Про Budni
Наші продукти
COVID-19 вніс свої корективи у планування подорожей, зробивши вибір відпочинку більш обережним та продуманим. Попри це у 2021 році українці продовжують подорожувати. Весняне послаблення карантину у країнах, які були закриті для туризму, посилило бажання та готовність українців вирушати на відпочинок за кордон. Зважаючи на ситуацію, у туристичному бізнесі з’явилися нові правила, напрямки, послуги та пропозиції.
Про останні новини у трендах та тенденціях туристичного сезону 2021 року редакція The Point дізнавалася в Альони Бичкової, менеджерки турагенції Vokrugshara.
Про країни, відкриті та закриті для відвідування
– Альоно, які країни з популярних напрямків на даний момент відкриті для в’їзду-виїзду, а які – закриті?
– Попри те, що українцям доступні понад 80 країн для відвідування з метою туризму, на даний момент масові напрямки все ж можна перерахувати на пальцях: Туреччина (морська та материкова), Єгипет, Домінікана, Мальдіви (так, саме ми, українці, на третьому місці за відвідуванням резортів Мальдівських островів у цьому сезоні), ОАЕ.
Раннє бронювання показало, що в літньому сезоні у цей перелік потрапить Болгарія, Чорногорія, Кіпр. До 14 травня найбільшою інтригою було питання: «Чи відкриє нам свої кордони Греція?». Відверто кажучи, у це мало вірили навіть ми, працівники сфери туризму. Проте це сталося і сонячна Греція чекає українських туристів.
Так, усім нам не вистачає європейських країн, багато з них закриті навіть для сусідніх країн ЄС. Вулички старої Праги, незвичайної Венеції, романтичного Парижа, веселого Берліна, неймовірної Барселони поки недоступні для нас, і коли ми зможемо їх відвідати – поки не відомо.
Але дана ситуація дала можливість українцям пізнати популярні країни зовсім з іншого боку, наприклад, космічний Марса-Алам у Єгипті, казкову Каппадокію або термальні курорти Туреччини.
Документи, необхідні для відпочинку за межами України
– Які документи потрібні для в’їзду-виїзду, зокрема, медичні та для внутрішнього перебування?
– Традиційний пакет документів для виїзду за кордон – закордонний паспорт або ID-карта для деяких країн (Туреччина, Грузія), медична страховка, свідоцтво про народження дітей, дозвіл від батьків (в разі їх відсутності в турі). Додатково, залежно від обраної країни – віза (електронна, після прибуття), декларація про стан здоров’я, онлайн-форми з отримання QR-коду.
З 2020 року у низці країн вимагають ПЛР-тест для в’їзду англійською мовою. Залежно від країни, існує максимально допустимий термін здачі такого тесту (48, 72 години до перетину кордону). Варто зазначити, що у деяких країн є певний перелік лабораторій, з яких приймається ПЛР-тест, наприклад, ОАЕ.
Наприклад, у Греції, допускається паспорт про вакцинацію, зроблену за 14 днів до прильоту або довідка про те, що пред’явник документа перехворів на COVID-19/має антиген.
Проте в переліку відкритих країн все ж є ті, які готові нас приймати без тестів або схожих документів, наприклад, Туреччина (скасувала тести з 15 травня), Чорногорія, Албанія, Північна Македонія, Кенія, Танзанія тощо.
З 22 березня Україна ввела нові вимоги для громадян, які повертаються з-за кордону. Тепер можна здати тест у країні відпочинку та пред’явити його прикордоннику або ж завантажити застосунок «Дій вдома» та протягом 24 годин здати тест або перебувати на самоізоляції 14 днів. Винятки – діти до 12 років.
Дієві лайфхаки
– Які корисні лайфхаки стануть у нагоді нашим туристам?
– Якщо відкрити Google, то таких уже зібрано дуже багато: це і купівля місцевої сім-карти, що допоможе зекономити на зв’язку та інтернеті, і збереження на телефоні копій всіх документів, і рекомендації щодо корисних місцевих програм, аудіогідів, зокрема, офлайн-карти з відмітками місць для відвідування та місця з безкоштовним Wi-Fi, і навіть щодо того, як складати валізу. Ми ж поділимося лайфхаками, які з’явилися на початку пандемії.
- З огляду на те, що більшість країн на даний момент вимагають ПЛР-тест для в’їзду, один з головних – це можливість заощадити на тестах. Для цього ми радимо оформляти Mastercard Platinum (Mastercard World Elite, World Black Edition), яка дозволяє зробити певну кількість тестів на рік безкоштовно (залежить від банку, який видає карту). Таким чином, оплачуючи випуск карти та щомісячне обслуговування, турист не платить за тести. Повірте, це вигідно навіть для одноразової поїздки. Крім того, карта дозволяє отримати безкоштовний доступ до послуг аеропорту, наприклад, пакування багажу, Fast Line (митний та паспортний контроль без черги), доступ у комфортні бізнес-зали, зокрема, з дітьми, додаткові знижки в Duty Free тощо.
- Щойно в якійсь країні оголошують локдаун для місцевих жителів – саме час туди їхати! Адже всі визначні пам’ятки, музеї, красиві місця будуть відкриті тільки для вас. Це ж скільки чудових фото без натовпу туристів! Скільки вражень без черг! Так, звичайно, мінуси в такий період теж є: не всі кафе, ресторани доступні, але плюси все ж перемагають.
- Порада: самостійним мандрівникам краще перевіряти свої маршрути в агентствах. Дуже часто останнім часом вигідніше купувати все ж пакет, а далі, за бажанням, його доповнювати.
- Навіть на чартерних рейсах варто пройти реєстрацію онлайн заздалегідь там, де вона можлива. І убезпечити себе від овербукінгу (перепродажу квитків).
- В умовах пандемії індивідуальний трансфер вже стає звичною послугою. Щоб отримати цю послугу за приємними цінами, варто написати готелю, часто це досить вигідно, або викликати таксі після прильоту.
Найпопулярніші напрямки туризму в межах України
– Який відпочинок в Україні популярний зараз?
– Відпочинок в Україні переважно сезонний. Влітку – море, взимку – гори. На жаль, це ще глибоко сидить в головах українців, тому у більшості земляків саме такий відпочинок.
До старту морського сезону – це прекрасні, як на мене, найкрасивіші, зелені, найсвіжіші в цей період Карпати, екскурсійні маршрути містами. Радує, що в списку міст не лише Львів, Одеса, Чернігів… Серед них дедалі популярнішими стають маленькі перлини нашої країни: мальовничі села з історією, точкові об’єкти, ферми, заповідники. Наприклад, с. Бакота, с. Гусинці, равликова ферма, виноробне господарство князя Трубецького, парк природи «Беремицьке» тощо. Ця тенденція, звичайно, всіх дуже радує, оскільки дозволяє розвиватися не лише відомим раніше туристичним місцям, а й регіональним. Такі місця обростають комфортною інфраструктурою, а турист своєю чергою отримує більше емоцій та вражень.
COVID-19 все ж вніс корективи – забронювати окремі будиночки в комплексах відпочинку стало складніше, але це поки не масова тенденція.
Завмерли в очікуванні туристів курорти Азовського і Чорного морів у надії на повторення торішнього сезону, коли номери в готелях були заброньовані до кінця вересня, якщо не на 100%, то мінімум на 80%. Впевнена, що в цьому році їх чекає сезон не набагато гірший. Минулий рік все показав і багатьом відкрив очі: у нашій країні є цілком гідні комплекси, з гарною інфраструктурою, чистим морем, гарною місцевістю, а не лише кукурудзою на пляжі та медузами у морі.
Найкраще – для дітей
– Порадьте, куди краще поїхати з дітьми?
– З дітками можна їхати куди завгодно! Головне те, як налаштовані на відпочинок батьки! І повірте, навіть з крихітними малюками можна чудово відпочити у незвичних країнах.
Але все ж є більш комфортні країни та курорти, тривалість перельоту та сервіс тут має значення. На мою думку, серед відкритих країн найкомфортнішою з урахуванням фактору «ціна-якість» все ж, як би банально це не звучало, буде Туреччина. Турецький All Inclusive, і мова зараз не тільки про харчування, а скоріше – про перелік послуг, дає можливість батькам відпочити по-справжньому. Варто зауважити, що Туреччина може бути різною, для кожної дитини з урахуванням особливостей є можливість підібрати ідеальний регіон.
Але не Туреччиною єдиною. Варто згадати ще Єгипет, Болгарію (до речі, чого тільки варті дитячі табори цієї країни), Чорногорію.
Редакція The Point вдячна Альоні за цікаву та корисну інформацію. Тепер ми за вас спокійні: про відпочинок цього сезону ви знаєте все! Бажаємо вдалого відпочинку та нових неймовірних вражень.
Читайте більше за тегами: