Сучасне життя не дає можливості українським жінкам насолодитись усіма принадами материнства і присвятити себе протягом трьох років лише дитині. Мізерні соціальні виплати, боязнь втратити наявну роботу або професійну хватку штовхає новоспечених мам на поєднання, здавалося б, непоєднуваних понять – роботи і декретної відпустки.

Але дуже часто професійна діяльність мами, яка не полишає хатніх справ і намагається залишки вільного часу присвятити дитині, закінчується лише нервовими зривами і скандалами в сім’ї. Тому важливо знати декілька лайфхаків, які допоможуть вам сумлінно виконувати свої професійні обов’язки і при цьому залишатись гарною мамою і люблячою дружиною.

1.

Одне з найголовніших правил роботи в декретній відпустці – любов до того, що робиш. В умовах обмеженого часу і багатозадачності дуже важливо робити саме те, що вам подобається. Адже якщо бухгалтерка, яка понад усе любить роботу з цифрами, почне писати курсові студентам, то вона знайде сотні справ, які будуть більш нагальними за виконання поставлених завдань. Тільки улюблена робота може змусити вас піднятися рано вранці, не зважаючи на безсонну ніч.

2.

Під час виконання усіх домашніх справ максимально залучати до цього дитину. Маленькі діти – чудові помічники, яким цікаво все. Вони допоможуть завантажити пральну машину, помити посуд, підмести і помити підлогу, витерти пил, приготувати вечерю. Головне не боятись дозволяти дітям брати участь у домашніх справах. Таким чином вам вдасться поєднати цікаву пізнавальну гру і свої домашні обов’язки.

3. 

Не боятись залучати до виконання домашніх справ і виховання дитини помічників. Ви не будете поганою мамою, якщо купати дитину ввечері буде чоловік, або якщо на дитячий майданчик з нею вийде бабуся. Не забувайте, що хатні справи – це не тільки ваша турбота: покажіть чоловіку його «фронт роботи» і нехай це стане для нього звичкою. Якщо дозволяють фінанси, можна залучити нянь і помічниць по дому, які допоможуть вам розвантажити накопичені справи.

4. 

Раціонально використовувати сон дитини. Всі діти різні і лягають спати вони у різний час, але сну потребують точно більше, ніж їх батьки. Тому час, коли дитина спить, можна і потрібно використовувати раціонально. Якщо ваша дитина рано лягає і рано встає, то вечірній час – ідеально підійде вам для продуктивної праці. Якщо дитина пізно лягає і пізно встає, можна встати раніше і попрацювати в абсолютній тиші.

Трапляється і таке, що дитина пізно лягає і рано встає, тоді для вас найкращий робочий час – її денний сон. Коли дитина спить, потрібно відкласти всі розмови, перевірку соцмереж, хатні справи, а зайнятися лише своєю роботою. Всі свої домашні клопоти, приймання їжі і навіть розваги потрібно навчитися робити разом з дитиною, а той неймовірний час, коли дитина спить, – присвятити роботі.

Як не крути, але вам доведеться підлаштовувати свою роботу під режим дитини, а режим малюка – під вашу працездатність. Тому доведеться подружитися з основами тайм-менеджменту, щоб навчитися правильно розпоряджатись годинами в добі.

5. 

Вигідно використовувати час прогулянок. Коли помічників у вас немає, а прогулянки на свіжому повітрі – улюблена розвага вашого малюка, не варто засмучуватись, адже навіть цей час можна витратити з користю. Поки ваша дитина зайнята іграми зі своїми ровесниками, можна у смартфоні намітити план майбутньої роботи, або ж зовсім почати її виконувати. Якщо ваша дитина ще замала для ігор на дитячому майданчику і час на вулиці проводить за сном у візочку, можна взяти із собою на прогулянку ноутбук і виконувати потрібну роботу на лавочці у парку, поки дитя спить.

Насамкінець додамо, що дуже важливо з таким графіком не забувати про себе, адже втомлена жінка не зможе гарно виконувати свої обов’язки перед роботодавцем і доглядати за дитиною. Тому необхідно виділяти час для того, що вас розслаблює, допомагає відновити рівновагу.

І пам’ятайте, що декретна відпустка – чудовий час, який багато чому нас вчить і відкриває нові грані. Саме під час декретної відпустки багато жінок знаходять своє призначення, відкривають бізнес і вчаться з користю використовувати кожну хвилину.

Інші статті по темі:

Личный опыт: тайм-менеджмент работающей мамы на примере специалиста IT-компании Наталии Шевцовой

Как сохранить «деловую хватку» в декрете: 7 способов с минимальными затратами времени