Про Budni
Наші продукти
Ми вже багато раз повторювали, що до співбесіди потрібно готуватися і заздалегідь репетирувати відповіді на поширені запитання. Проте часто трапляється так, що питання рекрутера може застати вас зненацька і ви не знаєте, що саме на нього відповісти. Кожна хвилина вашого мовчання чи незрозумілі відповіді лише погіршують ваше становище, а фраза «Я не знаю» – взагалі табу для співбесіди. Тож пропонуємо вам готуватися і до непередбачуваних ситуацій та знати, чим замінити таку підступну фразу.
«Я не знаю» на співбесіді підкреслює вашу некомпетентність, незацікавленість у вакантній посаді та наштовхує рекрутера на думку, що насправді ваш досвід та навички їм не підходять.
Зберігайте спокій
Для початку не потрібно панікувати. Якщо розумієте, що страх вас поглинає – зробіть декілька ковтків води. Ця пауза допоможе прийти в себе та, можливо, вигадати влучну відповідь. Приборкайте своє тіло і випромінюйте впевненість – тоді навіть нашвидкуруч віднайдені відповіді прозвучать переконливо. Про способи побороти хвилювання можна дізнатися тут.
Ставте питання
Часто трапляється так, що співрозмовники з різних причин можуть неправильно зрозуміти один одного. Тож не соромтеся поставити рекрутеру уточнювальне запитання, аби краще відповісти і попасти в яблучко. Наприклад, якщо рекрутер просить назвати найсильніші ваші навички, можна уточнити: «Вас цікавлять мої soft чи hard skills?». Питання до рекрутера не лише виграють час, а й показують вашу небайдужість.
Не пропускайте важливого
Під час розмови з роботодавцем намагайтеся бути максимально зосередженим, не пропустіть жодної деталі. Вступна інформація про компанію може стати у пригоді під час відповіді на питання на кшталт «Чому ви хочете у нас працювати?». Або ж часто у самому питанні можна знайти потрібну відповідь чи зрозуміти, що хоче саме почути рекрутер.
Не мовчіть
Мовчати у відповідь на запитання ще гірше, ніж визнати свою некомпетентність. Якщо ви маєте хоч невелике уявлення про те, що запитує у вас роботодавець – починайте говорити. Під час своєї відповіді ви можете зрозуміти реакцію рекрутера та краще сформулювати її завершення.
«Я не знаю, але…»
Безумовно є запитання, які ні в якому разі не передбачають відповіді: «Я не знаю». До них можна віднести: «Чому ви звільнилися з минулого місця роботи?», «Ким ви бачите себе через 5 років?», «Чим вас зацікавила наша вакансія?», «Що для вас важливо під час вибору місця роботи?», «Чому ми повинні найняти саме вас?» тощо.
Проте в деяких випадках краще визнати, що вам не вистачає знань у деяких аспектах, зате ви знаєте, чим їх компенсувати. Наприклад, на запитання «Ви знаєте механізм створення сайту?» за нестачі необхідного досвіду краще відповісти: «Ні, не знаю. Проте я швидко вчуся, вмію працювати в команді та уважний до деталей. Тож колективна робота над створенням сайту мені під силу».
Як підсумок, відзначимо: якщо ви готувалися до співбесіди, то шанси, що на інтерв’ю ви не знатимете відповіді на якесь із запитань, – дуже низькі. Тож не нехтуйте таким важливим етапом під час працевлаштування та отримуйте пропозицію про роботу у компанії мрії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: