Про Budni
Наші продукти
Без стресу сучасне життя уявити важко. І хоч від деяких стресових ситуацій можливо отримати користь, у більшості випадків, тим більше за його накопичення, стрес несе шкоду організму. Під час тривалого перебування у стресовій ситуації ви виснажуєтеся, а це може призвести до захворювань серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту. Тому краще не допускати накопичення стресу, і ми зібрали поради, що допоможуть мінімізувати його негативний вплив на організм.
Довготривалі методи боротьби зі стресом відомі широкому загалу. Це правильне харчування, здоровий і тривалий сон, спорт, відпочинок та зміна ставлення до недосконалого світу загалом. Проте, що робити, якщо часу налагоджувати правильний режим немає, а зі стресом потрібно боротися вже? Тут в пригоді стануть дієві техніки, про які розповідаємо далі.
Стресовий фільм
Подумайте про ситуацію, яка вас найбільше лякає. Тепер заплющте очі та уявіть себе в кінотеатрі, на великому екрані показують чорно-білий фільм про вас. Ви бачите, як реагують на ситуацію ваші рідні, незнайомі люди, розумієте, що відчуваєте саме ви, як учасник фільму та як глядач. Тепер зробіть стрічку кольоровою. Що зміниться? А якщо зменшити зображення або вимкнути звук? Все стане вже не таким насиченим і негативні емоції також будуть менше вираженими.
Потім можете уявити, що під час перегляду фільму раптом загорілася плівка: ви бачите екран, що жовтіє і передає тепле сонячне світло. І раптом ви опиняєтеся в місці, де почуваєтеся щасливими та впевненими. Зафіксуйте ці відчуття та розплющте очі.
Пошук булавки
Французький філософ Еміль-Огюст Шартьє у своїй праці «Про щастя» говорив про важливість у подоланні стресової ситуації «знайти булавку». За його словами, мамі, яка колише малюка, що ніяк не може заспокоїтися, навряд чи спаде на думку, що він плаче не заради власного задоволення, а тому, що йому заважає булавка, яка потрапила в ковдру. Так само в стресовій ситуації важливо знайти ту саму «булавку», яка приносить вам негативні відчуття.
Чорне та біле
Візьміть аркуш паперу та розділіть його на дві половини. Зліва напишіть негативні думки, які вам заважають, не дають рухатися далі або займатися звичними справами. Це також можуть бути не слова, а фігури чи образи, що приносять вам стрес.
Справа випишіть те, що вас надихає, дає силу, ваші досягнення та позитивні думки. Також можете намалювати позитивний образ, протилежний зображеному зліва.
Після цього розріжте аркуш на дві частини і знищте ліву, сповнену негативом. Можете дозволити собі політ фантазії: спаліть і розвійте попіл, порвіть на малесенькі шматочки тощо. Праву частину збережіть та повертайтеся до неї щоразу, коли накриває стрес.
Верхній одяг
Це вправа на уяву та правильне дихання. Займіть зручне положення, заплющте очі. Далі зробіть глибокий вдих та уявіть напруження та стрес, який відчуваєте, і на видиху скиньте його з себе, як верхній одяг, різко опустивши плечі. Повторіть вправу сім разів і ви зможете повернути до норми ритм дихання.
Вправи Еверлі
Вправи Еверлі ґрунтуються на принципі напруження-розслаблення та допомагають зняти м’язову напругу. Сидячи зосередьтеся на м’язах стегон: випряміть ноги перед собою, потримайте декілька секунд та, розслабивши, опускайте. Далі стисніть кисті в кулак настільки сильно, наскільки це можливо – потримайте, розслабте. Підніміть плечі максимально до гори – потримайте, розслабте. Посміхаєтеся настільки широко, наскільки це можливо протягом декількох секунд, далі розслабтеся. Міцно зажмурте очі, розслабте.
Також для термінового подолання стресу підійде надування кульок. Окрім нормалізації дихання, повітряні кульки подарують вам злегка святковий настрій. Але все ж пам’ятайте, що техніки боротьби зі стресом не допоможуть у подоланні хронічного стресу. Тому не перевтомлюйтеся, правильно харчуйтесь та відпочивайте – і тоді проблеми на роботі чи вдома здаватимуться не такими великими.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: