Про Budni
Наші продукти
Англомовне слово «нетворкінг» вже давно вкоренилося в українському суспільстві та широко використовується у повсякденному спілкуванні, хоча багато хто так і не знає істинного значення цього поняття. Простими словами нетворкінг – це ваша професійна та соціальна діяльність, яка спрямована на те, щоб оточити себе корисним колом людей. Основний зиск нетворкінгу полягає в тому, що за потреби ці знайомі та товариші допоможуть вам у розв’язанні складних питань.
Роль нетворкінгу у професійному житті
Статистика свідчить, що близько 85% вакантних посад займаються завдяки нетворкінгу. Тому починати думати про базу своїх знайомств потрібно відразу як визначилися з професією, і намагатися її збільшувати з кожним роком. Коли прийде час шукати роботу, обов’язково знайдеться хтось, хто зможе вам щось запропонувати і поручитися за вас, як за відмінного спеціаліста. Значний відсоток вакансій також не публікується на загальний огляд, і кандидата на престижну посаду часто роботодавці знаходять самі.
Згідно з останніми дослідженнями, люди, які мають знайомства і зв’язки не лише у своїй сфері діяльності, а й у протилежних, продукують більш креативні ідеї та приймають вигідніші рішення. Тому роботодавці особливо цінують, коли у коло ваших знайомств входять не лише колишні колеги чи однокурсники, а й експерти інших галузей.
Безумовну користь приносить нетворкінг і для популярної сьогодні діяльності – блогерства. Хоч саме поняття далеке від соціальних мереж і має за основу реальні знайомства та спілкування, але блогери зуміли його пристосувати у своєму світі. Так, вони не показують на загальний огляд конкуренцію, а разом влаштовують розіграші чи фотосесії, щоб заманити підписників один одного і збільшити свій дохід.
Основні правила нетворкінгу
Більшість людей на початковому етапі свого налагодження суспільних зв’язків роблять одну і ту ж помилку: вони просто відвідують різноманітні заходи, де роздають свої візитівки. Але їх можуть викинути у смітник, навіть не глянувши. Для того, щоб ваш нетворкінг приніс користь, наведемо основні правила.
Останнім часом підприємці часто влаштовують нетворкінг-івенти. Вибирайте для знайомства з корисними людьми саме їх. У вас, звичайно, повинні бути гарні візитівки, які ви вручите після особистого спілкування. Головне на таких зустрічах – не боятися підходити до незнайомців і заводити з ними розмову (власне для цього ви сюди й прийшли). Такі вечірки ідеально підходять для новачків та інтровертів, які ще не відточили свою майстерність корисних знайомств. Але тут ви не зустрінете серйозних бізнесменів чи інших професіоналів, які занадто цінують свій час, щоб ходити на нетворкінг-івенти.
Вдалим місцем для корисних знайомств стануть також ділові конференції. Але спеціалісти наголошують, що більш цінними на них є обіди, тому що можна у невимушеній обстановці познайомитися, поспілкуватися та обмінятися контактами з професіоналом за сусіднім столиком.
Під час спілкування з потенційним діловим партнером потрібно бути максимально відкритим та показати, наскільки ви захопленні своєю справою. Також ви маєте бути в захваті від діалогу та справи вашого співрозмовника – він повинен відчути, що ви на одній хвилі. Великим плюсом буде, якщо у вас знайдуться точки дотику поза професійною діяльністю. Обов’язково продемонструйте вигоду від спілкування з вами, адже нетворкінг – це в першу чергу обопільна зацікавленість.
Всю свою базу контактів записуйте у нотатник: так ви не загубите нікого важливого і завжди будете знати, де знайти його номер телефону. Не забувайте підтримувати контакти, щоб вся ваша робота не була марною. Почніть з фоллоуап-листа після першого знайомства. У ньому наведіть коротку інформацію про себе та нагадайте, чим ви можете бути корисними. Не забувайте вітати ваших нових знайомих зі святами та надсилати їм невеликі подарунки. Посилюйте свої зв’язки особистими зустрічами та організацією спільних заходів.
У сьогоднішніх реаліях комунікація та корисні зв’язки цінуються як ніколи. Тому відкидайте всі свої упередженні страхи та відправляйтеся заводити нові знайомства.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: