Про Budni
Наші продукти
Прислухалися до наших шкідливих порад і вас перестали запрошувати на онлайн-зустрічі, але повного задоволення від цього чомусь немає? Можливо вся біда в тому, що вам продовжують писати у робочому чаті. Колеги набридають жартами, а керівництво – завданнями, ще й вимагають від вас відповіді. Наша нова добірка порад допоможе вам стати вигнанцем у спільній переписці.
Забудьте про вітання
Не бажайте нікому доброго ранку, не пишіть «Привіт» навіть коли звертаються особисто до вас. Ви і в офісі не хотіли витрачати свою дорогоцінну енергію на нікому не потрібні вітання, а писати їх в чаті – тим більше не збираєтесь. Покажіть відразу учасникам робочого листування, що ви не налаштовані на продуктивну онлайн-комунікацію і до вас краще лишній раз не звертатись.
Більше експресії
Виділяться у робочому чаті не лише своєю неввічливістю, а й надмірною емоційністю. Вмикайте caps lock і всі важливі повідомлення пишіть так, щоб їх було видно з іншого кінця кімнати. Для кращого ефекту можете додати більше розділових знаків, що підкреслять ваш гнів чи здивування або акцентують увагу на важливості вашого прохання. ЗРОЗУМІЛО??!!!!
Чим більше повідомлень – тим краще
Ніщо так не зможе роздратувати колег у робочому чаті, як висловлення однієї думки за допомогою декількох повідомлень. Інтригуйте, друкуйте кожне слово без поспіху, хай всі чекають та отримають купу сповіщень, які раз за разом відволікатимуть їх від важливого.
Запам’ятайте!
Якщо у вас
є слушна думка
потрібно викладати її
саме так.
Ненависть гарантовано.
Ігноруйте
Часто у робочому чаті з’являються повідомлення, які викликають бажання просто вимкнути комп’ютер. Та всі чомусь чекають від вас відповіді, кожного разу нагадуючи, як важливо для продуктивної роботи колективу спілкуватись, прояснювати всі непорозуміння і не залишати недомовленостей. Але ви нікому нічого не винні. Не хочете відповідати – не відповідайте. Хай це роздратує всіх навколо, покаже вас як некомандного гравця – зате вам не доведеться виходити зі своєї зони комфорту та вигадувати гідну відповідь.
Пишіть у будь-який час
Якщо ж ви вигадали геніальну відповідь своєму опоненту або виникла ідея стосовно нового проєкту чи просто знайшли смішну картинку у Facebook опівночі, не варто чекати ранку – пишіть у робочий чат, коли заманеться. Яка вам різниця, чим займаються колеги у позаробочий час? Пишіть у спільний чат у вихідні чи на свята, пишіть вночі чи вдосвіта – нехай всі навколо знають, що ви не поважаєте чужий особистий час.
Фамільярність – ваш найкращий друг
Стиль листування у будь-якому чаті, навіть робочому, не повинен бути діловим. Краще використовуйте фамільярність. Звертайтеся до вищого керівництва на «ти», називайте фінансового директора Ларису Степанівну «Ларискою», а ще краще використовуйте як вставні конструкції лайливі слова. Робочий чат також найкращий майданчик для вульгарних анекдотів, сексистських чи дискримінаційних висловлювань.
Згадуйте про колег у третій особі
Звичайно, не можна вигадати найкращого місця, щоб розпускати плітки, ніж робочий чат – адже повідомлення там точно всі прочитають. Найкращий варіант, якщо людина, про яку йде мова, також це побачить. У робочому чаті завжди краще говорити про колег у третій особі. На запитання керівника про відповідального за завдання, відразу пишіть: «Це Петро мав зробити, але він взагалі нічого не може виконати вчасно».
Не звертайте уваги на правила правопису
Робочий чат – це не конкурс орфографії та пунктуації, тому дотримуватися тут правил правопису немає потреби. Не ставте розділові знаки (за винятком прояву емоцій) та не думайте над правильним написанням слів. Помилки у повідомленнях викличуть у колег бажання закрити очі й більше ніколи не бачити подібного, тож закріплять ненависть до вас. Саме неграмотність може стати тією останньою краплею, завдяки якій вас видалять зі спільного чату.
Нагадуємо, що використовувати шкідливі поради у реальному житті вкрай небезпечно. Робочий чат – це важлива складова онлайн-комунікації колективу і якщо стати там небажаним гостем, то наслідки для вашої кар’єри можуть бути катастрофічними.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: