Про Budni
Наші продукти
Продуктивність – це не тільки швидке виконання завдань, але й здатність залишатися зосередженими та енергійними протягом дня. Почуття, що все заплановане виконати неможливо, може пригнічувати, але водночас змушує задуматися – що насправді заважає продуктивності?
Сьогодні підтримувати продуктивність непросто. Високі вимоги ринку праці, постійна самокритика, соцмережі, стрес через війну та нестабільність – усе це впливає на наш стан і рівень енергії. Робочі звички можуть стати «опорою», що здатна змінити ставлення до роботи та підвищити продуктивність.
Більше про продуктивність та звички, що допомагають підтримувати концентрацію, розповідаємо у матеріалі.
Анна Ліссова, лікарка-психотерапевтка та співзасновниця платформи для пошуку психолога онлайн PLESO.ME
Що заважає продуктивності?
Багатозадачність
Може здатися, що виконання кількох завдань одночасно дозволяє економити час. Однак коли ми перемикаємося між різними завданнями, наш мозок витрачає додаткову енергію на адаптацію до кожного з них. У результаті ніщо не виконується на 100% і продуктивність падає.
Відсутність чіткої структури дня
Продуктивність і мотивація страждають, коли немає чіткої стратегії роботи. Якщо не планувати свої задачі на день, то можна легко загубитися в рутині та витратити час на другорядні справи. Створення навіть найпростішого списку завдань допомагає краще організувати робочий процес.
Перевтома
Постійний стрес і відсутність відпочинку негативно впливають на здатність зосереджуватися. Коли ми втомлені, мозок працює повільніше, і навіть прості завдання можуть здатися непосильними.
Звички, які допомагають зберігати концентрацію
Щоб зберігати концентрацію та залишатись у робочому процесі, терапевти платформи PLESO.ME зібрали ті звички, які довели свою ефективність і допомагають іншим фокусуватися на важливих завданнях. Це не класичні поради про «спорт, ранні підйоми та порядок на столі», а, скоріше, підходи до життя.
Плануйте відпочинок
Основа ефективної роботи – спланований відпочинок. Регулярні короткі перерви допомагають перезавантажити мозок і зберегти фокус на довгій дистанції. Можна навіть запланувати відпочинок у Google Calendar.
Списки та розставлення пріоритетів
Навчіться планувати й виділяти важливе. Почніть з глобальних цілей, заради яких ви щось робите і поступово розбийте їх на задачі та підпункти. Так, це забере час, але і знизить рівень тривоги та створить ментальний простір для планування та креативу.
Виділяйте простір і час для роботи та відпочинку
Це дозволить одразу перемикатися з роботи на відпочинок і навпаки. Виділяйте окремі години для виконання різної роботи. А ще, попри дистанційний формат роботи, обирайте інші місця для виконання робочих справ, наприклад, офіс, коворкінг чи кавʼярня.
Комунікація
Взаємодія з іншими, наприклад, колегами – важлива складова продуктивності. Як радять терапевти нашої платформи, варто підтримувати достатній рівень соціальних звʼязків, щоб не залишатись сам на сам з робочими та життєвими викликами.
Використовуйте техніки самодопомоги
Залишатись продуктивними непросто, особливо на фоні зовнішнього перманентного стресу. А вчасно використані техніки можуть бути корисними. Дихальні практики під час тривоги, прогулянки в момент апатії чи медитації працюють.
Будьте добрими до себе
Це про стосунки з собою, про те, як ми звертаємось самі до себе, як зупиняємо критику всередині та знаходимо слова підтримки. Базуючись на доброму ставленні до себе, ви зможете памʼятати про відпочинок, ставити цілі та комфортно взаємодіяти з колективом, враховуючи свої потреби.
Як сформувати корисні звички?
Звички – це повторювані дії, які з часом стають частиною нашої щоденної рутини. Вони формуються через регулярну практику та закріплюються у підсвідомості. Зміна поведінки вимагає зусиль і самодисципліни, але є кілька перевірених кроків, які допоможуть зробити цей процес більш керованим.
Почніть з маленьких кроків
Велике значення має поступовість. Замість того, щоб різко змінювати все одразу, оберіть одну невелику звичку для впровадження. Наприклад, почніть з однієї техніки, нехай це будуть дихальні практики. Дізнайтесь про них все, що потрібно, спершу повторюйте двічі на тиждень, поступово збільшуючи частоту.
Пов’язуйте нові звички з наявними
Наприклад, якщо ви вже маєте звичку пити каву вранці, додайте до цього 5 хвилин медитації або планування дня. Таким чином цей новий пункт в алгоритмі не відчуватиметься штучно, а додасться до вже наявної звички.
Будьте терплячими до себе
Нові звички не формуються за одну ніч. Часто нас може виснажувати й демотивувати факт, що результат не приходить миттєво. Важливо продовжувати рухатися вперед і давати собі час на адаптацію. Щоб це давалось легше – визначте мету змін. Наприклад: більше встигати, бути спокійнішими, якісніше відпочивати, мати більше часу на хобі тощо.
Відстежуйте прогрес
Важливо регулярно відстежувати розвиток нової звички. Наприклад, можна вести щоденник і відзначати там виконані цілі за день. Це дає мотивацію, адже показує, як маленькі кроки перетворюються на значний прогрес.
Не бійтеся адаптувати звички під свій стиль життя
Звички повинні відповідати вашому ритму життя. Якщо щось не працює, варто спробувати інший підхід.
Продуктивність, як і будь-які людські стани, не може бути постійною супутницею щоденних справ. Ми не можемо бути продуктивними весь час. А от мати способи себе підтримати, змотивувати, полегшити життя – цілком реально.
Для всіх читачів медіаплатформи budni платформа PLESO.ME дарує промокод зі знижкою –30% на перший сеанс – robotaua30. Пам’ятайте, що турбота про себе є важливою частиною життя, тому не забудьте приділити час собі, своїм думкам та емоціям, щоб залишатися здоровими та продуктивними.
Читайте ще: Чому особистий бренд сильніший за резюме? Розвиток кар’єри у новій реальності