Якщо у вас є своя історія, якою ви хотіли б поділитись, – пишіть нам на robotaua.official@gmail.com і ми опублікуємо її!
Про Budni
Наші продукти
У складні для України часи до вирішення нагальних питань долучаються представники різних спільнот. Свій внесок у пріоритетну справу – захист медиків та підтримку лікарень у справі порятунку хворих на COVID, робить і волонтерський проект «Школа військових водолазів». Як саме – ми дізналися в співзасновника проекту, водолаза Костянтина Миргородського.
«На водолазному форумі я натрапив на допис, у якому йшлося про практичне втілення ідеї італійського інженера Алессандро Ромайолі: використання масок для снорклінгу (плавання під поверхнею води) для захисту лікарів, а також неінвазивної (без інтубації) оксигенації важких хворих. Адже в лікарнях не вистачає спеціалізованої медичної техніки. До речі, таку ініціативу в світі підтримали багато фірм із виготовлення водолазного спорядження – зокрема, офіційно дозволили некомерційне використання своїх продуктів і виклали у відкритий доступ креслення, які можуть знадобитися. Успішне використання ідеї медиками з різних країн довело, що вона має цінність.
Ми, водолази, знаємося на технологіях захисту дихальних шляхів. І вирішили зробити свій внесок – допомогти захистити лікарів. Безліч контактів із волонтерської спільноти дозволили швидко знайти лікарів-інфекціоністів та анестезіологів для консультацій та з’ясування нагальних потреб – щоб не витрачати цінний час та вже першу, тестову партію виготовити правильно. Медики підтвердили: зважаючи на умови, в яких опинилися наші лікарні, пропозиція дійсно перспективна. І зорієнтували нас, що саме захист лікарів наразі є пріоритетним. Тож ми зосередилися на цьому.
Щоб адаптувати маски для використання лікарів, через спеціальний перехідник приєднують протигазний чи бактеріально-вірусний фільтр від апаратів ШВЛ – це дозволяє медикам безпечно працювати з хворими: органи дихання та очі захищені, маска герметично прилягає до обличчя, має широкий кут огляду, скло прозоре, не «пітніє», носіння доволі комфортне. До того ж, маску можна дезинфікувати та використовувати повторно.
Щодо допомоги хворим, принцип схожий: через адаптований перехідник кисень подається від стаціонарної кисневої системи лікарні або апарата ШВЛ. Це дозволяє забезпечити контрольований притік кисню. Звучить дещо незвично, але всі ми бачили і більш дивні способи допомоги хворим – наприклад, целофанові пакети на голові, коли альтернативи просто немає.
Зазвичай виробництво таких перехідників налагоджують за допомогою 3D-принтерів, проте на одну штуку витрачається доба, а нам уже для першої партії потрібно було 40. Отже, ми звернулися до волонтерів та фахових компаній. Так, знайомий інженер допоміг оперативно адаптувати італійське креслення, щоб отримати більш досконалу конструкцію – завдяки цьому в нашому варіанті до маски можна під’єднати будь-який тип фільтру, а клапан не дає лікарю вдихати повітря з підвищеним вмістом CO2 з підмасочного простору, а відтак – дозволяє працювати в масці три і більше годин підряд. Згодом лабораторія дрібносерійного лиття пластику «Марабу» організувала відливку поліуретанових деталей. Компанія Decathlon Ukraine, що спеціалізується на продажі спортивних товарів, зокрема – масок для плавання, також одразу відгукнулися на запит і надала продукцію за мінімальними цінами. До фінансування долучилися Центр волонтерів «People’s Project» у межах проекту допомоги лікарям «Другий фронт», що активно купує костюми, окуляри, респіратори, рукавички, маски й бахіли для медиків опорних лікарень та інфекційних відділень; а також Сергій Притула.
Першу партію ми надали для тестування у 4-ту, 9-ту та Олександрівську лікарні Києва. Вже маємо позитивні відгуки лікарів. Є попередній запит від медиків на кількасот комплектів, проте щодо подальших дій – будемо орієнтуватися по ситуації. Зокрема, вже відомо, що компанія Decathlon Ukraine готова безкоштовно надавати маски МОЗ. Ми ж, вірогідно, долучимося до виготовлення перехідників, якщо в цьому буде потреба – цілком готові оперативно організувати виробництво. А наразі – зберігаємо спокій, лишаємося вдома та пам’ятаємо, що від хвороби, на жаль, не застрахований ніхто, і вкрай важливо захистити перш за все лікарів».
Якщо у вас є своя історія, якою ви хотіли б поділитись, – пишіть нам на robotaua.official@gmail.com і ми опублікуємо її!
Читайте більше за тегами: