Про Budni
Наші продукти
Представники всіх без винятку професій рано чи пізно переживають стрес на роботі. Ви можете не бути учасником конфліктних ситуацій і завжди старанно виконувати свої завдання, але вам все одно не вдасться уникнути напруги після закінчення робочого дня. Якщо з таким стресом нічого не робити, то він буде накопичуватися, що надалі може призвести до проблем зі здоровʼям та емоційного вигорання. Тож краще запобігти виникненню таких станів, аніж боротися потім з їх негативними наслідками.
Зібрали для вас пʼять ефективних способів, які допоможуть зняти стрес після робочого дня та працювати в задоволення.
Не мовчати
Інколи дуже важливо не тримати все в собі, а проговорити власні емоції.
Після того як ваші переживання прозвучать, вони можуть припинити існування.
А якщо у відповідь ви ще й отримаєте слова підтримки, то рівень стресу буде знижуватися. Вам не обовʼязково після кожного мінімального стресу на роботі записуватися на прийом до психолога. Поговоріть з тим, кому довіряєте, хто завжди на вашому боці, хто вислухає та підтримає. Але тут важливо не перейти межу — близька людина не повинна вирішувати ваші проблеми, її завдання — просто вислухати та підтримати. Добре, якщо ви маєте таку людину всередині колективу. Адже їй нічого не доведеться пояснювати, ви одразу отримаєте ту підтримку, якої потребуєте.
Дати мозку відпочити
Після стресової ситуації природно її постійно обдумувати, прокручувати в голові різні сценарії, вигадувати діалоги, які не відбулись, повертатися до сцени, яка вас тригерить найбільше і так по колу. Але щоб позбутися ненависного почуття сорому чи гніву, потрібно дати мозку відпочити від мисленнєвої діяльності. Ні про що не думати буває дуже важко, але потрібно цього досягти. Увімкніть спокійну музику, ляжте, закрийте очі й сконцентруйтеся на своєму диханні. Дозвольте цьому відчуттю опанувати все ваше тіло. Спробуйте різні техніки медитації, йоги, щоб знайти саме ту, яка допоможе звільнити ваш мозок від навʼязливих думок.
Займатися спортом
Навіть якщо ви не дуже любите спорт, час визнати, що фізичні навантаження — один із найкращих способів зняти стрес, накопичений протягом робочого дня. Спорт покращує настрій, концентрацію уваги та зменшує втому. До того ж деякі види спорту — це прекрасна можливість позбутися негативних емоцій. Йдеться про вправи, де можна пострибати, щось побити, покричати тощо. Якщо заняття у спортзалі для вас — ще більший стрес, ніж робочі зустрічі щогодини, то радимо звернути увагу на танці, боротьбу чи навіть прогулянку лісом. Існує думка, що спорт підіймає настрій лише через те, що організм розуміє, що всі ці виснажливі вправи нарешті закінчилися. Сперечатися не будемо, можливо, так і є, але і це — гарний спосіб здолати стрес.
Налагодити здоровий сон
Не даремно кажуть, що ранок покаже, що вечір не скаже.
Якщо ви не знаєте, як здолати негативні емоції від подій на роботі — просто лягайте спати.
Позбудьтеся ґаджетів за годину до сну, не дивіться гостросюжетних фільмів та не читайте схожих книг. У вашій спальні має бути темно, волого та прохолодно — так організму відновитися буде легше, а вас не будуть мучити погані сни. Якщо налагодити режим сну — лягати і вставати в один і той же час, не їсти жирної їжі на ніч, спати близько 8 годин — то стрес не зможе похитнути вас та реагувати на нестандартні ситуації на роботі ви будете легше. Також підвищиться ваша продуктивність, креативний підхід та здатність фокусуватися.
Приділяти час задоволенням
Гарний спосіб розслабитися після робочого дня — зробити щось приємне для себе. Це може бути що завгодно, головне, щоб воно приносило вам задоволення. Можна прийняти ванну з ароматичними свічками, сходити на масаж, потішити себе смачною вечерею чи десертом. Такі маленькі радості можна використовувати і під час робочого дня. Наприклад, зробити собі чашечку ароматного чаю чи кави і дозволити світу завмерти на деякий час. Робіть приємності для себе, тоді організм буде спокійніше реагувати на щось негативне.
Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni
Читайте ще: Стрес-менеджмент: як оцінити ефективність заходів HR-команди?