Про Budni
Наші продукти
Залишити звичну зону комфорту, перегорнути сторінку й почати кар’єру з нуля — звучить лячно, але саме це щодня роблять світчери. В Universe Group — українській компанії, що будує tech-бізнеси й перетворює ідеї на глобальні продукти, таких історій чимало: люди з банківської, освітньої, медичної та навіть креативної сфер знаходять себе в ІТ, відкриваючи нові горизонти для розвитку. Ці історії більше, ніж про зміну роботи. Вони про сміливість, внутрішній поштовх, навчання на ходу й перші «О! Я на своєму місці!».
Лада Харченко, QA Team Lead в Universe Group, розповідає про перехід в ІТ, уроки на цьому шляху та дає рекомендації тим, хто мріє про кар’єрний поворот.
Що стало поштовхом до змін?
Ще кілька років тому Лада працювала в українських банках, обслуговувала клієнтів, займалась іпотекою та автокредитами. Починала з касирки в «Ощадбанку». Згодом стала менеджеркою роздрібного бізнесу, завідувачкою сектору, перейшла в «Укргазбанк» і працювала із заставними кредитами.
«Це були складні та відповідальні задачі, але я завжди любила виклики. У якийсь момент зрозуміла: далі зростати у цій сфері мені вже нікуди. Саме внутрішня потреба у розвитку стала сигналом, що настав час змінюватися».
Що привабило в ІТ?
Для Лади вибір нової сфери був не продиктований трендом чи порадою знайомих.
«Це було інтуїтивне рішення. Просто з’явилося відчуття: ІТ — це виклик і можливість, яка мені підходить. Я завжди була людиною, яка хоче впливати на процеси. ІТ якраз про це».
Експертка пройшла безплатний марафон, на якому познайомилась із різними професіями: QA, веброзробка, аналітика, дизайн. Саме тестування відгукнулося їй найбільше.
«Мені з першого погляду сподобалось, як QA поєднує технічність, уважність і логіку. А ще відповідальність за продукт. Це було про мене!».
Ризик, зміни та перша перемога
Паралельно з повною зайнятістю в банку Лада почала вчитись. Поєднувати курси, роботу і пошук першої ІТ-вакансії було непросто.
«Я не могла дозволити собі просто звільнитись і «впасти в невідомість». Тому почала відгукуватись на вакансії ще під час навчання. І мені вдалося отримати офер — це було неймовірно!».
Після переходу в ІТ найбільше дівчину вразила атмосфера — люди, які «горять» своєю справою, відкрите середовище та підтримка з боку компанії.
«Я побачила, що все, що уявляла, — правда. У команді всі хочуть зростати. Компанія по-справжньому піклується про співробітників. Страх «впертись у стелю» відсутній. Усі зацікавлені допомогти тобі просуватись».
Як допоміг досвід роботи в банку
Попередній досвід Лади не просто не завадив, а став її суперсилою.
«У банківській сфері я щодня спілкувалась з різними людьми, вирішувала складні ситуації. Це навчило гнучкості та вмінню ставити правильні питання. У QA це зараз дуже допомагає».
А ще відповідальність.
«Існує міф, що QA — це тільки про уважність. Насправді — про зрілість, про готовність щось зламати, виправити і взяти відповідальність за це. У банку ця якість у мене точно загартувалась».
Як змінилось ставлення до «ризику» після переходу в ІТ
«Насправді воно не змінилося. У кожного з нас — свої обставини, і вони впливають на те, наскільки ми готові ризикувати. Я точно знала: перш ніж звільнятися з банку, маю отримати офер у новій сфері. І вже тоді — приймати остаточне рішення. Хтось може дозволити собі стрибок у невідоме, але я вважаю важливим мати план Б і фінансову подушку. Це не про страх, а про відповідальність».
На своєму місці
«QA — це процес, який об’єднує все: продукт, розробку, аналітику, дизайн. Це точка дотику різних напрямків і впливу на результат не лише своєю уважністю, а й розумінням цілого продукту.
Вперше я відчула, що знаходжуся на своєму місці, коли мої зауваження під час тестування справді змінили продукт і функціонал став кращим. Саме в ці моменти приходить розуміння: я не просто перевіряю, я впливаю».
Поради тим, хто мріє перейти в ІТ
- Не чекайте «ідеального моменту» — дійте вже зараз. Щоб людині без досвіду потрапити в продуктове IT, важливо не лише мати класні hard skills, але працювати над soft skills та розділяти цінності компанії, в яку мрієш потрапити. Кількість кандидатів на ринку без досвіду суттєво більша, ніж відкритих позицій.
- Користуйтесь будь-якою можливістю отримати перший офер і йдіть на стажування. Знаходьте компанії, які цікавлять і чекайте на можливості освітніх проєктів від цих бізнесів. Це одна з кращих можливостей потрапити в компанію без досвіду сьогодні.
- Будьте наполегливими. У компанії є кілька прикладів, коли спеціалістам не вдавалось з першого разу отримати омріяний офер. Але вони не зупинялись через першу відмову, а навпаки — це ставало поштовхом до розвитку і згодом вони все ж ставали частиною нашої команди.
- Намагайтеся потрапити в середовище, яке допомагає зростати — не просто компанію, а групу компаній. Якісний нетворк зі спеціалістами, які раніше зіштовхувались зі схожими складнощами, допоможе вам вирішити ці завдання в кілька разів швидше та якісніше.
- Знайте, чого хочете і вірте у свою мету.
Лада сьогодні — QA Team Lead, яка будує процеси, навчає команду і ділиться досвідом. Її шлях доводить, що кар’єрний поворот можливий у будь-якому віці й на будь-якому етапі. Головне — довіряти собі й мати сміливість почати.
Хочеш теж перейти в ІТ? Почни з малого: марафон, курс, знайомство зі сферою. І памʼятай, як каже Лада: «Мрії збуваються у тих, хто не перестає мріяти».
Читайте ще: Коли робота більше не надихає: 10 запитань, які можуть змінити ваше життя