Відчуття апатії до роботи, бажання спати, яке зненацька накриває посеред робочого дня, пошук «важливих» завдань, які повинні замінити робочі справи – це симптоми, які знайомі, мабуть, кожному. Вони заважають нам виконувати поставлені завдання та можуть стати причиною гніву керівництва.

Ці неприємні симптоми отримали навіть психологічний термін «прокрастинація», і стосується він не лише роботи. Прокрастинатори схильні відкладати неприємні справи на потім та займатись тільки тим, що їм подобається. Для того, щоб забути про звичку робити все завтра або з понеділка, потрібно дотримуватися простих правил.

Починайте з меншого

Якщо у вас раптовий приступ прокрастинації, не варто змушувати себе робити відповідальні та важкі справи, краще почніть з меншого. Складіть список і занесіть у нього всі свої дрібні завдання. Наприклад, прибрати на столі, розібрати пошту, зателефонувати клієнтові. Відмічайте виконані завдання та обов’язково хваліть себе. Таким чином ви без поспіху та зайвих умовлянь самого себе впевнено доберетеся до великих завдань та виконаєте їх.

Ігноруйте бажання

У більшості випадків, коли ви говорите собі, що не можете щось зробити, насправді ви цього не хочете робити. Ви починаєте шукати натхнення та сторонні чинники, які б змінили ваші бажання, але так і не знаходите. Адже не всі справи, які потрібно виконувати, приносять задоволення. Для здійснення багатьох планів потрібна цілеспрямованість та сила волі.

Більшість великих митців змогли досягти успіху не завдяки музі, а тому що багато працювали. Тому, коли ви кажете, що не можете себе змусити почати ходити у спортзал, ви просто не хочете цього роботи. Якщо ви дійсно прагнете досягнути результатів, то потрібно деякі свої бажання придушити.

Думайте про результат

Сфокусуйте свою увагу не на труднощах, які на вас чекають під час виконання завдання, а на тому, що ви отримаєте в результаті. До прикладу, якщо ви ніяк не можете зібратися з думками, щоб завершити важливий проект, думайте про те, що за результатами ви отримаєте похвалу від керівництва, вам нарахують премію, і, можливо, навіть підвищать. Психологи стверджують: коли ви фокусуєтеся на досягненнях, вони мотивують вас на успіх та пробуджують неабияку продуктивність.

Наведіть порядок

Коли ви зібралися з думками та готові з усіма силами взятися за роботу, головне, щоб знову у месенджер хтось не надіслав смішну картинку. Тому перед тим, як почати щось робити, закривайте сайти та соцмережі, поставте телефон на безшумний режим, заберіть його подалі від очей та не слухайте, про що говорять колеги навколо. Також психологи радять прибрати свій робочий стіл. Адже речі, що лежать не на своїх місцях, відволікають вас, хоч ви цього і не помічаєте. До того ж прибирання допомагає прояснити думки та налаштуватися на роботу.

Визначайте часові рамки

Ваша власна сила волі не завжди допомагає виконувати все вчасно, тому потрібно навчитися планувати виконання завдань та ставити для них дедлайни. Якщо ви відкладаєте якесь завдання, бо вважаєте його нецікавим і ніяк не можете дійти до нього, то поставте собі ціль за будь-яких обставин приступити до роботи, наприклад, в четвер о 15:00. Якщо ви завчасно вирішите, що саме це завдання саме в цей час виконаєте, все саме так і буде. Коли у вас буде власний план та часові рамки, ви більше не ставитимете собі запитання: «А це точно потрібно виконати саме зараз?».

Відпочиньте

Якщо ви спробували всі методи, а бажання працювати так і не з’явилося, спробуйте відпочити. Не потрібно йти на каву чи перевіряти соцмережі, дозвольте собі 10 хвилин не робити абсолютно нічого. Не дивіться у монітор, не спостерігайте за колегами, намагайтеся абстрагуватися (для цього можете навіть закрити очі). Через деякий час ваш мозок від прокрастинації перейде до генерування ідей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!