
Психологи вважають, що комплекс меншовартості формується змалку, коли дитина повністю залежить від батьків, їх уваги, схвалення, доброго ставлення, ступеня критики.
А вже потім, опиняючись у середовищі виживання: дитячому садку, школі тощо, дитина формує відношення до себе та адаптивність до подальшого життя. І якщо це проходить з невпевненістю, відсутністю підтримки, негативними навіюваннями, порівнянням себе з більш успішними оточуючими і стражданням щодо цього, комплекс меншовартості формується остаточно.
Ознаки
Людина, у якої присутній комплекс меншовартості, навіть прихований, володіє набором певних ознак:
Так, сумно, але зовсім не фатально! Бо тими ж психологами доведено, що комплекс меншовартості – природне та нейтральне почуття, яке не має сприйматись негативно. Через протест та зворотну реакцію воно стимулює людину ставати кращою, розвиватися, самовдосконалюватися. Тому ми зібрали для вас кілька корисних порад у такій важливій справі, як перемога над комплексом меншовартості.
Отже, суворо забороняється:
Дуже рекомендується:
Як бачите, все у ваших руках: любіть себе, мотивуйте до успіху, саморозвитку та завжди шукайте в собі плюси!
Читайте більше за тегами: