Відеозустрічі ще з ковідних часів стали чудовою альтернативою іншим видам комунікації в багатьох компаніях. І якщо одні команди віддають перевагу спілкуванню в робочих чатах, то інші бажають зідзвонюватися на короткі міти протягом дня. Така насиченість відеозустрічами може втомлювати, відволікати від роботи та знижувати продуктивність. У статті розповімо, як не втомитися від потоку мітів та зберігати ефективність протягом дня.

Плануйте відеозустрічі розумно

Погодьтеся, що не кожне питання потребує зустрічей та тривалих розмов. Навіть кілька пʼятихвилинних мітів здатні знизити продуктивність та вплинути на якість виконання роботи. Якщо можна вирішити питання електронною поштою або в чаті, скористайтеся цими інструментами. Для важливих зустрічей намагайтеся встановлювати чіткий таймінг: наприклад, замість стандартної години заплануйте 45 чи 30 хвилин.

Не плануйте у своєму календарі кілька зустрічей підряд. Залишайте між відеодзвінками хоча б 10-15 хвилин для перерви.

Заздалегідь продумуйте формат та цілі відеозустрічі

Відеозустріч без визначеної заздалегідь адженди ризикує затягнутися. Кожна відеозустріч повинна мати конкретну мету. Якщо немає чіткого плану – немає й ефективності. Коли учасники знають порядок денний, розмова проходить швидше та продуктивніше. 

Якщо ви – організатор відеозустрічі, одразу прописуйте її план та чітко слідуйте йому. Також зазначайте доповідачів кожного питання, щоб колеги мали змогу підготуватися і не витрачали час у ході зустрічі на пошук необхідної інформації, або організовуйте окрему зустріч, присвячену конкретному питанню. Якщо ви – учасник зустрічі, то намагайтеся підготувати питання, які вас цікавлять.

Приділяйте увагу фізичному стану

Відеозустрічі можуть не тільки посилити втому, а й негативно вплинути на ваш фізичний стан. Постійне перебування перед комп’ютером у незручній позі має свої наслідки. Слідкуйте за ергономікою: правильна висота стільця та екрану зменшить навантаження на шию та спину. Також скористайтеся правилом «20-20-20»: кожні 20 хвилин дивіться на об’єкт на відстані 20 футів (близько 6 метрів) протягом 20 секунд. Це допоможе розслабити очні м’язи, зменшити сухість очей та знизити ризик перенапруження зору.

Якщо дозволяє формат відеозустрічі, вимикайте камеру, або робіть це час від часу, щоб берегти зір.

Мінімізуйте візуальні подразники

Відеозустрічі часто перенасичені деталями: рухливі фони, зайві вікна, хаотичні екрани. Усе це відволікає та виснажує. Радимо використовувати прості віртуальні фони або нейтральні реальні інтер’єри. Відкривайте на екрані лише те, що потрібно для обговорення.

Під час відеозустрічі вимикайте сповіщення чи вмикайте режим «Не турбувати», аби постійні повідомлення не відволікали вас та не збільшували візуальне навантаження.

Зберігайте фокус на обговоренні

На відеозустрічі дуже легко відволіктися та «загубити ниточку розмови», тому важливо зберігати фокус на обговоренні. Перемикання уваги між вкладками або поштою тільки посилює втому. Перед дзвінком на хвилину заплющте очі та зробіть кілька глибоких вдихів. Це допоможе налаштуватися на активне слухання.

Живе спілкування ніхто не скасовував

Віртуальні комунікації не можуть повністю замінити живий контакт. Організовуйте короткі неформальні розмови з колегами або плануйте офлайн-зустрічі, коли це можливо. Починайте відеозустрічі з кількох хвилин невимушеної бесіди, це допомагає зняти напругу і налагодити контакт.

Також не забувайте про спілкування з друзями та близькими офлайн, адже саме жива комунікація дає нам потрібний заряд енергії.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Від прокрастинації до перфекціонізму: які звички стримують ваш особистий та професійний розвиток?