Про Budni
Наші продукти
Інколи нам не вистачає сил навіть на цілком буденні задачі. Це може трапитися після завершення вихідних, коли навіть вставати з ліжка немає ніякого бажання, або ж сили можуть залишити нас посеред робочого дня і кожна дія виконується з надзусиллями. У чому причина такої апатії та звідки взяти сили? Вирішили віднайти відповіді на ці запитання.
Чому не вистачає сил?
«Всі хвороби – від стресу», – чули ми неодноразово. Постійний стрес здатний не лише погіршити ваше фізичне здоров’я, а й стати причиною апатії, знесилення та навіть депресій. Вже понад рік ми існуємо в умовах пандемії та негативних новин, як би не хотілося фільтрувати цю інформацію – сховатися від неї ніде. Тому й не дивно, що після новин про посилення обмежень, з відчуттям дежавю весни 2020, у багатьох зникло бажання робити будь-що: вже і вікна не здаються такими брудними, і стара робота з низькою зарплатою цілком влаштовує.
Психологи стали фіксувати більше звернень зі схожими симптомами: апатія, постійний сум, хвилювання за здоров’я своє і своїх близьких, панічні атаки, депресивні настрої, тривога тощо. Впливають не емоційний стан не лише погані новини з коронавірусної статистики. Постійне знаходження всього сімейства: дружин з чоловіками, батьків з дітьми, дітей між собою (це ще якщо сім’я проживає окремо від інших родичів) тощо стирає будь-які рамки особистого простору. Не дивно, що майбутнє здається невизначеним, а задоволення вже нічого не приносить. Якщо ще минулого року ми з ентузіазмом входили в карантин: хотіли пройти всі курси, подивитися серіали, провести час з рідними, навчитися готувати тощо, то цьогоріч романтизму зовсім не вбачається.
Поки фініш пандемічних випробувань не помітний навіть далеко на горизонті, необхідно навчитися долати зовнішній вплив і не звертати на нього уваги.
То ж де брати сили?
Можна було б лежати і сумувати, страждати і плакати. Але під час дистанційної роботи, яку потрібно поєднувати з хатніми клопотами та заняттями з дітьми, на страждання зовсім немає часу. Отже, якщо вас накрила апатія, а справ накопичилося більше, ніж ви здатні зробити, – наші поради допоможуть.
- Концентрація. Перед тим, як почати займатися важливими робочими справами, а то навіть і перед тим, як встати з ліжка, сконцентруйтеся та визначте, чим саме ви займетеся сьогодні. Важливе правило: не переоцініть власні сили, адже в умовах апатії та обмежених ресурсів навряд чи вийде ставити трудові рекорди.
- Від меншого до більшого. Під час занепаду сил важко взятися відразу за проєкт, що потребує максимум енергії. Тут допоможе правило від меншого до більшого: розпочніть із заповнення таблиць чи відповідей на робочі листи. Потім переходьте до складніших завдань.
- Перерви з користю. Навіть під час великої завантаженості роботою важливо роботи перерви. Вони допомагають перезарядитися, перемикнутися з одного завдання на інше та не відчувати великої втоми наприкінці робочого дня. Але важливо, щоб ці перерви були правильними: уникайте соцмереж – по-перше, вони лише створюють ілюзію відпочинку і не дають вам потрібної перезарядки, а по-друге, часто, зайшовши туди на 5 хвилин, ви зникаєте з радарів на пів години. Найкращим варіантом для корисної перерви стане руханка або прогулянка на свіжому повітрі. Про можливості збільшити рухову активність для тих, хто не любить спорт, ми розповідали тут.
- Правильні продукти. Харчуйтеся тими продуктами, які здатні підтримувати енергію протягом дня, а не вганяти вас у стан «нічогонехотіння». Для цього підійдуть цільні крупи, шпинат, батат, яйця, фрукти, бобові, риба. Для перекусу обирайте горіхи, а задля напою – зелений чай і багато води.
- Свіже повітря. Ідеально, якщо у вас є можливість прогулятися під час обідньої перерви. Але на практиці мало хто може дозволити собі таку розкіш. Тому протягом дня провітрюйте квартиру, щоб хоч якось відчувати свіже повітря. Після роботи – відправляйтеся на прогулянку всією сім’єю: це допоможе дорослим відпочити та відволіктися від постійних турбот, а дітям – виплеснути зайву енергію і солодко заснути.
- Насолода. Дозволяйте собі час від часу маленькі слабкості, здійснення бажань, заняття для задоволення. Тоді все навколо здаватиметься не таким сірим, а відчувши задоволення від життя – на буденні справи знайдеться більше енергії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії
Читайте більше за тегами: