Про Budni
Наші продукти
В умовах карантину українські та міжнародні компанії продовжують працювати та навіть шукають нових співробітників. Проте зараз не запрошують на співбесіди до офісу, а просто проводять їх онлайн.
HR-спеціалісти онлайн-школи з вивчення англійської мови EnglishDom розповіли, як підготуватися до онлайн-співбесіди, що буде проходити англійською. Користуйтесь порадами та отримайте роботу своєї мрії.
Співбесіда в офісі vs. онлайн
Щоб скласти співбесіду англійською, треба якнайменше знати англійську на рівні Upper-Intermediate. Тому радимо підтягнути розмовні навички, попрактикувавшись з носієм мови.
Порада: щоб не розгубитися перед іноземцем, рекомендуємо звикнути до їх манери говорити. Вслухайтесь в оригінальну мову, наприклад, у відеоблогах.
Але найкращий спосіб — поспілкуватися та потренуватися саме з носієм мови.
Для прикладу, наш онлайн-сервіс допомагає підбирати викладачів іноземців, які розбираються у тематиці, що вас цікавить. Наприклад, у нас є викладачі, які спеціалізуються саме на продакт-менеджменті в IT. Вони без проблем консультують і щодо співбесід в американських IT-компаніях. Буває навіть радять конкретні компанії. Так само можуть бути викладачі, які знаються, приміром, на медицині.
Якісно опануйте професійну лексику – це справлятиме відповідне враження. Тому, не дивлячись на те, що заняття з носієм коштують дорожче в два рази – радимо скористатися цією можливістю. Адже носій мови також відчуває як заведено використовувати професійну лексику, а як «не говорять».
Сам план онлайн-співбесіди залишається незмінним, а рекрутер буде ставити ті ж самі питання, що і під час співбесіди офлайн.
Проте сприйняття розмови сильно змінюється. Кандидат знаходиться вдома, йому комфортно. Тому здається, що співбесіда пройде просто та невимушено. Але це не завжди так. Найкращий спосіб підготуватися — репетиція, наближена до реальності. Попросіть когось, хто знає англійську, провести з вами тестову співбесіду. Саме за допомогою відеозв’язку, а не тет-а-тет.
Коли співбесіда ведеться онлайн, у рекрутера значно менше можливостей оцінити пошукача, адже він бачить лише зображення на своєму екрані. Тому він звертає більше уваги саме на картинку. І вона має бути ідеальною або дуже близькою до цього.
Тут є декілька простих порад:
Відеозв’язок може вас неприємно здивувати. Мікрофон на ноутбуці часто шумить, що ускладнює розуміння співрозмовника. Якщо вам складно сприймати розмовну англійську на слух, то навіть найменші шуми можуть сильно знизити ваші комунікативні навички.
Тому радимо підготуватися до такого формату співбесіди заздалегідь.
А щоб подивитися на себе зі сторони, запишіть співбесіду та перегляньте її потім. Безпосередньо під час співбесіди ситуація сприймається по-іншому. Переживання не дають об’єктивно оцінювати себе.
Запис допоможе проаналізувати свої слабкі сторони. Наприклад, занадто активну міміку або помітні спроби підглянути у шпаргалку.
До речі, про шпаргалку. Це одна з найголовніших переваг онлайн-співбесіди. Ви можете написати шпаргалку та користуватися нею прямо під час інтерв’ю. Для прикладу, можна прикріпити біля веб-камери кілька стікерів із професійною лексикою або конструкції відповідей на розповсюджені питання рекрутерів.
Структура інтерв’ю із пошукачем у всіх HR-спеціалістів майже однакова. Основні питання співбесіди універсальні для всіх країн.
До них можна і варто підготуватися. Адже саме від відповіді на них залежатиме перше враження рекрутера та подальший хід розмови.
Tell something about yourself. | Розкажіть щось про себе. |
What are your strengths and weaknesses? | Які ваші сильні і слабкі сторони? |
Where do you see yourself in 5 years? | Де ви бачите себе через 5 років? |
Why should we hire you? | Чому ми повинні найняти саме вас? |
What do you consider to be your biggest professional achievement? | Що ви вважаєте своїм найбільшим професійним досягненням? |
Describe your dream job. | Опишіть роботу своєї мрії. |
Why do you want to leave your current job? | Чому ви хочете залишити своє поточне місце роботи? |
What questions do you have for me? | Які у вас є питання? |
Щонайменше декілька з цих питань вам поставлять у будь-якому випадку. Тому є сенс заздалегідь підготуватися до них.
А щоб зробити свою мову більш природною, використовуйте вставні слова та фрази на кшталт «by the way», «well», «for example», «so», «actually» та інші. Тут відразу є декілька позитивних моментів.
Але вставні слова потрібно вживати дуже помірно. Якщо переборщити, то вони перетворяться у слова-паразити, а їх не люблять у будь-якій мові.
Найважливіша частина інтерв’ю — це самопрезентація кандидата. Так, саме вона, а не професійний тест. Рекрутер найчастіше не розбирається у дрібних нюансах професії, а оцінює спеціаліста як майбутнього колегу та командного гравця.
Тривалість презентації не повинна перевищувати 2-3 хвилини. Постарайтеся втиснути її в 10 коротких речень.
Важливо! Розповідайте все у помірному темпі. Адже через можливі проблеми зі зв’язком швидкий монолог не буде сприйматися.
Структура розповіді насправді дуже проста та доступна пошукачу навіть з рівнем мови Intermediate.
Знайомство та основна інформація про себе
— Hello, my name is Ivan Bondar, I’m 25.
— I’m from Kyiv.
— I’m married. I have a child.
Максимально просто. Проте є одна популярна помилка, яка може відразу зіпсувати враження від монологу. Це фраза «Let me introduce myself». Це фраза з українських шкіл, яка тими, у кого англійська мова рідна, застосовується вкрай рідко. Тому краще без неї.
Освіта та робочий досвід
Основну частину розмови мають займати професійні навички на робочий досвід пошукача.
— I have the next working skills…
— I worked as a senior designer in «ABS» company.
— The main results of my job were…
Пошукача у будь-якому випадку запитають про досвід роботи, його минулі посади та успіхи, яких він досяг на них. Тому можна зекономити час та розказати про це вже під час самопрезентації.
Особисті якості
Так звані софт-скіли вкрай важливі під час самопрезентації. Пошукачу, якщо його візьмуть на посаду, потрібно буде спілкуватися з колегами та працювати в команді, тому рекрутер вже заздалегідь придивляється, чи зможе спеціаліст спрацюватися з іншими колегами.
Ось деякі софт-скіли, які можна згадати під час самопрезентації:
Правильний монолог про себе допоможе пошукачу справити гарне перше враження і налаштувати спілкування з рекрутером. Більше прикладів фраз та корисних слів ви за бажання можете знайти на порталі EnglishDom в розділі Розповідь про себе на співбесіді.
Варто розуміти, що гарна розмовна англійська — це половина успіху. А інша половина — це підготовка та уміння правильно налаштуватися на співбесіду емоційно. Будьте коректні, але не занадто серйозні та скуті, уявляйте, що ви тактовно спілкуєтесь з вашим товаришем-колегою. Вивчайте англійську та будьте впевнені у своїх силах. Успіхів вам на співбесіді!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: